Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 Avant sport 2.0 TDI quattro S tronic


grajdek

Rekomendowane odpowiedzi

Gadżety od B8 nie bedą pasowały do B9 juz o to postarali sie panowie projektanci. Chyba Ci o to chodziło. Poza tym to całkiem inna platforma dla złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gadżety od B8 nie bedą pasowały do B9

i odwrotnie :)

wszystko da sie przeszczepić kwestia cierpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka autko. Sam przez chwile miałem chęci. Ale o twoich 17% nie moglem nawet marzyc... Mi niby po znajomościach oferowali 14%, wiec dałem sobie spokój. 20% dają inwalidom, ale mi nic(poza gotówką) nie brakuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba było powiedzieć że jesteś Polskim posłem to od razu by Ci dali 25% :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspanialy samochod zamowiles :-)

Gratuluje tez rabatu.

Okazuje sie, ze w Niemczech nie tylko lepiej duuuzo sie zarabia ale i daja lepsze rabaty :-)

Moze jednak sie zgermanizowac? ;-)

Czekam na Twoja prezentacje pojazdu, ale ciekaw jestem czy wczesniej do tego czasu ktos sie pojawi na forum z A4 B9... Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto się szykuje! Koniecznie wrzucaj fotki jak odbierzesz. Szkoda, że Ci nie starczyło na 3.0 - te 2s na setkę szybciej jednak robiłoby różnicę!

B9 są naprawdę ciekawe, choć według mnie mogli bardziej ją odmienić od B8.

Śmieszne są jedynie te eko-zmiany silnikowe. Najlepiej niech w ogóle wszystkie benzynowe wycofają i tylko 1.4 zostawią, a żeby było szybciej to ze 4 turbiny mogą dać... (1.4 ultra-hiper quad turbo). Dobrze, że 3.0TDI nie wycofali (jeszcze)!

Wolę polskorę osobiscie. Taka pora jak mamy teraz pelna skora to udreka, co z tego ze mam podgrzewane fotele, na pstrykniecie palcami nie nagrzeją sie, a wsiadanie na zimną skorę jednak boli. Wole pod d*pa miec szmate/alcantare niz skore.

Co do auta, gratulacje. Dla mnie tylko alumy do zmiany ;)

Musisz mieć zwiększoną wrażliwość. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy między skórą, a materiałowym siedzeniem w mojej starej corsie - na pewno nie jest zimno w zadek. Zimno mogłoby być kobiecie w legginasach siadającej na takie zimne siedzenie:) A podgrzewanie owszem, ogrzewa siedzenie od razu po włączeniu.

Według mnie problem ze skórą jest zupełnie odwrotny - w lecie, w upalne dni można się przylepić do siedzenia :grin: Mnie to na prawdę wkurzało - przydałyby się klimatyzowane siedzenia. Czy w A4 w ogóle były takie opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach przerwy wracam do grona użytkowników A4 :) Samochód zamówiony w sobotę, planowany termin odbioru w fabryce w Neckarsulm na przełomie kwietnia i maja.

Konfiguracja:

http://www.audi.de/AGLX4DH9

Wygląda na to, że jestem pierwszym z grona forumowiczów, który zdecydował się na zakup nowej B9, dlatego chętnie służę pomocą, jeśli ktoś również rozważa ten zakup :) A jak tylko samochód trafi w moje ręce wrzucę recenzję i zdjęcia.

A jaka pomoc masz na myśli jezeli finansowa to ja sie pisze tylko nadal nie mam co zamówić :P

Poza tym gratulacje 2.0 TDI tez jeździ juz swietnie.

Edytowane przez turdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mozesz cos powiedziec na temat Navi plus i czy mozna sie polaczyc przez audi phone box ze iphone tak zeby telefon byl wyswietlony na ekranie??? Mi powiedzieli w jednym salonie ze jest to mozliwe za pomoca bluthoot a w drugi ze tylko za pomoce interfejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspanialy samochod zamowiles :-)

Gratuluje tez rabatu.

Okazuje sie, ze w Niemczech nie tylko lepiej duuuzo sie zarabia ale i daja lepsze rabaty :-)

Moze jednak sie zgermanizowac? ;-)

Czekam na Twoja prezentacje pojazdu, ale ciekaw jestem czy wczesniej do tego czasu ktos sie pojawi na forum z A4 B9... Pozdrawiam! :)

Musze troche sprostowac - standardem w Niemczech sa rabaty na poziomie 10-13%, czyli tyle ile w Polsce Kowalski tez moze dostac. 17% dostalem z racji przynaleznosci do uprzywilejowanej przez Audi grupy zawodowej ;)

iPhone mozesz polaczyc z MMI plus zarowno za pomoca bluetooth jak i poprzez kabel. Z tym ze przez bluetooth polaczysz kilka telefonow, a jesli do kabelka podlaczysz jeden - bluetooth nie dziala. Nie wiem czy to zamierzone, czy przeoczenie projektujacych te rozwiazania.

Sam interfejs jest fajny, ale tylko okreslone aplikacje sa dostepne - to nie jest wprost ekran Twojego telefonu, a jedynie "nakladka" na niego. Na czas jazdy wystarcza, ale w gry nie pograsz, przynajmniej na razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zamawialeś auto w fabryce nie w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zamawialeś auto w fabryce nie w salonie?

W salonie, ale rabat nadawany jest odgornie przez centrale Audi. I jest dopasowany tak, ze niezaleznie od tego gdzie bym zamawial samochod - Niemcy, Polska, inny kraj - i tak wyjde na te sama cene w euro. Tak samo dzialaja programy diplomatic sales w BMW i Mercedesie. Przynajmniej na tyle na ile mi wiadomo po korespondencji z centralami tych producentow :) Kolejny plus jest taki ze auto moge odebrac w fabryce placac tylko oplaty rejestracyjne - normalnie taka przyjemnosc kosztuje ponad 650 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest to od niedawna wujaszek nie miał takiej możliwości żeby w salonie dali mu taki rabat dlatego zamawial w fabryce. Ale fajnie ze są takie opcje.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 3 miesiacach oczekiwania w koncu dostalem wiadomosc, ze moja B9 jest juz wyprodukowana i czeka na test jakosci oraz transport z fabryki w Ingolstadt do Neckarsulm. Najwczesniej moge ja odebrac za tydzien, ale najpierw trzeba (w koncu) za nia zaplacic ;)

Pierwsza fotorelacja wkrotce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, szkoda tylko że serducho nie V6.

Okazuje się, że w Polsce nie można kupić B9 z 3.0 TDI pod maską
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 3 miesiacach oczekiwania w koncu dostalem wiadomosc, ze moja B9 jest juz wyprodukowana i czeka na test jakosci oraz transport z fabryki w Ingolstadt do Neckarsulm. Najwczesniej moge ja odebrac za tydzien, ale najpierw trzeba (w koncu) za nia zaplacic ;)

Pierwsza fotorelacja wkrotce :)

No to gratuluję :D

Moja też już wyprodukowana, ale do fabryki mam trochę dalej, także z tym transportem będzie trzeba trochę dłużej poczekać... ;)

Mam status: end of March delivery, także zobaczymy... Myślałem, że będzie na Wielkanoc... :(

Pozdrawiam i czekam na fotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przedłużonym oczekiwaniu przyszła pora i na mnie, by cieszyć się z nowego nabytku.

Samochód był wyprodukowany pod koniec marca, ale dopiero 2 maja odebrałem go w Audi Forum Neckarsulm. Samo doświadczenie odbioru osobistego jest świetne. Mój plan dnia wyglądał tak:

- 8.00 - check in, ustalenie planu dnia i szybka kawa w Espresso Bar

- 8.30 - odbiór samochodu z ponad godzinnym wprowadzeniem do podstawowych funkcjonalności

- 10.00 - śniadanie

- 11.00 - 2-godzinne zwiedzanie fabryki - w moim przypadku hale produkcji karoserii oraz montaż końcowy. Niestety zakaz robienia zdjęć, a nawet wyciągania telefonu komórkowego z kieszeni.

- 13.30 - lunch, zakupy w Audi Shop i w drogę :)

Jeśli ktoś z Was będzie mieć ku temu okazję - szczerze polecam tę opcję odbioru samochodu! W przypadku rynku niemieckiego jest ona dodatkowo tańsza niż odbiór w salonie :)

Trochę zdjęc zrobionych na szybko:

IMG_3058.jpg

IMG_3063.jpg

IMG_3062.jpg

DSC_0242.jpg

DSC_0241.jpg

DSC_0238.jpg

Pierwsze 400 km za mną i co tu dużo pisać - samochód rewelacja! :)

A więcej przemyśleń wkrótce, jak znajdę chwilę wolnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...