Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie przebiegi w swoich tfsi?


damian19886

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Przebieg śmieszny 67 tysi.

Motor BGB.

Wymienione do tej pory:

akcja serwisowa na cewki, DV-ka, króciec wody, czujnik położenia sprzęgła.

Pozdawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

178tyś do tego przebiegu to świece,olej,rozrząd(czyt.pasek),turbo(bo się nie chciało studzić) i katalizator bo turbina opluła go dużą ilością oleju i to by było na tyle :decayed:.A przydałoby się zrobić łańcuch na wałkach+napinacz,wyczyścić dolot(czyt.zawory)zmienić DV-kę,cewki i świece przy okazji,odmę+te plastikowe rurki przy niej,a i kompletną diagnostykę bo jak na mój gust coś jest nie halo.

Edytowane przez Hołowczyc20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

124 tys km. Od czerwca zrobiłem: olej plus wszystkie inne płyny, filtry, rozrząd kompletny, odma, zawór n75 i dziś wyskoczyła kontrolka klocków, już zamówione ATE. Przez poprzedniego właściciela auto doinwestowane od przebiegu 100tys na ponad 10k zł. Dobrze się tym lata ale kusi coś nowszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

162 000 km. Sprowadzona na własną rękę w maju 2014 (134 000km), od prywatnego "Deutscha". Wymieniony kompletny rozrząd, paski, łańcuszek, szklanka, pompa wody, termostat, odma się posypała i wymieniłem ja na oil catch tank, czyszczone zawory na dolocie... brak większych wydatków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kubaja11 napisał:

162 000 km. Sprowadzona na własną rękę w maju 2014 (134 000km), od prywatnego "Deutscha". Wymieniony kompletny rozrząd, paski, łańcuszek, szklanka, pompa wody, termostat, odma się posypała i wymieniłem ja na oil catch tank, czyszczone zawory na dolocie... brak większych wydatków :)

Dużo dałeś za wymianę łańcuszka i czyszczenie zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory + dolot czyściłem sam, zdjęcia mojej własności, to drugie zdjęcie nie jest finalne ;)

Ceny rozrządu już nie pamiętam, trochę czasu minęło ale jak dobrze pamiętam to zmieściłem się w rzędzie 600zł razem z wymianą po znajomości.

 

20160708_105219.jpg

20160709_155842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sposób na czyszczenie? Ręczne obracanie wału i szczotka czy jakieś płyny + sprężone powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, obracamy wałem ręcznie w zależności który zawór i komorę czyścimy, tak by zawór który czyścimy w danym momencie był zamknięty, ja używałem do tego skalpelka by pierw zdrapać gruby nagar, potem szczoteczka do zębów i preparat Liqui Moly Valve Clean rozrobiony z czystą benzyną, do odkurzacza przemysłowego przerobiłem końcówkę ssawną zakończona wężykiem o średnicy wewnętrznej 10mm i całość wysysałem za każdym razem gdy płukanka była już "czarna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

152k
Mam go od 5k i póki co to tylko wszystkie oleje z filtrami.
Gdybym jeszcze tylko ograniczył ubywanie oleju, to byłbym szczęśliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240tys km jak zwykle w tfsi łańcuszek napinacz i pompę oleju i jeździ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245 tys km.  rozrząd ,wymiana łańcucha + napinacz. Auto po zmianie softu 230hp caly czas jeździ i ma się calkiem dobrze :)

Edytowane przez HAMER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

272 000 po sofcie na 260 koni. Zrobione od zakupu jakieś 40 tys km. Usuniekty kat i wstawiony downpipe od kolegi z forum. Po zakupie wymienione 2 rozrzady i wszystkie problematyczne części opisywane na forum.  Olej LM 5w40 wymieniany co 12 tys km. Jak narazie wszystko śmiga bez problemu :) Ubytek oleju od wymiany do wymiany  1 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, r00x napisał:

po sofcie na 260 koni

Ile pali?
 

35 minut temu, r00x napisał:

Ubytek oleju od wymiany do wymiany  1 L

Było kiedykolwiek coś robione w temacie ubywania oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 09:32, petrosdbz20 napisał:

Ile pali?

W trasie do 120 km/h - 8-8,5 l. W mieście przy normalnej jeździe 11-12 l

Dnia 15.03.2017 o 09:32, petrosdbz20 napisał:

Było kiedykolwiek coś robione w temacie ubywania oleju?

Od kiedy ja go mam to tylko zmieniłem olej z Castrola 5w30 na LM 5w40. Nic innego odnośnie oleju nie robiłem. Co było robione przed zakupem nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r00x napisał:

W mieście przy normalnej jeździe 11-12 l

U mnie ciężko zejść poniżej 13 ostatnio. Może czas na chipa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz automat on manual, stąd róznica na niekorzyść automatu, każdemu w b7 w tfsi pali więcej niż manual. Po sofcie także powinno spalanie spaść jak będzie dobrze zestrojone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, arek_cccp napisał:

Masz automat on manual

Nie zauważyłem :D
Przez to, że mam automat, mam jakieś takie dziwne przeświadczenie, że wszystkie b7 są w automacie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...