Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Black panther 1.9 TDI BKE by Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

:dziura:bonjour :)

Żył tak sobie człowiek spokojnie od serwisu do serwisu, aż zapomniał ile frajdy daje zrzucenie boczka drzwi i inna dłubanina :)

Ale... Nic nie trwa wiecznie i w przyszłym tygodniu trochę będzie zabawy ? @MaTeo85 liczę na wsparcie ?

 

A tu dziś pierwsze dłubanie od bardzo dłuższego czasu poza serwisami olejowymi (i zeszło tygodniową regeneracją alternatora) - wymiana linki w drzwiach pasażera bo najpierw żona sama ją urwała a potem marudziła, że musi drzwi przez okno otwierać. 

IMG_20220903_091837.jpg

IMG_20220903_091840.jpg

IMG_20220903_091857.jpg

IMG_20220903_092019.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i tak jak mówiłem... 

trochę pracy się nazbierało a czar prysł kiedy pewnego pięknego dnia na obwodnicy trójmiasta ja pedał w podłogę a tam check się ze mnę przywitał... błąd silnika klapy gaszącej

To znaczyło tylko, że czas porzucić forum muratora xD i zabrać się za moją lalkę  :) 

No więc co zostało zrobione: 

- rozebrany i wyczyszczony kolektor dolotowy - żona mnie zabiję bo dwa razy w końcowych fazach czyszczenia trafił do zmywarki ale za to można było z niego jeść :)

- wywalony i wsadzony nowy EGR Wahler 710571D - co defacto okazło się EGR Pierburga nawet z ich logo :) 

- przy okazji wpadała zaślepka egr ograniczająca przepływ spalin i niepowodująca błędu :) 

- wywalona i wsadzona po regeneracji przepustnica - 03G 128 063J

- komplet nowych ORI uszczelek wszędzie gdzie się dało - kolektor ssący, wydechowy, rury od chłodnicy spalin i EGR no wszystkie :)

- wymienione wszystkie wężyki podciśnienia :) 

- wymienione kolanko między pasem a ickiem bo w stare już miało dość życia 

- wywalony i wyczyszczony kolektor wydechowy, 

- wywalona turbawka i wsadzona po regeneracji od AWXa plus nowe uszczelki :banan:

- aby nie wkładać redukcji pomiędzy turbo a wąż wsadzony wąż między turbo a pasem od AWXa, 

 

- zrobiona płukanka silnika Liqui Moly 2640 

- zalany olej Valvoline SynPower MST C3 5W40 

- dolany Archoil AR9100 Friction Modifier 200ml

- filtr oleju: Mahle-Knecht OX 143

- filtr powietrza:  Mahle-Knecht LX819

- filtr kabinowy:  Mahle-Knecht LAK 93

 

Kilka fotek z prac :)

IMG_20220905_150749.thumb.jpg.5084f9e344e4ac94e4eb4b88e0d2624a.jpg

 

IMG_20220905_150621.thumb.jpg.ac27461c90a94c25ba34f0fdebed3772.jpgIMG_20220905_150625.thumb.jpg.3342aa60ff07a4b397664efe4fb93ee5.jpgIMG_20220905_150615.thumb.jpg.69d0bf8e980f1c5b099be6fc14ec6b76.jpg

 

IMG_20220905_150003.thumb.jpg.e7beb2126ed72ed377528fec9f6ac0ff.jpg

IMG_20220905_150025.thumb.jpg.282d1a9205b1c39c21361647e4639940.jpgIMG_20220905_195908.thumb.jpg.886a7196a9b5aaeec067c94b33e70d0b.jpg

 

IMG_20220905_190749.thumb.jpg.f34be50872cd1cc28984eb3464b317ff.jpgIMG_20220905_190809.thumb.jpg.ed79760bd95119a1aa133e0b709bdc22.jpg

 

IMG_20220908_144531.thumb.jpg.87a508a70a66a98f2f98cf455d0d5aad.jpgIMG_20220908_144549.thumb.jpg.460443eb0fa6380f9477453892c1be41.jpgIMG_20220906_183507.thumb.jpg.43bdb87301a0d9e4fcb202a3d1dee9c9.jpgIMG_20220908_171340.thumb.jpg.2e3f6299c29d5092f4a1ebca63334fad.jpg

 

 

 

No i wielkie dzięki za pomoc przy dłubaniu dla @MaTeo85 

 

 

Opublikowano

Czym czyściłeś kolektor ? bo mnie to też pewnie czeka :cool1:

Opublikowano

Najpierw ręcznie wydlubujesz chociażby śrubokrętem a potem no. To :

 

ALLEGRO.PL

 

Lub zwykły zmywacz do hamulców, w obu przypadkach pędzelek będzie potrzebny bo bez rozruszania tego mechanicznie nie ma szans.

 

Opublikowano

Darek, to jeszcze chyba kolejnego moda trzeba pokazać światu ;)

 

A jutro ja będę korzystał z Twojej pomocy przy moim ulepku :)

 

Opublikowano

Czeka Cię korekta w sofcie po przejściu na turbo z BKE na AWX?

 

Spory zakres prac. :hi:

Edytowane przez george

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, b6bymat napisał:

Czym czyściłeś kolektor ? bo mnie to też pewnie czeka :cool1:

 

No bez ruszenia mechanicznie nie pójdzie. 

Z chemii używałem:

Liqui Moly do czyszczenia kolektorów, 

CX-80 do czyszczenia nagarów, 

Motul do czyszczenia łańcuchów motorowych, 

I zmywacze do hamulców 

A dodatkowo wspomniana zmywarka x2 ale to już na koniec. 

 

Natomiast jak już zalałem i przez noc się trochę odliczyło to polecam wkrętarkę z takim wyciorem tylko kupić od razu ze dwie sztuki: 

ALLEGRO.PL

 

 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Darek, to jeszcze chyba kolejnego moda trzeba pokazać światu

 

No to się chwale :)

Dziś wpadły dwa kolejne mini mody :

- tylny podłokietnik McDonalds 

- lustro z kompasem :)

 

Za oba fanty wielkie podziękowania dla @MaTeo85

 

12 minut temu, george napisał:

Czeka Cię korekta w sofcie po przejściu na turbo z BKE na AWX?

 

Będę musiał kogoś upolować na korektę bo mój wirus był na starą robiony. 

 

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

jutro ja będę korzystał z Twojej pomocy przy moim ulepku :)

Zapraszam oczywiście :)

Opublikowano
  • Autor

No i zapomniałem o zdjęciach :facepalm:

IMG_20220912_142521.jpg

IMG_20220912_173922.jpg

Opublikowano

Darku gratuluję zapału, udanej naprawy i zmiany turbo, bo nic tak nie cieszy jak ogarnianie fury samemu ?

Opublikowano

Dzieje się i to sporo:oklasky:

Super:hi:

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, Adam87 napisał:

Dzieje się i to sporo:oklasky:

Super:hi:

 

A to jeszcze nie koniec napraw bieżących :rolleyes:

Opublikowano

Dobra robota :oklasky:. Najgorzej to zacząć, a potem to już jakoś idzie :lol:

Opublikowano

Darek w końcu działa! sporo czasu nie widziałem Cię żebyś coś działał w temacie:) widzę turbo inne to trochę mocy przybędzie ! pozdrawiam kolegę!:)

Opublikowano
  • Autor
W dniu 13.09.2022 o 15:52, Rob@k napisał:

Dobra robota :oklasky:. Najgorzej to zacząć, a potem to już jakoś idzie :lol:

Otóż to :)

4 godziny temu, Misieqq7 napisał:

Darek w końcu działa! sporo czasu nie widziałem Cię żebyś coś działał w temacie:) widzę turbo inne to trochę mocy przybędzie ! pozdrawiam kolegę!:)

A no nic się nie działo to prawda teraz wracam coś podłubać :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i po niecałych 400 tyś kilometrów przebiegu musiałem wymienić poszczególne elementy zawieszenia ;) Co ciekawe 4 lata temu (zupełnie niepotrzebnie, przez diagnostę podczas przeglądu) musiałem wymienić dolny prosty wahacz z prawej strony - włożyłem w jego miejsce oczywiście LEMA i po 4 latach już musiałem go wymienić bo luz na sworzniu był mocno wyczuwalny - wymianie uległ też dolny prosty z lewej strony - ten jeszcze fabryczny OOOO i tu luzu zero natomiast pęknięta guma na sworzniu.  Wymieniłem też 4x górne wahacze tu też były ori ale już sworznie miały luzy. Oczywiście wszędzie wpadł LEM - zobaczymy ile to polata teraz :)

 

Poza elementami zawieszenia zrobione zostało kilka innych "pierdół" 

- konserwacja przednich hamulców

- malowanie wszystkich zacisków - bo już niestety tego wymagały :)

- wymiana tylnych klocków hamulcowych okazało się, że moje już były na granicy wykończenia - wsadzone ATE ale nie ceramiczne bo tych akurat nie było na miejscu ;( 

- wymiana linek ręcznego - ATE 

- wymiana 4 górnych wahaczy LEM

- wymiana dwóch dolnych przednich wahaczy - LEM

- wymiana rozrządu kompletnego - DAYCO, 

- wymiana płynu chłodzącego za namową @MaTeo85 - Glysantin G40 

- wymiana paska osprzętu plus rolka plus napinacz - DAYCO, 

- nowa rurka do chłodnicy oleju wspomagania

- nowy płyn wspomagania,

- dobicie klimy,

- wymiana osłony przegubu wewnętrznego - SPIDAN

- wymiana zwrotnicy przy montażu okazało się, że ucho ma nadpęknięcie - oczywiście ori używka. 

 

 

 

 

IMG_20220914_221120__01.jpg

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

No i tak... Lalka ma się dobrze :)

Lecą kilometry i serwisy olejowe :)

Niedawno wymienione na nowe zaciski z tyłu (w starym zapiekł się mechanizm ręcznego) i od razu wpadły nowe tarcze rotinngery i nowe klocki ate ceramic. 

Dziś zaś wpadły nowe klocki na przód oczywiście też ate ceramic :)

IMG_20230818_200120__01.thumb.jpg.c8fae05dc32b73fd585c9b45677d6327.jpg

 

No i jak człowiek wrócił na forum, pojeździł na spoty Trójmiejskie to zew się w nim obudził i tak szukam... Stabilizatora przedniego od s4, zderzaka s-line w kolor najlepiej z czarnym grillem - lub myślałem o dokładkach zderzaka na przody no i o dokładkach na progi też myślałem... Ba te ostatnie są nawet dodane do koszyka na alledrogo ?

Natomiast w planach na najbliższe dni odrestaurowanie kierownicy - zobaczymy jak wyjdzie ? efektem się podzielę :)

Właśnie nie ma nikt w ludzkich pieniądzach Stabilizatora przód od s4? Tył mam mieć więc i przód by się przydał ? 

A może ktoś ma zderzak do założenia w kolor s-line lz9y? 

 

Działamy ?

Opublikowano
  • Autor

No to wczoraj korzystając z wolnego i pogody zabrałem się zs odświeżenie kierownicy :)

Do zabiegu przekonał mnie @kamil-vagno i przyznam, że moja kierownica już się tego domagała. Dodatkowo Kamil polecił też środki, które sam stosował. 

Tak wyglądała kierownica przed :

IMG_20230819_095608.thumb.jpg.5264ee0b752812976169ccd1fea834f8.jpg

 

A tu efekt końcowy:

IMG_20230819_141136.thumb.jpg.0d5c44a1c5706425dbbc636176fded32.jpg

 

Czy jestem zadowolony - tak, jest lepiej jak było ale też wiem, że drugi raz zrobiłbym to lepiej - no bo przecież tak jest z pierwszymi razami ?

 

A tu kilka zdjęć z prac:

Krok 1: rozebranie kierownicy i mycie szczotką - gorącą wodą z Ludwikiem w celu odtłuszczenia - teraz już wiem, że są też do tego środki dedykowane - fat remover 

IMG_20230819_103421.thumb.jpg.7f8148eba93ad2d967b22a78d87eb172.jpg

Po myciu czas zabrać się za chemię z zestawu:

IMG_20230819_104348__01.thumb.jpg.9735827a86d5e024d83aa5e869fc0268.jpg

 

Krok 2: usunięcie części starej powłoki przy użyciu Leather Preparer - tu warto zaopatrzyć  się w szmatki bawełniane - ta dołączona do zestawu się sypie i ogólnie nie wystarczy. 

Tak było po:

IMG_20230819_110415.thumb.jpg.7ea9b063551b20a8dfdfc5222435b690.jpg

 

Krok 3: odtłuszczenia przy użyciu Leather alcohol cleaner - nic innego jak IPA :)

Tu zdjęcia brak ale stan się nie zmienił ?

 

Krok 4: nakładanie koloru - przy użyciu gąbki - w moim przypadku 4 warstwy czas schnięcia między warstwami około 15 minut. Tu rada aby do każdej warstwy używać świeżej gąbki. IMG_20230819_111445.thumb.jpg.eed04e478d1f2239ee6b6cb6c368fda0.jpgIMG_20230819_114413.thumb.jpg.9da1036e4d7c02ea31e2c5b0e25910b0.jpg

 

Krok 5: nakładanie top coat w celu zabezpieczenia koloru - czas schnięcia między warstwami podobnie jak wcześniej i tu też co warstwa nowa gąbka. IMG_20230819_122805.thumb.jpg.622e203fb79668df2ce3886a3f73cbc9.jpg

IMG_20230819_133719.thumb.jpg.9ffe4a2ed93800bb1fc29405d69f880a.jpg

 

No i po wyschnięciu ostatniej warstwy montaż na samochód :)

Opublikowano

Dobra robota? ja ostatnio wymieniłem kiere na taką ⤵️?

 

20230820_141835.jpg

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, A4b6quattro napisał(a):

Dobra robota? ja ostatnio wymieniłem kiere na taką ⤵️?

 

20230820_141835.jpg

Skąd kiera? Ile sianka? 

Finalnie na taką będę polował ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.