Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV


jedrekx

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Dev napisał(a):

 

amor przód - 8T0 413 031 AF

amor tył - 8T0 513 035 M

sprezyny dobierasz po wadze jaką masz na wlepce, chodzi tutaj o obciązenie na oś

Niby eibach sportline do mojego modelu nie ma. 
Takie mam kategorie wagowe 

1. 1090kg

2. 1195kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev
Czy mógłbym cię prosić o numery  części dla 1BE i 1BV  dla VIN: WAUZZZ8K4FN050755 (2015, 2.0 TDI Quattro S-tronic) ?

Seryjnie 1BA, aktualnie Eibach Pro Kit który jest dla mnie za niski przy większej ilości pasażerów - o ile na co dzień po obwodnicy Warszawy jest bajka i wizualnie również sztos, to przy wycieczce gdzieś dalej z kimś na tylnej kanapie robi się niebezpiecznie nisko. Przy wjeździe do garażu podziemnego również obcieram za każdym razem a w zimę robię za pług :D 

 

Zastanawiałem się na gwintem żeby sobie regulować w zależności od zastosowania auta, ale to jednak za duży koszt + później zabawa. Chcę poświęcić ten glebowy look na większą uniwersalność, stąd pomysł włożenia nowych oryginałów /  zamienników obniżonych o te 20mm.  Lubię ostre zakręty wiec zastanawiam się nad 1BV z dodatkowo wymianą drążka stabilizatora (jeśli możesz coś polecić), ale 1BE też chciałbym sprawdzić cenowo.

 

Za szybką odpowiedź i dobrą poradę wysyłam dobrą flaszkę ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasa wagowa 0JJ

6 godzin temu, manuelos napisał(a):

1BV z dodatkowo wymianą drążka stabilizatora (jeśli możesz coś polecić), ale 1BE też chciałbym sprawdzić cenowo.

takie można montować:

 

tyl.png

przod.png

p.png

p1.png

t.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _małyTM_ napisał(a):

klasa wagowa 0JJ

takie można montować:

 Dla 8K0511115HA znajduję informację że to pasuje tylko do Avanta.

I jeśli mógłbyś podać numer dla tylnego amortyzatora dla 1BE. Rozumiem, że sprężyny są identyczne dla BE i BV ?

 

Jakieś sugestie czy wybierać BE czy BV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich producentów poza Sachs polecacie , bo nie zawsze jest dostępny ?

Zastanawiam się też, czy nie wybrać sprężyn od 1BE/BV a jednak zakupić amortyzatory Bilstein B6 - różnica w cenie akceptowalna jeśli miałyby faktycznie mieć lepsze parametry jezdne. Co sądzicie ?

Edytowane przez manuelos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, czy z mojej wlepy wynika, że zawieszenie tylne to 0YM. Jak tak, to jakie potrzebuję sprężyny na tył ?!

87997b21beb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomasm64 napisał(a):

Dev, czy z mojej wlepy wynika, że zawieszenie tylne to 0YM. Jak tak, to jakie potrzebuję sprężyny na tył ?!

87997b21beb7.jpg

 

8K0 511 115 DK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2014 o 14:42, Gibons napisał(a):

To może ja napiszę tylko jaką miałem sytuację ja. Samochód audi a4 avant rocznik 2011r koła 245.35.19. W seri zawiecha 1BE a więc -20mm. Auto zostało zmierzone tzn odległość od podłoża do błotnika przód 67 tył 66. Zmiana spręzyn na eibach - 30mm auto obniżyło się względem 1BE o 9mm przód i 10mm tył. Następnie wymiana całego zawieszenia na 1BV i co ? auto siadło tak samo jak na 1BE czyli wyżej 9mm i 10mm względem eibacha i dokładnie pomiary te same co na 1BE i 1BV mało tego spręzyny 1BE i 1BV były takie same oczywiście oznaczenia odpowiednio inne. Więc nie wiem jak to jest że siadło tak samo jak 1BE tyle ode mnie...

 

To ja mam takie pytanie, wymieniłem Eibacha ProKit na 1BE komplet amory + sprężyny (sachs) wedle rozpiski z forum i ASO ( była identyczna) i mam wysokość do błotnika:
Przód 68 cm

Tył 69 cm

na pustym baku co prawda.

 

U ciebie różnica BE/Eibach to było ok 1cm, u mnie to ok. 2 cm z przodu i 3 cm z tyłu (żałuję że nie zmierzyłem przed wymianą) więc coś za dużo. Jest jeszcze opcja że siądzie aż o 1cm ? Auto dopiero wyjechało z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 18:17, manuelos napisał(a):

To ja mam takie pytanie, wymieniłem Eibacha ProKit na 1BE komplet amory + sprężyny (sachs) wedle rozpiski z forum i ASO ( była identyczna) i mam wysokość do błotnika:
Przód 68 cm

Tył 69 cm

na pustym baku co prawda.

 

No cóż, przód lekko usiadł , z -3mm jeszcze, ale d*pa dalej sterczy, aktualnie przód 67,7 a tył 69 cm. Tył był zakladany KYB na podstawie numeru OEM bo nie było sachsa. Myślicie że podmiana na inną sprężynę z tym samym numerem OEM cos pomoże ? Wg. teorii powinno być znacznie niżej jednak ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 18:17, manuelos napisał(a):

Jest jeszcze opcja że siądzie aż o 1cm ? Auto dopiero wyjechało z serwisu.

 

W razie co - lekko siadło, kilka milimetrów, ciężko stwierdzić bo w międzyczasie zmieniłem koła na 19tki BBS i pomiary są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Podpowiedzcie jakie gumy stabilizatorów kupic do ponizszych satbilizatorów 1BE:

8K0 411 309 L - 1BE 26.5mm

8K0 511 305 AB - 1BE 21,7mm

 

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam głupie pytanie... Czy do zawieszenia 1BA można by było przeszczepić stabilizator z S4 na tył? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dev napisał(a):

a w czym problem

Nie wiem właśnie czy to zrobi różnice dla zawieszenia czy nie czy jedynie przerzucić stary 19 mm na 21 mm z S-ki razem z uchwytami i gumami i nie ma problemu 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrMajstro napisał(a):

Nie wiem właśnie czy to zrobi różnice dla zawieszenia czy nie czy jedynie przerzucić stary 19 mm na 21 mm z S-ki razem z uchwytami i gumami i nie ma problemu 😅

Nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poproszę o radę obecnie mam zawieszenie 1Ba chciałbym obniżyć czy wystarczy wymienić same sprężyny na 1Be i prośba o podanie nr jakie ch powinienem szukać  po kategorii wagowej 

WAUZZZ8K5DA027795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...