Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Maksymalna prędkość 1.9 TDI 110KM 1999r.


niumara

Rekomendowane odpowiedzi

1,9 130KM może iść nawet 280km/h ale ... z przepaści.

Ale pod warunkiem, że to duża przepaść :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niumara sprawdz czy na drzwiach nie masz nalepki Vmax 190km/h.

Ja mam AVF w B6 i mam taka nalepke na drzwich niebieska i w ASO powiedzili ze mam wstawiony ogranicznik predkosci.

Nic na niej nie jest napisane ze opony sa do 190km/h.

I faktycznie wiecej niz 190km/h na liczniku nie daje rady.

Moze masz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim AFN-em w 2 osoby (opony195/65r15) na autostradzie przed chipem 190km/h, po chipie 2 osoby tez na autostradzie (opony 205/55r16) 210km/h. Wskazania z licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niumara sprawdz czy na drzwiach nie masz nalepki Vmax 190km/h.

Ja mam AVF w B6 i mam taka nalepke na drzwich niebieska i w ASO powiedzili ze mam wstawiony ogranicznik predkosci.

Nic na niej nie jest napisane ze opony sa do 190km/h.

I faktycznie wiecej niz 190km/h na liczniku nie daje rady.

Moze masz to samo.

niestety nie mam zadnej nalepki.

opony mialem standardowe, w samochodzie bylem sam i w baku prawie pusto wiec myslalem ze pojdzie troche wiecej.

ostatnio mialem ciakawa sytuacje, odpalilem autko i ryszylem w trase, po pewnym czasie zauwazylem ze autko nie ma mocy , na 3 biegu gaz do dechy i max 3000 obr/min nic wiecej nie pokzal , max predkosc jaka wyciaglem wtedy to 130 km/h .zgasilem silnik , odpalilem i problem znikł. po lekturze forum okazalo sie ze autko wlaczylo tryb awaryjny z powodu jakiegos bledu. musze podlaczyc vaga i sprawdzic czy jakis blad wyrzucil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki silnik 1.9 TDI 110 KM ale młodszy bo 2000r. silnik nie do zajechania, zwykła pompa wtryskowa, a nie jak dzisiaj pompo- wtryskiwacze... Po przebiegu 90 000 km jechałem na odcinku 4km 200km/h z dwojgiem kolegów (świadkowie prędkości :))

Jak odszukam zdjęcie zrobione komórką to załączę. Niestety po 180 000km padła turbinka, którą można było jedynie wymienić. Nowa mimo iż taka sama nie rozpędziła tak autka. Max był na poziomie 190km/h (również zrobiłem zdjęcie :))

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją leciałem 195km/h, więcej nie dało rady. Na liczniku było 205, ale zawyża 10 km/h. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autobahnie tyle jak na zdjeciu , jeszcze na sandardowej turbinie i org programie hehehe.

210kmnz1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po programie zapewne lepsze wyniki :naughty: zastanawia mnie czy takie zyłowanie na maxa naszych niuniek ma jakis niegatywny wpływ na nasze silniki...bo słyszałem wiele opini na ten temat i sam nie wiem co o tym myslec... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta droga 1.9 tdi 110 1996r 230000 przebiegu max prędkość na liczniku 205km/h może poszedł by dalej ale drogi bylo brak. Pod ostra gore auto rozpędzi się do 165km/h po prostej bez problemu i żwawo do 180km/h powyżej to już powoli przyspiesza

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 rok 1.9 tdi 110 km 5 osób pełny bagaż pełny bak 209 km/h na liczniku zdjęcie mam gdzieś w domu tu niestety nie. z połową baku i sam tyle samo 209 km/h nic więcej tak leciałem 4 kilometry pod górkę i z górki bez zmian... pedał był do dna az mnie noga bolała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latasz na ostatnim biegu pod czerwone pole to raczej wszystko OK. Wydaje mi się że to błąd licznika.

Tak samo zastanawiałem się w 2.5, dolatywałem do 200 i lipa a ludziska piszą że i po 245 latają, ostatnio doszedłem do 220 ale miałem juz ponad 4200 rpm, to ci co śmigają po 250 zamykają obrotomierz? :) przecież nikt nie zmienia przełożeń w skrzyni biegów.

Jak leciałem 220 minąłem kumpla który miał ok 200, po paru chwilach prawie znikał mi w lusterku... , nasza różnia prędkości to nie było 20 km/h.

Jak masz w okolicy pożądną drogę to możesz z kimś porównać wskazania licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 dokładną prędkość można na klimatroniku sprawdzić bo licznik przekłamuje ok 6-8 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoim lecialem 190 max ale prosta mi sie skonczyla, a mam 4biegowy automat :) oponki 205, 2 osoby, pol baku i troszke w bagazniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 dokładną prędkość można na klimatroniku sprawdzić bo licznik przekłamuje ok 6-8 km/h

Im większa prędkośc tym przekłamanie wieksze..., przy 225 licznikowym może to byc nawet 15 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...