Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap z 1.9 TDI na 2.7 Biturbo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Proszę o informacje na temat swapu silnika z 1.9 tdi 130 avf lub awx FWD na 2.7 Biturbo 265ps quatro

Troszke poczytalem i chciałbym wiedziec kilka rzeczy

co dokładnie potrzebne do takej przeróbki i z jakich samochodów to wziasc . ?

co trzeba przerobic w B6 ?

jaka firma przełozy uzbierane graty ? i dostroi mape ?

oczywiscie w gre wchodzi tylko i wyłacznie quatro

jaki koszt mniej wiecej potrzebnych czesci oraz robocizna

jakie chłodnice oleju , wody itp ?

Prosze o kodładny spis wraz z kosztami

z Góry dziekuję i liczę na uzasadniajace odpowiedzi

Opublikowano

Odpowiedź jest prosta... kup S4 B5 albo C5 2,7...

Silnik, osprzęt silnika, wiązka, sterownik, skrzynia, półosie, wał, mechanizm roznicowy, pompa paliwa/zbiornik, licznik...

Jeżeli sam tego nie zrobisz to koszt usługi mocno Cię pociągnie. Szybciej, prościej i taniej kupić ori.

wysłane z Commodore 64

Opublikowano

Odpowiedź jest prosta... kup S4 B5 albo C5 2,7...

Silnik, osprzęt silnika, wiązka, sterownik, skrzynia, półosie, wał, mechanizm roznicowy, pompa paliwa/zbiornik, licznik...

Jeżeli sam tego nie zrobisz to koszt usługi mocno Cię pociągnie. Szybciej, prościej i taniej kupić ori.

wysłane z Commodore 64

Nic mu z B5 bo swap ma być na B6 z tego co się doczytałem.

Jeśli chodzi o B6 FWD a Q nie ma kłopotu bo buda jest taka sama a więc tylko montaż i strojenie,. sam się orientowałem to zestaw można kupić za 3-4 tyś, a silnik to napisz do kolegi "cichy" z Białegostoku ma B6 wcześniej było 3.0 w Q a teraz jest 2,7. A więc określi ci szacunkowy koszt. Na pewno mało nie będzie.

Osobiście uważam że jeśli nie masz Q to nie ma sensu tego robić, inaczej gdy by już było wcześniej. wtedy odchodzi ci koszt zakupu i robocizny, Zdecydowanie polecałbym kupic w Q budę, choć by angola i grzebać wtedy będzie taniej, i solidniej.

Opublikowano

Sprzedaj swoje 1.9, poszukaj wypasionego B6 2.5TDI Q z padniętym motorem, będziesz juz miał napęd i pasującą skrzynię a jak masz zdrowe 1.9 to zostanie też trochę siana i do tego przyszykuj przynajmniej 15 kzł na motor, przekładkę i zestrojenie wszystkiego do kupy.

Opublikowano
  • Autor

powiem tak panowie nie wiem czy wiecie ale sprzedaje czesci do audi a4 b6 i mercedesa ML w163

nie chce sprzedawac swojej dopieszczonej audi , przywioze sobie angola z silnikiem 2.7 tylko co lepsze a6 c5 czy a4 b5 z czego mi wiecej spasuje

co do quatro

tylne zawieszenie z dyfrem z 2.5 + skrzynia , bak pompy itp to dla mnie zaden problem leza na magazynie z 3 komplety

do a4 b6 mam wszystko do wszystkich wersji silnikowych

i nie chce a6 chce swoje a4 + 2.7

uzbieram graty i zawioze do kogos kto przełozy

dlatego chce tez wiedziec co dokladnie potrzebuję ? i z czego ?

Opublikowano

pogadaj z Nosbem

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Właśnie próbuje xd

wysłane z mojego Sony Xperia Z2

tutaj juz wszystko wiemy ;d

a jak to wyglada od strony prawnej ? przeglad itp?

przekładamy z 1.9 na 2.7

potem jakis przegad dodatkowy czy jak??

Opublikowano

tylne zawieszenie z dyfrem z 2.5 + skrzynia , bak pompy itp to dla mnie zaden problem leza na magazynie z 3 komplety

do a4 b6 mam wszystko do wszystkich wersji silnikowych

i nie chce a6 chce swoje a4 + 2.7

uzbieram graty i zawioze do kogos kto przełozy

dlatego chce tez wiedziec co dokladnie potrzebuję ? i z czego ?

Potrzebujesz silnik z wiązką, ecu, pompę paliwa do benzyny - i tyle w temacie.

Nie ma znaczenia, czy to S4 B5, czy A6 C5, choć ja bym szukał chyba motoru z poliftowej C5, zawsze jest szansa, że nie jest śmietnikiem jak większość S4 na rynku.

Kompletny napęd jak sam wspomniałeś, sanki silnika od V6. Reszta zostaje, choć V6-tki mają większe chłodnice wody chyba co przydałoby się szczególnie w lecie + wyjście na chłodnice oleju skrzyni.

W idealnej opcji należałoby też wymienić bak żeby Ci ktoś z rozpędu kiedyś ropy nie zalał jak zobaczy wejście pod diesla.

Żadnych półosi, czy zegarów z B5 - nie wiem kto takie bzdury wypisuje.

p.s. trochę detali po drodze jeszcze wyjdzie jak np. łapa skrzyni pod 2 wydechy, ale nikt Ci gotowego przepisu na 2,7 nie poda na tacy.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Lista czesci juz znana, projekt w trakcie realizacji :) dziekuje za pomoc Flayer oraz Nosb :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

I fajnie gada :)

Dawaj krycha jakis temat :D

Edytowane przez Nosb

Opublikowano

Czyli się udało! mega

Opublikowano

Kolego możesz powiedzieć ile Cie to wszystko wyniosło?

Opublikowano
  • Autor

Jutro wrzucę zdjęcia i juz na 19 feldze xd brzmi nieziemsko ;) cały dzień to dziś ujezdzam ;d

aktualnie ---->

DSC_0345.jpg

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288970-a4-b6-mala-bakteria-ebony-black-27-biturbo-w-trakcie-;d/?p=4152861

Edytowane przez krisssx

Opublikowano

Q też dołożyłeś? Gratulacje.

Opublikowano
  • Autor

Tak quattro również i 6b manual ;) + custom exhaust +fmic ;)

Opublikowano

:slina:

Opublikowano

Podziwam , o koszta nawet nie pytam

Opublikowano

Ładnie wyzdrzy :) Teraz jeszcze coś zrób żeby się lepiej odpychał.

Opublikowano

A ja czekam na ujawnienie ceny przekładki. Jeszcze raz duże Gratulacje.

Opublikowano

Może to głupie ale mi się najbardziej podoba ten porządek pod maską, wszystko jak z fabryki a nawet lepiej :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.