Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Pany co powiecie na temat tych opon:

Dunlop SP SportMaxx RT 225/40 R18 92 Y V1. Opony Dunlop . Oponeo

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/40 R18 92 Y V1. Opony Goodyear . Oponeo

Toyo Proxes C1S 225/40 R18 92 Y XL. Opony Toyo . Oponeo

Jak macie jakieś inne propozycje to pisać za każdą odpowiedź z góry dziękuje:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego powodu, że ostatnio były zdjęcia pękniętych Goodyear Eagle F1 to z tych co podałeś to żadne :decayed:, lepiej kupić nowszą wersję Toyo: Toyo Proxes T1 Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu, że ostatnio były zdjęcia pękniętych Goodyear Eagle F1 to z tych co podałeś to żadne :decayed:, lepiej kupić nowszą wersję Toyo: Toyo Proxes T1 Sport

Jakaś partia kiepska widocznie, ja mam je już przy drugim samochodzie i sobie chwalę (Goodyear Eagle F1) co do Dunlopa SP SportMaxx RT opona konstrukcyjnie taka sama jak Goodyear Eagle F1 różnią się tylko bieżnikiem są twardsze i wolniej się zużywają (miałem je na przedniej osi w samochodzie seat altea)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki rozmiar lepszy: 235/45/17 czy 225/45/17. Planuje zakup Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 i się waham jeszcze.

I powtórzę pytanie... warto teraz brać letnie czy może poczekać jeszcze tak do połowy zimy?

Bardzo dobry wybór opon.Też takie będę kupował w rozmiarze oryginalnym 235/45/17 do zawieszenia s-line BV.Chciałem Continentale ale w tym rozmiarze mają wysoką ścieralność jak dla mnie.Pamiętajmy żeby czytać opinie w swoim rozmiarze bo na przykład w innych rozmiarach ta sama opona continental ma inną na przykład ścieralność i w mniejszym rozmiarze wybrałbym continental a nie goodyear.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jeszcze mam te Toyo u siebie założone na przód. Mają dwa lata i przelatane około 30kkm. Są ciche, dość dobrze trzymają się nawierzchni ale strasznie szybko się ścierają. Teraz są właściwie na minimum bieżnika. Właśnie dzisiaj zamówiłem 4 nowe opony Vredestein. Dokładnie takie:

www.oponeo.pl/model-opony/vredestein-ultrac-vorti

Mam nadzieję, że będą ok, opinie mają świetne na różnych forach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie opony na lato polecacie w rozmiarze 235/35 R19? Szukam nowych opon max 550zł/szt. Myślę o Kumho.

Dodam, że rocznie robię ok 12 tys. km (zima+lato) po niemieckich i polskich autostradach.

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę VRedestein Sport Track. Osobiście mam zimowe Snowtrack 3 i jeżdżę jak czołg. Te pierwsze ma kolega w Primerze GT 160km i na trakcję nie narzeka.sam jeździłem jego autem i naprawdę klei się to paskudztwo do asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę VRedestein Sport Track. Osobiście mam zimowe Snowtrack 3 i jeżdżę jak czołg. Te pierwsze ma kolega w Primerze GT 160km i na trakcję nie narzeka.sam jeździłem jego autem i naprawdę klei się to paskudztwo do asfaltu.

Patrzyłem na te opony i jakoś średnio mi się widzą. Ale producent z Holandii, to na plus. Najważniejsza kwestia - cena. W rozmiarze, który mnie interesuje ponad 600zł/szt.

Znalazłem takie: Kumho Ecsta Le Sport KU39 poniżej 500zł/szt. i Hankook Ventus V12 Evo K110 - ok. 650zł/szt. (sporo ponad mój limit :/ ) ale ma oznaczenie 2x C na taj naklejce unijnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będę musiał zaopatrzyć się w opony na lato 245/35/19. Czy ktoś mógłby polecić coś sensownego w cenie tak powiedzmy max 800-900zł/szt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiony komplet Dunlop Sport Maxx RT 225/45 ZR17 91Y z osłoną felgi za 341,83zł/sztuka... Niebawem podzielę się odczuciami z jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiony komplet Dunlop Sport Maxx RT 225/45 ZR17 91Y z osłoną felgi za 341,83zł/sztuka... Niebawem podzielę się odczuciami z jazdy...

Yyy, jakim niebawem? Gdzie ty teraz chcesz testować letnie opony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 tygodnie ma być +10 :P jak zestaw będzie leżał w garażu, to przecież nie wytrzymam :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 tygodnie ma być +10 :P jak zestaw będzie leżał w garażu, to przecież nie wytrzymam :polew:

Moim zdaniem takie testy nic ci nie dadzą. W południe może i będzie +10 a przy glebie z 5. Opona będzie twarda i będzie zachowywała się całkiem inaczej niż w normalnych jej warunkach pracy. Szkoda zakładać jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak recenzji z opon nie będzie... zawiodłem się na oponytanio.pl... po tylu zakupach myślałem, że to poważny sklep, a Oni robią extra cenę, po czym dostaję maila o 18:05, że zamówienie jest anulowane, bo nie mają już tych opon... oczywiście mogę wziąć inne proponowane... CSC 5 za 460zł/sztuka...

No nic... trzeba nadal polować na okazję lub kupić Semperity Speed-life...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chce zakupic nowe 18 letnie opony na lato i mam troche dylematow i chcialbym poznac wasze zdanie.

Slyszalem ze zawieszenia audi ma sklonnosci do zabkowania opon ile jest w tym prawdy???

Jaki rozmia opony kupic???

Czy kupic 2 na przod bardzo dobrej firmy i 2 na tyl tanszej

marki czy 4 takie same???

I jaki bieznik kupic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental premiumcontact 5 zabkuje ale jest Ok.

Teraz gdybym cofnął czas Michelin, a z tańszych Platini lub Uniroyal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda opona a Avancie z pustym bagażnikiem i tylko kierowcą będzie ząbkować, i to nie tylko w Audi. Z reguły kombi mają twardszy tył od sedana, więc jeśli latacie na pusto, to opony się ząbkują... Od producenta i modelu może jedynie zależeć jak bardzo będzie opona ząbkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda opona a Avancie z pustym bagażnikiem i tylko kierowcą będzie ząbkować, i to nie tylko w Audi. Z reguły kombi mają twardszy tył od sedana, więc jeśli latacie na pusto, to opony się ząbkują... Od producenta i modelu może jedynie zależeć jak bardzo będzie opona ząbkować

Tak się kiedyś tłumaczył producent jak ojciec reklamował wyząbkowane opony w Vectrze B , twierdzili że to też kwestia zawieszenia wielowahaczowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tłumaczenie producenta tylko obserwacja aut w firmie ;) auta kombi z dużymi przebiegami, które latają na pusto w trasy maja opony z tylu jak tarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...