Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W ogóle co za równica, czy 0w40 czy 0w30 będę miał? :decayed:

Dla przeciętnego użytkownika żadna.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

To teraz już nic nie wiem, czy tego XFSa brać do 1.8T :grin: ale 0W koniecznie niech będzie.

Opublikowano

Bierz. Świetny olej.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

ja leje Schela 5w40 kumpel też na nim jeździł bmw e36 2.5 192 ps 6 garów na łańcuchu rozrządu nie na pasku i nalatał ponad puł miliona kilometrów bez wymiany łańcucha więc o czymś to świadczy chyba

Opublikowano

Czyli XFS 0W40 + Mann + płukanka Millers :decayed:

Ja pierdziele, filtr powietrza droższy niż płukanka i filtr oleju razem :polew:

Opublikowano

Poczytałem jeszcze trochę, wyszukałem ciekawego Castrola, 5W40 sport i 0W40 sport. Czytałem też o Motulu, nie wiem czym się tak naprawdę różni x-cess od x-clean. W czym Motul jest lepszy/gorszy od Castrola?

Opublikowano

castrol to juz dinozaur, lej Motula

Opublikowano

Ja tym razem "wchodzę" (celem wypróbowania) w Valvoline SynPower 5W-40, (przesiadka z Motula X-cess 8100) od chłopaków z Filtry Gdańsk-zawsze olej tam i filtry u nich kupuję:cheesy:

Filtry: oczywiście zestaw Knechta

Opublikowano

mądra decyzja

Opublikowano
Ja tym razem "wchodzę" (celem wypróbowania) w Valvoline SynPower 5W-40, (przesiadka z Motula X-cess 8100) od chłopaków z Filtry Gdańsk-zawsze olej tam i filtry u nich kupuję:cheesy:

Filtry: oczywiście zestaw Knechta

Przed świętami także zrobiłem taki sam manewr przechodząc z X-cessa na SynPower, na razie dużo powiedzieć nie mogę na temat brania oleju, ale silnik jakby troszeczkę ciszej pracował, choć to może trochę złudne wrażenie bo olej jest świeży i dlatego, jakiś innych większych różnic nie widzę.

Opublikowano

Nie zobaczysz różnic. SynPower to nie jest rewelacyjny olej.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

no hallo hallo, millers na półce :)

Dlaczego nigdzie nie podają karty charakterystyki Motula :eusathink:

Ja pierdziele, u Dzika żadnego 0W40 nie ma

Ani Motula, ani Millersa :facepalm:

Opublikowano
no hallo hallo, millers na półce :)
Dlaczego nigdzie nie podają karty charakterystyki Motula :eusathink:

Ja pierdziele, u Dzika żadnego 0W40 nie ma

Ani Motula, ani Millersa :facepalm:

No halo, zamówiłem już razem z filtrami XFSa :P

Weź Dzik ino go wyślij jutro jakby co :decayed:

Opublikowano

Czy oprócz lepszego startu na zimnie jest jakaś różnica między 0W40 i 5W40?

Opublikowano

A na czym polega ta płukanka i jak się nią aplikuje? Pewnie było ale sami widzicie ile tu stron ;)

Opublikowano
Czy oprócz lepszego startu na zimnie jest jakaś różnica między 0W40 i 5W40?

0w to oleje syntetyczne należące do grupy V. Najwyższa klasa wśród olejów. Dłużej zachowują parametry. Silnik się mniej zużywa.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Czyli po prostu są lepsze od 5w40? Bez znaczenia na otoczenie i styl jazdy? Nie robi się w wysokich temperaturach "woda"?

Opublikowano

Nie robi się woda

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
A na czym polega ta płukanka i jak się nią aplikuje? Pewnie było ale sami widzicie ile tu stron ;)

Plukanke wlewasz do rozgrzanego silnika,który ma chodzić na wolnych obrotach 20-30 minut,następnie zlewasz wszystko.Montujesz nowy filtr i olej i gotowe.Plukanka ma za zadanie usunąć stary syf,nagar z oleju który napewno się osiadł.

wysłane za pomocą tapki

Opublikowano

Mi u dzika mówili ze max 10-12 minut

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.