Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Żywotność silników benzynowych


Wojtek75

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Audiana ma przebieg już powyżej 290tys. Odpala na dotyk, silnik chodzi równo i nic nie było wymieniane czy robione (poza wymianą klocków, płynów i rozrządu). A kupiłem go gdy miał 180tys i nic nie robiłem jak już mówiłem. Nie wiem jak mój poprzednik auta (z tego co wiem, to też nic nie robił). Tak więc ja nie narzekam i oby pociągnął jeszcze dłuuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na liczniku 175 tyś .Przy 160 tyś wymiana napinacza łańcucha z elektroniczną zmianą faz rozrządu + łańcuch koszt nie mały niestety , a to wszystko przez to że ktoś wczesniej nie dbał o wymianę oleju ale co zrobić.Teraz nie ma problemów i silnik ładnie pracuje zobaczymy dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie- z tego, co piszesz wynika, że silnik 1.8 125KM ma system zmiennych faz rozrządu. Czy to pewna informacja? Też mam APT i nigdy o tym nie słyszałem. Honda ma v-tec, Toyota vvt-i a Audi by się tym nie chwaliło?

A co do tematu- mój przy przelocie 147kkm chodzi elegancko, choć musiałem wymienić uszczelkę pokrywy zaworów bo ciekła. Poza tym bez uwag. Moc jest, oleju nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły napinacz nie posiada nastawnika czyli elektronicznej regulacji fazy.I zwykły kupisz kolego za 400 zl a tam gdzie jest dolożony ten nastawnik koszt w tej chwili (brak zamiennika) kosztuje w granicach 2000zł w ASO.Oczywiście jak się dobrze poszuka uda się zdobyć za nie cały 1000zł. Starsze roczniki do miały bodajże montowane zwykłe hydrauliczne napinacze łańcucha bez nastawnika. Dla przykładu zwykły napinacz i z nastawnikiem.Tam masz opisane jakie silniki jakie maja napinacze.

http://moto.allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-audi-vw-seat-skoda-i1427730255.html

http://moto.allegro.pl/napinacz-nastawnik-lancucha-vw-audi-1-8-20v-kpl-i1435968832.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oceniacie żywotność silnika 2.4 V6? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma 2.4 tai jak ty 350 000 tys i śmiga :hi: więc jak dbasz to i masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma 2.4 tai jak ty 350 000 tys i śmiga :hi: więc jak dbasz to i masz :)

ale ja nie mam tyle :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko się cieszyć i Pozazdrościć Dbaj dbaj i jeszcze raz dbaj :hi: na jakim oleju śmigasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paput 2,4 swoje wytrzyma, V6 zajechać to nie aż tak prosta sprawa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paput 2,4 swoje wytrzyma, V6 zajechać to nie aż tak prosta sprawa :decayed:

mam nadzięję, ale w porównaniu do rzędowych wytrzymują większe przebiegi czy mniejsze, przy takiej samej eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko o takie porównanie, bo by musiała ta sama osoba jeździć takim silnikiem i tym samym modelem auta, w 1,8T siła jest wymuszona przez turbo, w V6 przy tej samej prędkości silnik tak ciężko nie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paput, ja na liczniku mam 219 000, w tym chyba 90 tys na gazie i silnik chodzi rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paput, ja na liczniku mam 219 000, w tym chyba 90 tys na gazie i silnik chodzi rewelacyjnie.

a katujesz go czasem po 6 tys obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moja kolej.......ponad 303 000 na liczniku w gazie. Mam go pół roku i bede sie zabierał za rozrząd teraz bo nie chce ryzykować. Co do silnika to chodzi równiutko na benzynie i cicho - na gazie zaczyna mi rzucać obrotami ale to pewnie kwestia wyczyszczenia wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paput, ja na liczniku mam 219 000, w tym chyba 90 tys na gazie i silnik chodzi rewelacyjnie.

a katujesz go czasem po 6 tys obrotów?

do czerwonego do czerwonego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżdżę spokojnie, no ale wiadomo że czasem trzeba trochę wydech przedmuchać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem siedmioma 1.8 T podczas oględzin a kupiłem 2.4 V6>>>>ten dźwięk :shocked:, jak myśłicie który jesy bardziej żywotnym silniczkeim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...