Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór jest ogromny.

Zależy od zasobności portwela

Z polskich np. Dębica

4xOpony letnie 205/55R16 Dębica PRESTO H 2013/2014 (4022836830) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A jak masz więcej gotówki to już szukaj według uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie a co myślicie o oponach (z niższej półki)

FULDA SPORTCONTROL 225/45R17

225/45R17 BARUM BRAVURIS

Sam pytałem o Fuldy Sportcontrol (i ogólnie o Fuldy) znajomego wulkanizatora (ja szukam 235/45 17") i mi odradził. Mowa o oponach nowych. Trochę byłem zaskoczony, bo wcześniej jeździłem 4 lata na Fuldach Ecocontrol w Audi 80 (fakt, że w rozmiarze 195/65 14") i byłem bardzo zadowolony. Były ciche chociaż trochę słabe na mokrym asfalcie. Ale w normalnych warunkach było naprawdę przyzwoicie. I co najważniejsze, po czterech latach nie było po nich widać większych śladów zużycia...

Wakacje_09_ukasz_021.jpg

Wracając do tematu i wyboru, bo też szukam opon - z tych dwóch marek polecono mi Barum Bravuris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 215/50/17.

To idealny zamiennik 235/45

Lepszy komfort jazdy.

Komplet Barum za ten rozmiar to 1450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiecie mi czym się różni ta opona :

BARUM BRA-2# 225/45 ZR17 91 W FR

od tej:

BARUM *BARUM BRAV-2 225/45 ZR17 91 W FR AUSLAUF

Bo z opisu wynika że tylko ceną :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było do sklepu do nich zadzwonić i zapytać.

Ta druga droższa od pierwszej.

Może różnią się bieżnikiem a foty na necie są tylko poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Yokohame S.drive. Miałem w Hondzie, miałem w Lexusie a teraz mam na Audi. Świetnie wygląda, drogi się trzyma za***iście. Ogólnie Yokohama to dla mnie czołówka czego nie mogę powiedzieć np. o Continentalu. Mam na drugim aucie ContiPremium 2 i jak dla mnie to kiepskie te opony są. Tata ma teraz zimówki, konkretnie ten najnowszy model i nie dość że bardzo głośne to jeszcze w zakrętach auto bardzo pływa. Nie wiem ja ContiSport ale Premium mnie w ogólnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum barum mówita :wink:

A ja sobie juz zamówiłem po cenie bardzo korzystnej :naughty: opony:

Goodyear

EFFICIENTGRIP

215/50 R17 91 V

3 lata Gwarancji.:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego #szklara na stronie oponaok jest opis wszystkich oznaczeń na oponach

AUSLAUF - bieżnik, który został wycofany z produkcji lub w najbliższej przyszłości nie bedzie wiecej produkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiecie mi czym się różni ta opona :

BARUM BRA-2# 225/45 ZR17 91 W FR

od tej:

BARUM *BARUM BRAV-2 225/45 ZR17 91 W FR AUSLAUF

Bo z opisu wynika że tylko ceną :eusathink:

Niczym się nie różnią. Zobacz że masz w obydwu przypadkach Czas realizacji2-5 dni. Jednych jest dostępnych 18szt. a drugich 75szt. Czyli nie mają ich na stanie u siebie tylko wystawiają z podglądu stanów swoich dostawców żeby klienci mieli większy wybór, i żeby zrobić sztuczny tłok na stronie. I dopiero jak klient zamówi je u nich to ściągają je do siebie przepakowują i wysyłają do klienta, dlatego jest taki czas realizacji zamówienia. Na podstawie ceny dostawcy wyliczana jest ich cena z ich narzutem. Dlatego są różne ceny bo mają ją dostępną u dwóch różnych dostawców po różnych cenach a ich system dokłada marżę w określonych % do ceny od dostawcy. Sporo sklepów internetowych tak robi.

Po za tym pod ikoną koszyk jest "Sprawdź jeszcze opony w tym rozmiarze z dostawą 24h" czyli te które mają u siebie na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakladam 225 mialem 245 i wg mnie na nasze drogi to zdecydowanie za szeroki kapec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich maila, na strone wkradł się błąd i te tańsze to są Bravuris 3 HM FR 225/45R17 91 :grin:.

Kurde ale nadal nie mam pojęcia jakie opony budżetowe kupić. Te Barumy 3 czy fuldy czy może jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan, ok. Wybiore 2 lepsze na przód, a wg bieżnika i firmy tej 3 zamówie podobna na allegro. Ok dzięki.

Ale pytałem też jaka firma opon jeśli kupować bede nowe takie same na 1 oś lub komplet.

Barum Bravuris - jak za te pieniądze to dobre rozwiazanie cos kolo 220 zł za sztukę

Pierwsze słysze takiego producenta.. Tak dobry? No rzeczywiście 220zł za sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GY maja 5 lat gwarancji od daty zakupu lub od daty produkcji w przypadku samochodow osobowych

Opona Goodyear Efficientgrip Performance 215/50R17 91 V - Opony.com.pl

dostalem wlasnie Goodyear Efficientgrip Performance 225/40 R18 92 W i jest na nich etykieta B,A, 69dB

poza assistance GY na oponeo mozna dokupic ubezpieczenie opon (zalezne od ceny, w przypadku moich 20zl/szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady.

Mam ok 1200 zł na opony Chce kupić 18 na 225 na 40 dwie nowe i 2 używki

Jakich opon mam z nowych szukać za ok 800 - 900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do nich maila, na strone wkradł się błąd i te tańsze to są Bravuris 3 HM FR 225/45R17 91 :grin:.

Kurde ale nadal nie mam pojęcia jakie opony budżetowe kupić. Te Barumy 3 czy fuldy czy może jakieś inne?

Ja dziś zamówiłem 2 szt. Barum i chwatit! Chłopy, zachowujemy się tu tak, jakbyśmy wszyscy jeździli w Le Mans...:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...