Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

@george Dokładnie, zasięg świateł na mijania nie jest może jakiś mega większy niż halogenowych, ale szerokość oświetlenia i wypełnienie światłem robi ogromną robotę... Ty masz intemo, na nich można parę metrów zasięgu uzyskać, bo one mają te takie fajne dołki, dzięki którym lampy można dać wyżej, nie oslepiajac przy tym lewego pasa ? zobaczymy jak będą świecić @MaTeo85 lampy na evox-r... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hella 3 też ma te dołki. Człowiekowi wydaje się, że świeci za wysoko, a tu nikt nie mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kamil-vag napisał:

zobaczymy jak będą świecić @MaTeo85 lampy na evox-r... 

Zapasowy komplet kupił ode mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, george napisał:

Zapasowy komplet kupił ode mnie. ;)

Ale podstawowy komplet z evoxami to mam od Kamila. I tu muszę powiedzieć wprost że te lampy są zrobione lepiej niż z fabryki. Poniżej foty z telefonu.

IMG_20200804_141452.jpg

IMG_20200804_123917.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest profi robota. :thumbup1:  Myślę, że we wrześniu/październiku zobaczę efekt na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ?

IMG_20200818_220038.jpg

Teraz jest ok, chociaż mam wrażenie że ten adapter do b8 nie do końca trzyma soczewkę w poziomie, także @MaTeo85 musimy coś opracować tak jak do evoxa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo... Ale temacik poszedł do przodu.. Dzięki za wszelkie info.. Na razie skuszę się na nowy lewy bixenon bo mi odbłyśnik w drogowych odpada i uchwyt lampy górny lekko nadłamany. 

A jak mielibyście już rezać soczewy to lepiej evoxy czy b8 fl? Trzeba wtedy rozklejać lampę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówicie, że ten Evox taki super fajny jest ? Podlinkujcie którego to kupujecie? Chyba, że ktoś ma i chcialby się wymienić np za Intemo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KoJ@K napisał:

To mówicie, że ten Evox taki super fajny jest ? Podlinkujcie którego to kupujecie? Chyba, że ktoś ma i chcialby się wymienić np za Intemo :cool1:

Ja do swoich brałem z hidretofitu, ale mam też drugi zestaw z aliexpressa od "royalin" czy jakoś tak. Była promocja i fajna cena. Jak złoże te drugie lampy to postaram się pokazać jak to świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie te z retrofitów niczym sie nie różnią od tych z aliexpresów :naughty:

Jak mozesz to podlinkuj te z ali.

Tylko z tego co widze to chyba jest troche "japa" między soczewką a maskownicą w bixie, czy mi się tylko wydaje ? :eusathink:  według Was ten evox świeci lepiej od B8 liftowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wieczorem poszukać te z alli. Co do japy, jest zrobione tak że względu na adapter który zrobiłem, po konsultacjach z Kamilem doszliśmy do wniosku że lepiej jak soczewka ma delikatny luz przy maskownicy. Malowanie kosza soczewki na czarno załatwia sprawę i wygląda to fajnie. Mój adapter ma 2mm grubości więc jak chcesz się bawić we własne rozwiązania to da się wcisnąć soczewkę do osłony na "styk".

Kamil chyba ma jakieś foty i evox'a i b8fl to może wrzucić coś dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KoJ@K napisał:

jest troche "japa" między soczewką a maskownicą w bixie, czy mi się tylko wydaje ? 

Jest, jest, taki był w sumie też zamiar, dla mnie zdecydowanie to wygląda lepiej, niż przylegające do osłonki B8... No i zawsze jest jakaś ta wentylacja w obrębie odbłyśnika... 

Jak dla mnie świeci lepiej Evox-r... 

Co do tych z Ali i hidretrofit... Chyba rzeczywiście to samo... No ale mądry Polak po szkodzie jak zawsze... Też mi chodzi po głowie ten evox, na razie się nacieszę tymi b8 fl... 

Dodatkowo b8 są tak duże, że każdy mm w lampie się liczy... Evoxy są krótsze...

Wlasnie przy teście widzę, że przy schodzeniu w dół lewa idzie ciut niżej, czyli haczy już o dekiel... Będę pewnie musiał wyrzucić te podkładki gumowe do regulacji i dać na sztywno do adaptera, żeby zyskać te parę mm...

Kiedyś z Łukaszem (@pila24) doszlismy do wniosku, że evoxy nadają się najlepiej dla tych jeżdżących wokół komina, a b8 fl dla tych co więcej robią tras poza miastem... Dlaczego? Evox ma twarde przejście linii światłocienia... B8 natomiast rozprasza trochę światła nad linią odcięcia, dając trochę więcej pewności w ciemności, lepiej oświetla też znaki... Jedna i druga ma swoje wady i zalety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo też zależy co kto lubi i do czego się przyzwyczaja, ja osobiście akurat bardzo lubie ostre odcięcia z niebieskawą linią i dla mnie im linia ostrzejsza tym fajniej, ale to już takie bardziej zboczenie wizualne co do odcinki :kox: a jak wypadają drogowe w tych evoxach w stosunku do B8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoJ@K wejdź sobie w ten link z Ali:

Cena jest naprawdę spoko. 

Jest też kilka zdjęć z kresek... Co do drogowych nie powiem... Czekamy jak @MaTeo85 wrzuci na auto i porobi zdjęcia.

Co do estetyki, wyglądu, jak najbardziej twarda linia odcięcia wygrywa ?

 

Chciałem jeszcze dodać jedną rzecz odnośnie moich bixenonów, wczoraj jechałem w deszcz, wcześniej też długo padało, jak na razie zero parowania, więc jest mały sukces ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Ja do swoich brałem z hidretofitu, ale mam też drugi zestaw z aliexpressa od "royalin" czy jakoś tak. Była promocja i fajna cena. Jak złoże te drugie lampy to postaram się pokazać jak to świeci

@MaTeo85 Evoxy kupiłeś z Ali?? 

Kurde bele.. To nawet nie wiedziałem, że u majfriendów takie cuda ?

Kurde zaśmiecamy Kamilowi wątek ?‍♂️

PS. Kurde dopiero po chwili zajarzylem ze juz kolej a strona odpowiedzi poleciała. Sorka. 

To chyba trzeba evoxy kompletowac i brać od Mateusza adaptery jak pojawią się nowi chętni ?

Edytowane przez Biggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten adapterek pod evoxa macie montowany od tyłu lampy, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony soczewki, montujesz adapter nad stelażem od soczewki, skręcasz razem z odbłyśnikiem i ładujesz do lampy na 4 Ori śrubki.

 

received_1587819271383336.jpeg

received_265358384612345.jpeg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnych rzeczy trzeba jednak dorosnąć ?

Trafił się fajny kpl za 120 z wysyłką ?

IMG_20200825_180845.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...