Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, karol1981 napisał:

Kamil brawo za kawał dobrej roboty ;)

21 minut temu, jolley napisał:

Podziwiam Cię za cierpliwość i chęci do wszystkich modów :hi:
Ładnie lecisz z tematem od dawna :ad:

Dzięki za dobre słowo ;) Tak, odczułem, szczególnie na poprzecznych nierównościach, typu hopki, uskoki, progi zwalniające... zresztą widziałeś po zdj jak stara była wygnieciona...

13 minut temu, KoJ@K napisał:

Czy kto kolwiek Ci pisał coś o pieniądzach? Ja napisałem, że mam soczewki dla Ciebie, a nie czy chcesz kupić :doh:

Mati, ja wiem, że się zawsze jakoś dogadamy ;) ale kupiłem tamte, to muszę je już teraz zrobić... ale nic straconego, jak pisałem mogę je wziąć w przyszłym miechu ;) Tym bardziej, że przecież na aucie mam jeszcze kpl lamp :P tylko tam mam lipne obudowy i znowu bym musiał poszukać jakiegoś kpl po taniości do rozklejenia i przełożenia bebechów ze swoich... mogłyby być nawet z popękanymi kloszami, żeby tylko obudowy były całe z uchwytami... 

Godzinę temu, Norbas napisał:

nie wiem jak z dostępnością jego. 

No na allegro widzę jest ten Evolution w cenie 150 za 5l - więc podobnie jak Ravenol wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kamil chcesz lampy to masz. Wrócę z wyjazdu to się odezwę. Moje stare leżą w piwnicy i się nudzą, a my się tam kiedyś dogadamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka wymiana na bixenon , na razie zbieram graty , czujniki , zbiorniczek, spryski   , potem lampy caóść  rzezał u Domina.

Obecne mimo ze na większej soczewie to porażka , jak świeczki . W Norwegii bez problemu jeżdże na halogenach dodatkowo  - pomagają na krętych i wąskich drogach tym bardziej że łosie i inne łażą teraz na maksa. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się dalej rzeźbi ?

Przygotowanie zwykłej lampy po Hella3 ?

Ręce zabolały ?

received_528445791253481.jpeg

IMG_20191020_122122.jpg

received_404686260222511.jpeg.4d758b5899ed844883b7600bc210be87.jpeg

 

IMG_20191020_110557.jpg

74471941_475306739737279_1585618925440204800_n.jpg

Szczerze to myślałem, że będzie to bardziej P&P...

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a nie chciałbyś porzeźbić w lampach od b7? :decayed:

Tak sobie ostatnio myślałem natchniony Twoim wątkiem nad kupnem używanych lamp do b7 oraz soczewek pod zwykły halogen i nie zrobić bi-halogenu - bo o ile spryski byłbym w stanie raczej ogarnąć (o ile bym ogarnął części - a tu z niektórymi jest problem) to raczej samopoziom to za dużo zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, w B7 lampy masz na miękkim kleju, to można cuda wianki robić, jako bihalogen można spokojnie użyć projektory hella3 czy nawet mini H1 z Ali... Nie będzie to zarnik, wiadomo, ale już robi się fajna linia odcięcia i w nocy masz dodatkowe doświetlanie z otwartej przesłony soczewki ? kupuj i się nie bój a działaj... Zawsze mogę Ci pomóc online, jak coś nie bd wiedział... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil-vag napisał:

Darku, w B7 lampy masz na miękkim kleju, to można cuda wianki robić, jako bihalogen można spokojnie użyć projektory hella3 czy nawet mini H1 z Ali... Nie będzie to zarnik, wiadomo, ale już robi się fajna linia odcięcia i w nocy masz dodatkowe doświetlanie z otwartej przesłony soczewki ? kupuj i się nie bój a działaj... Zawsze mogę Ci pomóc online, jak coś nie bd wiedział... 

No to trzeba będzie odkładać w świnkę skarbonkę ? 

Ogólnie swoje lampy chciałbym zachować na wszelki wypadek. A orientujesz się, czy jakbym kupił zwykle lampy UK to wystarczy włożyć soczewki UE czy jeszcze coś trzeba przerobić? UK tańsze zdecydowanie - grosze kosztują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mogą być angliki, a soczewki dajesz EU i bangl. Jak coś to mam ori komplet bixenonów do B7. I opcja zrobienia ich na biled lub np soczewki z lifta b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj Hella 3 są mega sam je mam na palnikach philipsa 4850K D3S. A powiedz czy parują ci lampy jak je skleisz itp. Aha a kloszd atakowałeś papierem 400 i co potem ? ?

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 400, potem co 200 i na 1500 skończyłem i na to klar 2k...

Ale na przyszłość będę unikał raczej malowania i chyba wystarczy 2000-2500 zmatowic, potem spolerować i zabezpieczyć, ta warstwa ochronna reflektora wcale nie jest cieniutka i polerka jej nie powinna zdzierac... Zawsze potem można zabezpieczyć powłoką ochronną, przykłady podał @FroS-t kilka postów wcześniej...

No będą na próbę Hella3, najpierw bi-halo a jak dorosne do decyzji to jakiś zarnik o barwie do 5000k...zeby się w oczy nie rzucał... 

Swoją drogą zwykła lampa, ładne odbłysniki, czyste soczewki i też jest progres:

received_718231011921620.jpeg

Tak świecą te zwykłe lampy, które robiłem... 

I porównanie soczewek brudna/czysta... 

received_2446515965633359.jpeg

received_414871832742581.jpeg

Do tych hella3 musiałem jednak dorobić trzeci punkt podparcia, bo na dwóch za nic nie mogłem zgrać soczewki z drogowymi, przy 3 punktach regulacji zajęło mi to dosłownie do 5min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest nawet opis na forum, wychodzi przez tylny otwór, tylko potem zabawa w regulacje drogowych względem mijania, ale ja mam już na to dobry sposób, więc jak będą kłopoty to mogę opisać jak to robię ?

Tu masz trochę info, pomijając rozklejanie: http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=141094

I filmik: https://youtu.be/8tPL8iuzv6U

Dziś grzebalem instalacje lamp, dorobiłem nowy przewód do sterowania przesłony i poprawiłem starą instalacje. Zobaczcie co robi czas, temperatura, słaby styk i stosowanie mocniejszych żarówek:

IMG_20191025_150847.jpg

IMG_20191025_122753.jpg

A tu poprawione w lampie, miałem na szczęście nowe piny i wsowki, żeby wymienić te paskudne kable od mijania, reszta była względna. Jeszcze tylko oprawki muszę zalozyc:

IMG_20191025_153309.jpg

IMG_20191025_153251.jpg

No i nic nie lutowalem, jeśli gdzieś jest łączenie to na tulejki laczeniowe... 

W niedzielę postaram się to poskładać na tych Hella3 i wrzucę kilka zdj jak wyszło i jak to świeci... 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty weź mnie nie strasz bo ja mam mocniejsze halogeny niż powinny być. 

Swoją drogą to kolejna przesłanka za tym by Cię pomęczyć o przerobienie lamp z b7 na bi-halogen :decayed:

Bardzo dobra robota - takich ludzi warto podziwiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 20:11, kamil-vag napisał:

Darku, w B7 lampy masz na miękkim kleju, to można cuda wianki robić, jako bihalogen można spokojnie użyć projektory hella3 czy nawet mini H1 z Ali... Nie będzie to zarnik, wiadomo, ale już robi się fajna linia odcięcia i w nocy masz dodatkowe doświetlanie z otwartej przesłony soczewki ? kupuj i się nie bój a działaj... Zawsze mogę Ci pomóc online, jak coś nie bd wiedział... 

Kamil napisz do mnie smsa, mam do Ciebie pytanie, a tutaj nie chce zaśmiecać tematu. Moj nr 693456699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na sucho, niestety słabo z czasem, nie mam kiedy podjechać wypolerować kloszy... 

73092792_409536219971083_2926124217621544960_n.jpg

Co sądzicie o takim połączeniu chrom, czarny mat, chrom ? chyba nie najgorzej...

Czy lepiej te kierunki dać też w czarny mat ?

No właśnie, jako, że w miarę denerwuje mnie śmiganie po kolegach w celu spolerowania, myślę sobie nad kupnem budżetowej polerki DA... po opiniach myślę nad tą: BP-5130

Myślicie, że wystarczy do polerowania lamp i lakieru na własny użytek ? ? ? 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ja kupiłem k2 zielona za 230zł i polecam, spolerowalem kilka aut i lamp ,śmiga elegancko

K2-POLERKA-ELEKTRYCZNA-DYSK-FUTRO-BIAL
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 231,79 zł - K2 POLERKA ELEKTRYCZNA...

 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...