Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.03.2019 o 14:21, DDK napisał:

Po małej rzeźbie wiązki udało mi się w końcu uruchomić radio. Grają nawet wszystkie głośniki wraz z subwooferem w bagażniku bez konwertera głośności. Nie obyło się bez problemów jednak. Pierwszy to szum z głośników po wzbudzeniu wzmacniacza z remote radia. Na głośności 0 szum jest delikatny ale jednak jest. Przy słuchaniu muzyki jest słyszalny i nieco denerwuje. Kable poizolowane przebić chyba nie ma. Na rnse szum był bardzo delikatny ledwie słyszalny, a podczas muzyki w ogóle go nie było.

Nagłośnienie jest bose. 

 

Drugi problem to brak obrazu na aplikacji YouTube podczas odtwarzania (dźwięk jest). Na chrome działa wszystko ok. 

Cześć,

Również kupiłem radio na Ali i mam ten sam problem co ty. Brak możliwości podłączenia niebieskiej kostki i całkowity brak dźwięku. Cała reszta działa.

Pacjent to S4 z 2004 z systemem bose. 

Możesz podzielić się jakimiś schematem jak udało ci się uruchomić dźwięk bez konwertera? I ewentualnie jaki konwerter byś polecał?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jeszcze mam taki problem, może ktoś coś zaradzi, otóż, nieraz po przekreceniu kluczyka (w sensie wyłączenie zapłonu) radio nie gaśnie i gra dalej. Nieraz muszę kilka razy przekręcić spowrotem stacyjke żeby się wyłączyło. Wyjęcie kluczyka nic oczywiście nie daje. Ma ktoś pomysł żeby radio zawsze reagowalo na wyłączenie zapłonu? Z góry dziękuję za jakaś sugestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, emixx napisał:

Panowie, a jeszcze mam taki problem, może ktoś coś zaradzi, otóż, nieraz po przekreceniu kluczyka (w sensie wyłączenie zapłonu) radio nie gaśnie i gra dalej. Nieraz muszę kilka razy przekręcić spowrotem stacyjke żeby się wyłączyło. Wyjęcie kluczyka nic oczywiście nie daje. Ma ktoś pomysł żeby radio zawsze reagowalo na wyłączenie zapłonu? Z góry dziękuję za jakaś sugestię. 

Podłącz candecoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. 

Przyznaję, że odpuściłem sobie temat swojego radyjka z powodu szumów. Swój przypadek opisałem kilka postów wcześniej. Obecnie jeżdżę na Symphony II i Rock B300, ale myślami wracam do modowania. 

Chciałem zapytać, czy ktoś ma w swojej a4 b6 / b7 radio (na Androidzie) które gra znosnie? Byłbym wdzięczny za podanie modelu.

Czy po prostu ten temat trzeba sobie odpuścić i jedyną opcją jest rnse? Myślałem też o jakimś customie typu Sony, ale coś czuję że się nie dogada z kierownicą i z głośnikami z tyłu i subem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi inna opcja,
Oryginalne radyjko 1DIN, jako źródło FM i Aux- sterowane z kierownicy. 
Zamontowane w miejscu zmieniarki, w schowku. Wtedy na FIS mamy nazwę stacji i źródła. 
Na konsoli dotykowy Android dla ekranu, mp3, video...etc.
Jak to mówią wilk syty i owca cała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GreGoriO

I tak i nie :-). Zależy  kto czego potrzebuje. Pomysł masz całkiem spoko :-).

Jednemu wystarczy transmiter FM. Sam używam,  ale denerwuje mnie stałe napięcie w zapalniczce, ale póki co nigdy nie zapomniałem o wyjęciu tego dongla.

Innemu z kolei wystarczy emulator zmieniarki (np. wspomniana wefa) i można z kiery odbierać połączenia i obsługiwać podłączony tel, ale nie ma kolorowego ekranu, a ja sobie dokupiłem kamerkę cofania z Ali.

Moje ambitne oczekiwanie od radia to po prostu stacja multimedialna z obsługą połączeń i kamery cofania przy jakości audio zbliżonej do oryginału. Nie brzmi to jak coś strasznego, a jednak. A że jakość audio jest jaka jest to odpuściłem temat, bo po prostu ciężko się z tym jedzie, a ja lubię sobie jeździć z muzą w tle. Nie mam Bose, ale widziałem, że ktoś z Bose i radiem z DSP miał identyczny problem.

A w samym radyjku na Androidzie zrobiłem kilka fajnych patentów, i trochę szkoda tej roboty. Np. automatyczne odpalenie hotspota w telefonie po połączeniu z Bluetooth, żeby mieć internety w radiu. Dałem też nakładkę na Android z mapką Google i ograniczeniami prędkości na drodze - fajna sprawa. Od razu widać korki, wypadki, fotki.

Mam wrażenie, że te najstarsze radia z Androidem 4 i 1GB Ramu, prockami niewiadomej marki spisują się OK w sensie audio. Dlatego właśnie liczę, że ktoś tutaj zajrzy i się wypowie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór podłącze się do tematu mam radio z androidem jak na zdjęciu 1. I w miejscu gdzie pierwotnie była zmieniarka płyt jest pusta dziura zmieniarką wylądowała z tyłu w bagażniku ostały mi się tylko 3kable 2 Usb 2.0 i jakaś dziwna wtyczka może wiecie co mogło być zainstalowane w schowku. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc 

IMG_20210626_130641.jpg

IMG_20210626_130656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mozartos napisał:

@GreGoriO

Mam wrażenie, że te najstarsze radia z Androidem 4 i 1GB Ramu, prockami niewiadomej marki spisują się OK w sensie audio. Dlatego właśnie liczę, że ktoś tutaj zajrzy i się wypowie :-).

Te radia juz nie dzialaja. Szkoda kkasy na takiego bubla. 2gb rqmu jest juz trqgedia. Nie wspominajac o starym androidzie gdzie juz nic nienruszy na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 02:10, Bajbars napisał:

IMG_20210626_130656.jpg

ta wtyczka przypomina wtyczkę do podłączenia lampki w schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podbijam. Czy komuś udało się znaleźć w miarę dobrze grające radio na Androidzie do A4 B6/B7?

Przeczesałem różne wątki, typu: https://forum.xda-developers.com/t/mtcd-e-px5-audio-quality-issues-static-noise-interference.3819002/page-4. Próbowałem jeszcze u siebie zmiany oprogramowania, zarówno ROM jak i MCU. Nie pomogło. 

Jakiś czas temu wyjąłem ponownie radio z pudła. Podpiąłem "na krótko" pod zasilacz. Puściłem sygnał audio przez wejście liniowe i podpiąłem słuchawki / głośniki --> brak szumów :-). Więc to wina kiepskiej jakości komponentów w radiu.  

U mnie problem jest identyczny jak tu:

https://www.youtube.com/watch?v=I1heGYcGB0Y

Mam teraz radio wefa, ale w garażu leży niezałożona kamera cofania... może coś udałoby się wymyśleć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, niestety u mnie też problem z szumami z głośników...

Auto B7 Sedan z BOSE (fabrycznie było RNS-E)

Zakupiłem chińczyka firmy Erisin 4/64 8rdzeni na wzór Rns-e

Po podłączeniu wszystko ładnie pięknie działa, tylne głośniki działają lecz szum w głośnikach jest, poradził sobie ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał podobny problem z piszczeniem w głośnikach na radiu android to udało mi się rozwiązać sprawę, a dokładnie pomógł mi ten moduł:

WWW.ERISIN.COM

TT79-L Special Power Adapter Cable with Audio Amplifier Cable for Audi TT ES7979T-64/ES8179T/ES5179A

Wpina się go między wiązkę i piszczenie ustaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max33r
Kupiłem identyczną wiązkę. U mnie zmniejszyło to poziom szumów i pisków, ale nie na tyle, żeby nadawało się słuchać. Głośność = 0 jest super. Jak tylko podgłośnię odrobinę to od razu statyczne szumy. Radio Eunavi, nie mam bose - standardowe nagłośnienie w Avant.

Jesteś zadowolony z tego jak to działa? Podrzucisz model radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio Erisin, może u mnie nie zredukowało szumów o 100% ale na pewno o 90%, kolosalna różnica jest z tym modułem, już teraz nic mi nie przeszkadza, jedynie coś słychać gdy ściszę na 1 i przystawię ucho do głośnika, ale to może być spowodowane tym że mam także podłączoną kamerę cofania i przez nią mogą się dziać lekkie szumy, tutaj kupowałem radio z magazynu w Niemczech:

WWW.ERISIN.CO.UK

Octa Core, 4GB RAM and 64GB ROM, Support Apple CarPlay module, Android 10.0 OS, 1024*600 HD, Support extended 2 Card/3 USB Stick up to 5*128GB, Bluetooth, DAB+,TPMS,DVR,DVB-T2,WiFi,4G,Steering...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy ktoś z was może miał styczność z tym radyjkiem -> 

ALLEGRO.PL

 Po kradzieży RNS-E z mojego A4 b7 podłączyłem starego chińczyka Naviheaven 1 DIN z wysuwanym wyświetlaczem którego miałem w szafce. Teoretycznie przy użyciu tego typu adaptera 

ALLEGRO.PL

 i podłączeniu niebieskiego przewodu remote grało jako tako (oczywiście tematu szumów całkowicie się nie pozbyłem). Niestety chińczyk który ma już kilka ładnych lat za sobą zaczyna strajkować i chciałbym przejść na coś z androidem. Macie coś co moglibyście polecić i co działa znośnie w A4?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 22:31, max33r napisał:

Gdyby ktoś miał podobny problem z piszczeniem w głośnikach na radiu android to udało mi się rozwiązać sprawę, a dokładnie pomógł mi ten moduł:

WWW.ERISIN.COM

TT79-L Special Power Adapter Cable with Audio Amplifier Cable for Audi TT...

Wpina się go między wiązkę i piszczenie ustaje :)

A czy jest dostępny ten adapter do zwykłego złącza nie quadlock ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kupiłem auto juz założonym chińczykiem. Problem z tylnymi głośnikami ( nie grają ). Separator anteny jest  a radio fale łapie bardzo marnie, po za miastem nic.

Poczytałem wszystkie posty i zglupiałem ?

Pokaże kilka fotek, może ktoś mnie oświeci co dołożyć i jak podłączyć bo stare linki aukcji są nieaktualne. Dziękuję za pomoc.

20220211_171824.jpg

Screenshot_20220226-202828_Samsung Internet.jpg

20220227_154346.jpg

20220227_154409.jpg

20220227_154448.jpg

20220227_154838.jpg

20220227_154924.jpg

20220227_155124.jpg

20220227_155135.jpg

20220227_155330.jpg

20220227_155541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe fotki kostek oraz film jak działa radio, dotknę palcem separator to jeszcze gorzej gra, czy separator do bani? No i podłączenie kostek ISO. Tak ktoś spieprzył podłączenia że masakrą.

20220402_094045.jpg

20220402_094120.jpg

20220402_094130.jpg

20220402_094644.jpg

20220402_094651.jpg

20220402_094659.jpg

20220402_094706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski przewód od separatora musi mieć +12 V po włączeniu radia, czyli musisz go podpiąć do niebieskiego przewodu P. ANT.

Screenshot_20220402-114500_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...