Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

....Czy jednak mimo wszystko ciągnąć połówkę?

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Kujawski, bedzie najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich. Kupiłem swoją wymarzoną B8 z przebiegiem na dzień dzisiejszy 112 000 km. W aucie jest teraz wlany olej 5W30. Bardzo mnie to zdziwiło, gdyż w swojej poprzedniej furce oczywiście również AUDI, tylko że B7 do ostatniego dnia jeździłem na oleju CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL. Moja była B7 w dniu sprzedaży miała 210 000 km. W związku z tym mam pytanie czy przy następnej wymianie oleju mogę zlać wg mnie najlepszy olej, czyli: CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL? Jakie to będzie miało skutki dla mojego silnika? Jakie są wasze opinie czy dobrze zrobię zmieniając na 5W40 czy lepiej jednak będzie pozostać przy 5W30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam A4 B5 i 267 tysięcy przejechane, jakim olejem go zalać ? - do tej pory miałem castrol magnatec 10W/40 i trochę słychać napinacz , ale też nie zawsze. Czasami napinacz tłucze się na wolnych obrotach zaraz po zapaleniu, a czasami nawet jak wrócę z trasy i autko jest gorące to jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Kujawski, bedzie najlepszy

rozumiem, że lać syntetyk?

jak najbardziej

---------- Post dopisany at 10:49 ---------- Poprzedni post napisany at 10:48 ----------

Witam

Mam A4 B5 i 267 tysięcy przejechane, jakim olejem go zalać ? - do tej pory miałem castrol magnatec 10W/40 i trochę słychać napinacz , ale też nie zawsze. Czasami napinacz tłucze się na wolnych obrotach zaraz po zapaleniu, a czasami nawet jak wrócę z trasy i autko jest gorące to jest cisza.

rozumiem że masz silnik od Ursusa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL? Jakie to będzie miało skutki dla mojego silnika?

dla silnika zadne ale dla DPFu. niestety musisz lac 5W30... w dodatku o specyfikacji 50700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz wlac 10W-40 to mniemam że masz ursusa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation jeżeli już coś piszesz to napisz konkretnie - jaki olej wlać. Co ty się tak tego ursusa uczepiłeś. Jest castrol do diesli i do benzynowych. Napisz konkretnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew ostatnie 10 stron tego wątku przeczytaj bedziesz mial slicznie rozjaśnione wątpliwosci :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że tutaj nie ma wiele co kombinować,tylko zalać jakiś 5w40 i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że tutaj nie ma wiele co kombinować,tylko zalać jakiś 5w40 i będzie ok.

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko tyle dodać od siebie że moje smiga na Liqui Moly 5w40 Synthoil High-Tech i ładnie wszystko sie sprawuje,turbina jak i silnik są ok także ten olej mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek do tdi jest lepszy, 200 kilkanaście stron a nadal trafiają się prawdziwki ze stwierdzeniem 15w40 wystarczy, to dobry olej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy jest 20W-40 albo 20W-50 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Będę wymieniał olej w mojej Czarnej Perle. 1.8T 150 KM manual. Jest jeden problem. Za chiny nie wiem jaki olej wlał poprzedni właściciel. Auto było serwisowane w holandii, więc pewnie mineralny odpada. Jak myślicie - jaki byłby najlepszy dla mojego silnika? Syntetyk? No i jaki rodzaj? 15W-40 ? Aha no i powiedzcie czy warto wtymienić jakieś filtry poza olejowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Będę wymieniał olej w mojej Czarnej Perle. 1.8T 150 KM manual. Jest jeden problem. Za chiny nie wiem jaki olej wlał poprzedni właściciel. Auto było serwisowane w holandii, więc pewnie mineralny odpada. Jak myślicie - jaki byłby najlepszy dla mojego silnika? Syntetyk? No i jaki rodzaj? 15W-40 ? Aha no i powiedzcie czy warto wtymienić jakieś filtry poza olejowym?

:facepalm: jakbyś wpisał w google 15W40 to wiedziałbyś, że to jest olej mineralny. Jakbyś przeczytał 5 ostatnich stron tego wątku to też wiedziałbyś, że do 1.8T lać 5W40. A pytania czy warto wymieniać inne filtry poza olejowym uważam, że nie było. Przy takim podejściu nie nacieszysz się za długo autem a później jeszcze powiesz - AUDI to gó**o:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewaj jakiegoś dobrego syntetyka 5w40 ( ja ;polecam Liqui Moly 5w40 bo sam na takim jeżdze i jest ok a co do filtrów to wiadomo filtr oleju,paliwa,i powietrza do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewaj 5w40 bo olej wycieknie przez wszystkie możliwe miejsca!!!!1!!!1!1111!oone

Lej płukankę Motula albo Liqui Moly i do tego Motula 5W30/5W40 i będzie żył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...