Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jaki olej do tdi?


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ja smigam na syntetyku 5W40 tyle ze castrola jak wyzej napisałem z normą 505.01. A co do tego oleju mobila to nie moje widzimisie tylko słowa fachowca.Ja sie nie znam może ale on samochodów przez zycie przewalił.Nie pytałem dlaczego ma takie o nim zdanie ale powiedział mi krótko ze to nie olej do mego samochodu i od razu nastąpiła zmiana.Owszem na nim bedzie chodzi bo czemu na nie chodzić ale jak masz możliwość zalac lepszy to zrób to. Jedna i najwazniejsza sprawa ze to TDI a dla smarowania turbo im zadszy olej tym lepiej poza tym lepiej odprowadza temperatuje silnika.Konkretnie polecam własnie ten olej http://allegro.pl/item188800414_olej_castrol_gdt_505_01_tdi_5w_40_5l_rally.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna i najwazniejsza sprawa ze to TDI a dla smarowania turbo im zadszy olej tym lepiej

no niestety nie jest tak, że im rzadszy tym lepszy, do każdego silnika leje się olej który ma spełniać pewne wymagania, inny do wolnossaków, a do uturbionych jeszcze inny.

Także to spore uproszczenie, to co napisałeś : bo jak olej się rozgrzeje (taki "najrzadszy" jak napisałeś), to w jaki sposób będzie smarował turbo ? Nie kupujesz chyba na allegro oleju ?

epiej wlej półsyntetyk !!! dlatego ze nie wiadomo jaki miał wlany wcześniej

Jak ma się silnik PD, to nie odważyłbym się taki olej zalać jak radzisz - a nie wiem do kogo ta porada była skierowana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, ciekawa sprawa. Mam silnik AJM z PD i pytanie: czy nie ma odstępstwa od normy 505.01? Czy po przejechaniu 200 czy 300k km dalej trzeba lać z tą normą, czy można przejść na zwykły syntetyk lub półsyntetyk? :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że lejąc olej z pewnego zródła z normą VW 505.00 nic by się silnikowi nie stało. Ale że cena oleju 505.01 do 505.00 jest nieznacznie wyższa to bym sie w to nie bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle jest mowy o normie 505.01. Właśnie przeglądałem książkę, którą ma większość z użytkowników A4 avant (serwisowa instrukcja obsługi w wersji niemieckiej). I co wyczytałem? No właśnie, ze nic. :shocked: Na stronach 174-175 dot. olejów brak wzmianki o normie 505.01. Zapomnieli o PD 85KW? :embarrassed:

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wlej półsyntetyk !!! dlatego ze nie wiadomo jaki miał wlany wcześniej :audi:

Nawet jeśli to co? Lej full syntetyk![br]Dopisany: 22 Maj 2007, 07:55 _________________________________________________

Tyle jest mowy o normie 505.01. Właśnie przeglądałem książkę, którą ma większość z użytkowników A4 avant (serwisowa instrukcja obsługi w wersji niemieckiej). I co wyczytałem? No właśnie, ze nic. :shocked: Na stronach 174-175 dot. olejów brak wzmianki o normie 505.01. Zapomnieli o PD 85KW? :embarrassed:

:audi:

Masz jakąś instrukcje do bani u mnie jest trochę o olejach i serwisie Long Life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skorzystam z tego tematu zadajac pytanie .Mianowicie kupilem A4 z 99 roku (listopad po pelnym lifcie) z silnikiem AVG(110 km). Mam pytanie jaki olej zalac , wiem ze byl jezdzony od nowosci na pelnym synteticu.jesli chodzi o ten silnik to z tego co wyczytalem specyfikacja oleju powinna byc 505.01 (TDI z pompowtryskiwaczami).Prosze o odpowiedz kogos kto zna sie w temacie.Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skorzystam z tego tematu zadajac pytanie .Mianowicie kupilem A4 z 99 roku (listopad po pelnym lifcie) z silnikiem AVG(110 km). Mam pytanie jaki olej zalac , wiem ze byl jezdzony od nowosci na pelnym synteticu.jesli chodzi o ten silnik to z tego co wyczytalem specyfikacja oleju powinna byc 505.01 (TDI z pompowtryskiwaczami).Prosze o odpowiedz kogos kto zna sie w temacie.Dzieki!

Kolego, przecież Ty nie masz pompowtrysków. Norma do Twojego TDI, to 505.00. Poczytaj w tym temacie - wszystko już zostało tu napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od ktorego roku byly pompowtryskiwacze?

ważne jaki silnik masz, a nie rok...

Masz AVG 110PS (sądzać z opsiu). Pierwsze PDki to AJM 115PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od ktorego roku byly pompowtryskiwacze?

ważne jaki silnik masz, a nie rok...

Masz AVG 110PS (sądzać z opsiu). Pierwsze PDki to AJM 115P

Dzieki za odpowiedz!No, wlasnie to doczytalem.Tak mam AVG.Wiec bez pompowtryskow.Czy jest duza roznica miedzy moim silnikiem a tymi z pompowtryskiwaczami.Wiec olej do mojego o normie 505.01 jak pisal wczesniej kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od ktorego roku byly pompowtryskiwacze?

ważne jaki silnik masz, a nie rok...

Masz AVG 110PS (sądzać z opsiu). Pierwsze PDki to AJM 115P

Dzieki za odpowiedz!No, wlasnie to doczytalem.Tak mam AVG.Wiec bez pompowtryskow.Czy jest duza roznica miedzy moim silnikiem a tymi z pompowtryskiwaczami.Wiec olej do mojego o normie 505.01 jak pisal wczesniej kolega.

jest dosyc znaczna ....

ale nie o tym tutaj piszemy .... :wink:

p.s zalewaj oliwe spełniajaca norme 505.01. i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma 505.00 chyba :evil: 505.01 do PD jest :grin:

oczywiscie 505.00 ... PD-ki mi w głowie .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Spanky jestes zadowolony ze swojego(silnika) ile kilometrow nim juz zrobiles, byly jakies usterki z motorem?na jakim dokladnie oleju jezdzisz jakiej firmy?Dzieki

temat to oleje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...