Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, takexlife napisał:

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia... to co mi przyszło od tego typa to chyba na poradnikach od Majstra z Wazzupa było robione... koleś unika kontaktu, nie odpisuje - pomimo ze loguje się na olx - na ta chwile nie polecam. Zdjęcia spasowania i co dostałem po wyjęciu z paczki poniżej.

A u Ciebie jak zawsze robota profi!

01BA9951-2A9E-4A8E-B534-1A53908E947E.jpeg

014D0013-8A21-48A6-A07A-9EC8F0C5C1F4.jpeg

no lipa straszna, ja u siebie miałem kratkę z golfa, nawet wziąłem się za docinanie i pasowanie, ale zobaczyłem że to nie jest robota na przysłowiowe 5 minut tylko na spokojne rezanie, to stwierdziłem że teraz nie mam na to czasu i zamówiłem ori kratkę żeby była na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, takexlife napisał:

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia... to co mi przyszło od tego typa to chyba na poradnikach od Majstra z Wazzupa było robione... koleś unika kontaktu, nie odpisuje - pomimo ze loguje się na olx - na ta chwile nie polecam. Zdjęcia spasowania i co dostałem po wyjęciu z paczki poniżej.

A u Ciebie jak zawsze robota profi!

01BA9951-2A9E-4A8E-B534-1A53908E947E.jpeg

014D0013-8A21-48A6-A07A-9EC8F0C5C1F4.jpeg

Właśnie też dostałem paczkę od tego luja....też mam problem z kontaktem ale mam nadzieję że odbierze to się dowie jasności... szkoda gadać robota spier......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechane z garażu, jeszcze nie wszystko zrobione ale jest mały sukces.

Zrobiona geometria po wymianie sprężyn z tyłu na nowe, auto stoi ładnie równo.

Na dzisiaj prezentuję się tak

IMG_20210305_160826.jpg

IMG_20210305_160837.jpg

IMG_20210305_160850.jpg

IMG_20210305_160906.jpg

Do tego boczek drzwi kierowcy się delikatnie zmienił

IMG_20210305_155606.jpg

IMG_20210305_093551.jpg

A tak świecą nowe lampy od @kamil-vag co prawda w hali garażowej ale zawsze :) moje stare nie sięgały nawet do połowy długości hali. Jak znajdę czas wrzucę jakiś filmik i foty z terenu.

IMG_20210305_110939.jpg

IMG_20210305_110944.jpg

Jak pojawią się kolejne elementy układanki to dam znać :)

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

A tak świecą nowe lampy od @kamil-vag co prawda w hali garażowej ale zawsze :) moje stare nie sięgały nawet do połowy długości hali. Jak znajdę czas wrzucę jakiś filmik i foty z terenu.

Miód dla moich oczu, te lampy to praktycznie nówki sztuki, bez rozklejania, nowe przetwornice, żarniki, projektory, więc musi być dobrze ;) Sam myślę o przesiadce na Evoxy coraz bardziej...

Żeby każdy tylko tak podchodził do tematu jak Ty Mateusz, to w PL by nie były potrzebne przeglądy, a każde nawet 20 letnie auto stanem byłoby jak z fabryki ^^

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !, bardzo ładny i dopieszczony AVANT, podoba mi się, będą niedługo piękne youngtimer'y w GD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 17:06, kamil-vag napisał:

Miód dla moich oczu, te lampy to praktycznie nówki sztuki, bez rozklejania, nowe przetwornice, żarniki, projektory, więc musi być dobrze ;) Sam myślę o przesiadce na Evoxy coraz bardziej...

Jak sprawują się bixy na bazie Xenon Plus? Czy mocno parują? Niewątpliwą zaletą jest duża ilość miejsca.

@MaTeo85 jak zawsze świetna robota! :)

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@george ja jeżdżę naprawdę mało, i mi to nawet zwykłe lampy potrafiły zaparować po jeździe, auto cały rok pod chmurką, więc u mnie na dole w lampach pojawia się delikatna mgiełka, która szybko odparowuje, podstawa to wymienić oringi na trzpieniach regulacji i zatkać dziury w błotnikach po ustawieniu lamp. U Mateusza założyłem dodatkowo, tak jak i na swoich gumowe podkładki na regulacje (zamiennie można pełne obudowy). Najważniejsze by nie pojawiały się w lampie krople, bo z tego co wiem, to taka delikatna mgiełka na dole bixenon'ów to norma. Jak się sprawują, myślę, że Mati jest zadowolony z upgrad'u na evoxa. A czy będą parować, będzie mnie informował zapewne...jego lampy są zrobione naprawdę extra, żadnego lutowania, dołożone wtyczki itd... Są jak nowe i mam nadzieję, że posłużą mu długo i bezawaryjnie... Wymagający klient to był ? ale byłem Matiemu to winny jak nikomu innemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na bazie H7/xenonu, ale jedynie dół paruje i w miarę szybko odpuszcza. Widocznie urok ksenonów, które wydzielają mało ciepła. Również trzymam auto cały rok pod chmurką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla wszystkich zainteresowanych krótki filmik ze święcenia lamp.

Przed samochodem jest w końcu jasno, trzeba się przyzwyczaić że powyżej linii odcięcia jest "mniej" światła, ale całościowo świeci to naprawdę super.

 

Wczoraj była kiepska pogoda, dużo wilgotnego śniegu oblepiającego samochód i lampy delikatnie zaparowały, ale bardzo szybko ładnie wszystko odparowała i dzisiaj zero śladu pary.

IMG_20210311_143047.jpg

Z innych tematów, założyłem daszek z panelem homelinka, tym sposobem całość układu już działa. Odcień daszka jest niestety inny, ale na żywo nie rzuca się to bardzo w oczy.

IMG_20210311_174906.jpg

Do tego zakończyłem temat TPMS, cały system sprawny, czekam na letnie koła, felgi poszły do malowania i przy okazji wpadną czujniki, jak się zrobi już wiosna to dam znać jak czujniki działają.

Z innych tematów, dzisiaj zrobiłem przymiarkę lotki, przymocowałem ją do klapy i jak wszystko wyschnie to zrobię fotę jak wyszło :)

IMG_20210312_141651.jpg

Temat modów zewnętrznych uważam za zamknięty, do pełnego S-Line zewnętrznego brakuje tylko znaczków na listwach drzwi z tyłu. (Ok, część pakietu została zastąpiona gratami z S4 ).

Teraz powoli w wolnych chwilach będę dokładał drobiazgi na które już brakło czasu.

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne autko, jestem pod wrażeniem :thumbup1: najbardziej dopasiona i zadbana 2.0 jaka w życiu widziałem, a sam miałem alta i bardzo miło wspominam to autko. Dbałem jak mogłem, a teraz kumpel ją dobija i nie dba za bardzo... No ale cóż.. :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie przez przypadek zamówiłem kolejne graty do auta :facepalm:

Przyjdą to pokażę co tam będzie. Powoli kończą się pomysły na kolejne modyfikacje :decayed: na szczęście mam jeszcze trochę drobiazgów do wsadzenia do auta więc powoli w wolnych chwilach będę dokładał.

Ostatnio nie było za bardzo czasu... dzięki wszystkim komentującym za dobre słowo, mam nadzieję że autko się podoba, bo mi bardzo hehe :) 

A tu na deser zamontowana lotka na klapie:

IMG_20210317_201525.jpg

IMG_20210317_201531.jpg

IMG_20210317_201549.jpg

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

A tu na deser zamontowana lotka na klapie:

Wisienka na torcie. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, fajny tytuł tematu Mati ?

No takiego wyposażenia to nawet i ja pozazdroszczę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kamil-vag napisał:

Hehe, fajny tytuł tematu Mati ?

Ta za dużo już tego wyposażenia i tytuł się rozciągnął jak guma od gaci :grin: coś trzeba było z tym zrobić. Padło na taki podchwytliwy tytuł, ale kto wie co tu jeszcze do tego samochodu wpadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Powoli kończą się pomysły na kolejne modyfikacje

To może webasto? ? ja juz zbieram graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Padło na taki podchwytliwy tytuł, ale kto wie co tu jeszcze do tego samochodu wpadnie :)

Quattro ALT!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pila24 napisał:

To może webasto? ? ja juz zbieram graty.

Nie ukrywam fajny bajer ale do benzyny ciężki temat z tego co kiedyś czytałem. Do diesla jest tego trochę...

7 godzin temu, george napisał:

Quattro ALT!

Bez takich mi tutaj :grin: kiedyś wpadnie SWAP silnika z tipem i Q, ale to kiedyś.

8 godzin temu, trepek napisał:

Ciekawe co tam znowu dokupiles :D

Same rarytasy :banan:

8 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Bardzo poprawny avant. :thumbup1:

Długo się broniłem przed s-linem, ale faktycznie robotę zrobiło, wygląd auta jest zupełnie lepszy.

 

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Nie ukrywam fajny bajer ale do benzyny ciężki temat z tego co kiedyś czytałem. Do diesla jest tego trochę...

Ja akurat trafiłem na benzynowy ,ale ten od diesla różni się jedynie kodowaniem sterownika. Wszystkie graty dla obu paliw są takie same.

 

received_2507553686208018.jpeg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...