Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Auto mam już rok więc dodam krótką listę zmian, które udało się dokonać przez te bezawaryjne 10tys km.

 

Zacznijmy od zewnątrz:

- przyciemnione szyby przód

- zderzak ori s4 b6 tył z czujnikami  (pomalowany w kolor auta oraz dolny element dyfuzora w czarny połysk)

- końcówki wydechu ultery 101mm z siatką ozdobną 

- loga audi pomalowane w czarny połysk 

- zmiana zwykłych lusterek na lusterka zewnętrzne składane (14pinowe z pamięcią oraz z modułem od kkam pod składanie z pilota) dodatkowo podświetlane od dołu (mój własny pomysł świecą dużo mocniej niż ori blendy z a6c6. Moje oświetlają całą długość auta)

- hamulce swap z 312/255 na 345/300 malowane proszkowo. Tarcze zimmermann i klocki ferodo. Dodatkowo nowe osłony oraz stalowy oplot przód oraz tył w kolor zacisków.

- zmiana kół, były łopaty 18tki są pompei 19tki z Q3 8.5j et36 (zakupione jako nowe) oraz nowe opony firmy nokian 235/35 r19

- wymiana pompy abs (padł sterownik)

- dokładka pod przedni zderzak od seata cupry 

- kamera przód w grillu

- czyszczenie geometrii turbawki

- wymiana rozrządu wszystkich filtrów oraz olejów

 

To chyba na tyle rzeczy, które udało mi się zmienić a jest jeszcze dużo, ktore czekają na montaż. 

 

Wewnątrz pojazdu zmieniło się dużo więcej:

- kierownica z a5 z multifuncją zamieniona na kierownice z a6c6 dodatkowo poddana modyfikacją. Obszyta na nowo, punk 0 czerwony, bicepsy, ścięcie u dołu oraz ori znaczek s4, przyciski w chromie z audi a4 b8 lift

- wymiana rnse na rnse led z seata exeo z końca produkcji. 

- wymiana klimatronika 1din na 2 din z audi a4 b7 

- wymiana popielniczki 1din na 2 din 

- wymiana wszystkich dekorów 7nk na 1nk z b7 z napisem Quattro

- wymiana zwykłego schowka z b6 na schowek z b7 z zmieniarką oraz lodówka 

- wymiana wszystkich boczków na boczki z b7 z materiałem speed z maskownicami Bose.

Drzwi kierowcy Full opcja pamięć oraz alarm dodatkowo wszystkie pokrętła z b8 lift w chromie. W drzwi pasażera zamontowana klamka z USA (zamykanie i otwieranie po stronie pasażera)  

- montaż podstąpnicy oraz pedałów sprzęgła, hamulca i gazu w chromie.

- montaż listw progowych początkowo sline z b7 obecnie s4 

- montaż fabrycznego alarmu oraz blokady antykradzieżowej

- rnse na Full opcji. Montaż bluettoth do strimingu muzyki, zmieniarka, kamera cofania oraz kamera przód, TV, aux

- zmiana wykładziny na wykładzinę z b7

- zmiana wszytskich plastików na te z b7

- montaż pamięci foteli oraz lusterek

- montaż wiązki grzanej kanapy wraz z panelem grzania z tyłu tunelu 

- montaż kanapy połskóry z materiałem speed składana z podłokietnikiem mcdonalds oraz workiem na narty z b7

- wymiana przednich foteli z b6 sline na fotele z b7 sline połskóry z materiałem speed. grzane, podświetlane, z schowkami oraz siatkami na plecach. Fotele w full prądzie z pamięcią. Bez śladów zużycia z auta o przebiegu 150tys.

- montaż Bose z b7 dudni aż miło 

 

Jeżeli o czymś zapomniałem to przepraszam.

Wnętrze według mnie jest skończone. Zostało zabranie się za modyfikacje z zewnątrz, które już od dłuższego czasu czekają na montaż. ?

Edytowane przez kosik25
  • Lubię to 2
  • Super 1
  • wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i wesołych świąt. Jak byliście grzeczni może, do Was też przyjdzie zając ?

 

20230408_193756.thumb.jpg.f92f70e0b9a51cbd1465662561eb7ce3.jpg

 

20230408_193739.thumb.jpg.d975517a046cdb34c4208c981e0135ce.jpg

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

To wnętrze to chyba wyszło 5-cyfrową kwotę, nie licząc przecinka :grin:

Z wiązkami okolice 10tys, zewnętrzny pakiet też już przekroczył 10tys zł. No ale cóż b6tki mam dwie to wydatki są x2 ? Nigdy nie zwracałem uwagi na wydane pieniądze w projekt. Auto ma wygladać, cieszyć z jazdy i przykuwać uwagę!✌️ 

Edytowane przez kosik25
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mówisz, szukałem takiego wnętrza i widziałem ich ceny, aż głowa boli :grin: co do kosztów to chyba jestem ostatni, który powinien się odzywać, bo przez ostatni rok wydałem na auto więcej, jak ty na oba na raz :decayed:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał(a):

Wiem co mówisz, szukałem takiego wnętrza i widziałem ich ceny, aż głowa boli :grin: co do kosztów to chyba jestem ostatni, który powinien się odzywać, bo przez ostatni rok wydałem na auto więcej, jak ty na oba na raz :decayed:

Czy ja wiem czy więcej swap hebli 5.5tys koła i felgi 6.5tys zderzak s4 z malowaniem 3 tyś i pół garażu jeszcze części do zamontowania. Śmiało mogę powiedzieć, że to co zamontowałem na auto przekroczyło cenę zakupu auta od Kamila. A to dopiero początek, bo Quattro i lakiernik dorzuci kosztów do listy ? ale powiem, że warto bo audi przykuwa uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja gdybym liczył heble, wnętrze i to co teraz robiłem z autem, wyszło by ponad 40 ? co prawda rozłożone na przestrzeni 4 lat ale przez ostatni rok wpadło ponad 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Langista napisał(a):

Powiem tak, ja gdybym liczył heble, wnętrze i to co teraz robiłem z autem, wyszło by ponad 40 ? co prawda rozłożone na przestrzeni 4 lat ale przez ostatni rok wpadło ponad 20 ?

To nie widziałeś mojej lx7z ona nic nie miała kilka osób z forum ją widziało przed i po ?tam poszło dużo więcej kasy. Dlatego jak tylko zobaczyłem Kamilową to od razu jechałem kupić ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję zarówno wydatki, jak i poświęcony czas wraz z zaangażowaniem w pracę ?

Czasami wolałbym nie wiedzieć ile wydałem na swoje auto ?

Temat jest godnie kontynuowany!

Edytowane przez rosati
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat hebli coś sie przewinął, jakby ktoś szukał to mam zestaw hebli z S4 - 345/300 , za tydz lecą do lakierowania więc możemy wybrać jeszcze kwestie koloru. :cool1:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato już chyba mamy 20 stopni, a dupka jagody ładnie się prezentuje ✌️

 

20230410_131936.thumb.jpg.4d7681d25e0d6e3fc8026c1bdb280354.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kosik25 napisał(a):

Wreszcie! Czarna bestia! 

20230530_155416.jpg

Dolny gril z czego docinałeś,przymierzam się górę i dół też tak zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, greg2505 napisał(a):

Dolny gril z czego docinałeś,przymierzam się górę i dół też tak zrobić 

Grill to jeszcze Kamil modził, jak dobrze pamiętam to z golfa 5. Ja relingi zmieniłem chromy na czarny połysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi srebrne dla kontrastu i ideolo me gusta. No.. prawie.. kierunek za bardzo się rzuca w oczy i pewnie lampy tylne o ton ciemniej bym dał 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda pojechała do najlepszego lakiernika jakiego znam. Zabezpieczone na kolejne lata, piaskowanie, malowanie, wosk. Przy okazji malowanie listw s4 w kolor auta oraz polerka. 

 

IMG-20230713-WA0005.jpg

IMG-20230713-WA0006.jpg

IMG-20230713-WA0007.jpg

IMG-20230713-WA0004.jpg

IMG-20230713-WA0009.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...