Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Pies do Ogrodu?


KarolASO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Po wprowadzeniu do nowego domku podjąłem decyzję o kupnie czworonożnego przyjaciela :)

Interesuje mnie średni-duży pies który lubi dzieci i nie jest agresywny wobec przechodniów itd. :) Nie szukam Psa - stróża

Myślałem nad Malamutem lub Samoyed

Może coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrodu najlepszy będzie "pies ogrodnika" :grin: . A tak na poważnie, malamuty i jemu podobne psy , mają zaszczepiony instynkt biegu. Poza tym nie są łatwe w wychowaniu. Jesli ma to być pies mało agresywny, proponuję labradora, albo goldena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę labradora, do dzieci idealny, zero agresji, mój to nawet szczekać nie umie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam labradora sukę 3 letnią i powiem że nigdy więcej tej rasy masakra jest wszędzie jej pełno nie da się przejść itp ale lubi piwo :P ... 2 psa to mam Yorka typowy kanapowiec...

Ale ogólnie jakbym miał kupować to bym kupił buldoga angielskiego ..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki masz ogród - bardzo mały przy segmencie czy jakiś większy.

Ogród mam za domem około 50x30m a za nim działka ogrodzona 50x50m

Edytowane przez KarolASO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden Retriever, dobrze wychowany będzie się dawał tarmosić dzieciom, nie będzie wchodził gdzie mu nie wolno, poprosi o żarcie a i szczeknie jak zajdzie potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może berneński pies pasterski?
Łagodny pies lubiacy dzieci i przyjazny do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam labradora sukę 3 letnią i powiem że nigdy więcej tej rasy masakra jest wszędzie jej pełno nie da się przejść itp ale lubi piwo :P ... 2 psa to mam Yorka typowy kanapowiec...

Ale ogólnie jakbym miał kupować to bym kupił buldoga angielskiego .. :D

To masz jakiegoś z ADHD :grin: Mój to staje żeby się najeść i idzie spać dalej, 90% dnia to gdzieś śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci tylko Golden Retriver ale trzeba z nimi uwazac bo to chodzace uklady pokarmowe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To masz jakiegoś z ADHD :grin: Mój to staje żeby się najeść i idzie spać dalej, 90% dnia to gdzieś śpi.

A mój właśnie nie... Wszędzie go pełno, nawet jak się przechodzi to podgryza itp... Masakra jest pobudzona jakby coś wcią..:P Chwilami naprawde mam dość tego psa ... A jeżeli chodzi o jedzenie to taki chodzący śmietnik :D wciąga wszystko co jej się da nawet piwa w ogrodzie nie można spokojnie wypić bo też czeka...

A Yorka to nosi w zebach jakby to zabawka była ..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jakiegoś z ADHD :grin: Mój to staje żeby się najeść i idzie spać dalej, 90% dnia to gdzieś śpi.

A mój właśnie nie... Wszędzie go pełno, nawet jak się przechodzi to podgryza itp... Masakra jest pobudzona jakby coś wcią.. :P Chwilami naprawde mam dość tego psa ... A jeżeli chodzi o jedzenie to taki chodzący śmietnik :D wciąga wszystko co jej się da nawet piwa w ogrodzie nie można spokojnie wypić bo też czeka...

A Yorka to nosi w zebach jakby to zabawka była .. ;)

Jak stary jest Twój pies?

Sam mam prawie 3 letniego Labradora i jest to pies obrończy tylko do momentu gdy ktoś nie otworzy furtki, potem to już tylko kumpel, dzieci traktują go jak zabawkę, prosi o jedzenie, prosi o wyjście na siku i prosi o zabawę, zero agresji, codziennie musi wyjść na spacer do lasu i to jest akurat bardzo ważne bo jak zagłębimy się w temat tej rasy to te psy potrzebują dużo ruchu i nie wystarczy że pobiega po ogródku, miesięcznie trzeba liczyć około 200 zł na jedzenie, nie wspominam już o smakołykach i zabawkach , pies jest bardzo mądry, słucha i wie co może a co nie, polecam Labradora lub Goldena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak stary jest Twój pies?

Mój w czerwcu skończy 3 lata, jeżeli chodzi o spacery to nie mam aż tyle czasu ale 3 razy w tyg wyjdzie na spacer a tak to biega po ogrodzie...

Jak kupowałem labradora to właśnie kierowałem się opiniami na temat ich mądrości zabawy z dziećmi itp... Wszystko by się zgadzało poza tą mądrością chyba że to dlatego że jest jeszcze młoda. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stary jest Twój pies?

Mój w czerwcu skończy 3 lata, jeżeli chodzi o spacery to nie mam aż tyle czasu ale 3 razy w tyg wyjdzie na spacer a tak to biega po ogrodzie...

Jak kupowałem labradora to właśnie kierowałem się opiniami na temat ich mądrości zabawy z dziećmi itp... Wszystko by się zgadzało poza tą mądrością chyba że to dlatego że jest jeszcze młoda. ...

Może się ogarnie, znam też przypadek jak gość trzymał labradora w klatce na dworze, pies po 2 latach był tak wściekły że do klatki nie dało się podejść, aż dziwne i zarazem okrutne.

Rozbraja mnie w tym psie to że gdy mnie widzi jak jadę to leci pod bramę, otwieram bramę to siedzi i czeka aż wjadę i zamknę i dopiero wtedy podbiega i daje mi łapę na przywitanie, aż pysk się cieszy, tydzień nauki i ogarniał większość komend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może berneński pies pasterski?

Łagodny pies lubiacy dzieci i przyjazny do wszystkich.

Mam takiego i powiem tak: Jak dla mnie pies idealny ..Chętnie bym kupił jeszcze jednego. Każdy z domowników sie z nim bawi i nie jest agresywny .Gdy jest lato potrzebuje dużo chłodnego miejsca bo jego sierść jest gruba i strasznie mu gorąco , potrzebuje dużej ilości świeżej wody. Podczas upałów moj np: leży w piwnicy. Dużo czasu trzeba poświecić nad jego sierścią ale wszystko da sie zrobić. Rośnie max do 60 kg i trzeba pilnować żeby nie przekroczyć tej wagi bo wtedy ma problemy ze stawami.

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może berneński pies pasterski?

Łagodny pies lubiacy dzieci i przyjazny do wszystkich.

potwierdzam

miałem owczarka kaukaskiego - pies dla osób odpowiedzialnych ,słucha tylko jednej osoby, najlepsze że bez problemu przechodził płot ponad 2 metry , jak twój dom to więznienie z płotem 6 metrów to polecam

łeb jak wiadro no i wiadro dziennie jedzenia

późnej miałem owczarka niemieckiego - pies z rodowodem a ważył ok. 55 kg , również groźny ale dużo mądrzejszy , łatwiej go przyzwyczaić do dzieci

od dwóch lat mam berneńczyka , idealny pies do domu z dziećmi a i domu przypilnuje

odnoszę wrażenie że najmądrzejszy z całej trójki , szczeka jak nie ma wody albo jej się nudzi i ma ochotę na zabawę

mój 7 letni siostrzeniec chodzi z nią na smyczy po okolicy i razem wracają zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaskan Malamute . Inteligencja na poziomie owczarka+++. Nawet roczne dziecko można zostawić żeby naciągało ogon czy uszy :) A jednocześnie potrafi zadbać o siebie w Biessczadach :naughty: Pierwsze dwa/trzy lata życia musi mieć ruch. Duuuzo ruchu. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pies tez juz,stary jest i stoję przed wyborem psa. Przeczytałem kupę opini i forum i chyba najlepszy pies na podwórko to berneński pies pasterski. Wadą jest dbanie o sierść bo wymaga dużo pielęgnacji. No i cena teraz pies jest modny wiec cena jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...