Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki konwenter 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 15 zł - KONWERTER POZIOMU SYGNAŁU PH-2...

będzie pasować do takiego radia żeby głośniki z tylu głośniej grały.

MOTOLAND84.PL

Radio Nawigacja Audi A4 B6 B7 Android 16GB w kategorii Audi / Stacje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie działa mi multifunkcja w kierownicy, nie wiem czemu, kupiłem radio używane miałem tylko wtyczkę na 3 wejścia, czwartą czerwoną wtyczkę inaczej podłączyłem później, może powinienem mieć quadlock ale wszystko działa prócz tej kierownicy ? została mi wolna wtyczka żółta fakra, trzeba ją też podłączyć,ma jakiś wpływ na coś ? Bo chyba radia nie muszę kodować żeby multifunkcja działała ? na drugim zdjęciu widać że jeden kabel mam uwalony,ktoś wie od czego jest ? Ciężko z nim, potem pomyślę jak go tam wsadzić bo lutować nie da rady

IMG_20201012_172901.jpg

IMG_20201012_173737.jpg

IMG_20201012_173130.jpg

IMG_20201012_173219.jpg

IMG_20201006_113406.jpg

Edytowane przez zborescian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny can decoder,aby radio "dogadało" się z canem auta. Wówczas będziesz mógł przypisać daną funkcję do konkretnego przycisku. Czerwoną wtyczkę pomijasz,tam są sygnały głosowe z navi i z fabrycznego zestawu głośnomówiącego. Wtyczka od diversity również nie przyda się.

Uwalony kabelek pewnie z pinu 17 camera input. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki wskakują na wyższy level:

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 18:42, szaman89 napisał:

Jako, że mam już za sobą montaż radia w moim B7 to chciałem się z wami podzielić informacjami dotyczącymi całego zagadnienia radia na androidzie w naszych autach.

Zakupiłem radio android. Wszystko podłączyłem i jestem w trakcie doktoryzowania się na temat tylnych głośników.

Jak wiadomo wzmacniacz ma stałe napięcie +12, które jest podane na kostce w pinie 23 i w 22 GDN. Dodatkowo z oryginalnego radia Concert do tylnego wzmacniacza idzie +12V, żeby go wybudzić (przewód wpięty w gniazdo DSP EIN w radiu). Dodatkowo z radia wychodzą trzy kable sygnałowe: +kanał lewy; +kanał prawy oraz  - (minus) wspólny na obydwa kanały. W momencie wymiany naszego radia na niefabryczne należy zastosować konwerter siły sygnału (jak sądzę napięcie na tylne głośniki jest wyższe niż na przednie). 

W tym momencie pojawia się mój problem. Otóż zastosowałem konwerter najtańszy z możliwych (zdjęcie poniżej).

Pierwotnie konwerter jest zbudowany tak: +12V z zasilania radia, kanały L+P przez konwerter, masa z zasilania radia (nie z kanałów L+P) przez konwerter.

Idąc rozumowaniem inżynierów z VAG przez konwerter należy puścić + z obu kanałów żeby wzmocnić sygnał oraz połączone minusy z obu kanałów. Jednak po podłączeniu nie ma żadnej różnicy czy konwerter jest czy go nie ma (dalej taki sam poziom dźwięku). Więc delikatnie rzecz mówiąc w*****wiłem się i z mostkowałem (tak jak ma to miejsce w radiach fabrycznych) oba minusy i obchodząc konwerter wpiąłem się bezpośrednio w odpowiedni pin w kostce, z której kable idą już na wzmacniacz.

Reasumując

+ kanał lewy  -> konwerter -> wzmacniacz

+ kanał prawy -> konwerter -> wzmacniacz

- kanał L+P (połączone) -> wzmacniacz

W tym momencie (prawdopodobnie odpowiednie napięcia) wzmacniacz zaczął grać jak z oryginalnym radiem. Problem pojawił się (co jest zrozumiałe) z funkcją balansu. Używając funkcji balans zamiast włączać i wyłączać poszczególne kanały (L lub P) to jedynie cały tył gra ciszej lub głośniej.

Moje pytanie jest następujące:

Czy w konwerterach innych marek (te ładne czarne z gniazdami na chinch) również jest problem z balansem. Czy radia fabryczne sterują kanałami po kablach +

 

 

konwerter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w systemach aktywnych sterowane są następująco. Przednie bezpośrednio z radia po kostce ISO B

Tylne i sub sterowane są z kostki mini-iso, która składa się w sumie z 3 małych kostek C1,C2,C3. Kostka mini-iso C1 steruje załączając wzmacniacz (kabel remote pin nr.6) 

Sygnał na prawy i lewy tylny głośnik muszą być z Twojego chińczyka zamienione przez konwerter z high na sygnał liniowy low i wpięte w odpowiednie piny także w kostce C1. Z tej kostki idą do wzmacniacza na tył. 

Tu macz rozpiskę:

Kostka C1:

Pin1- lewy tył

Pin2- prawy tył

Pin3 - masa

Pin4 - lewy przód

Pin5 - prawy przód

Pin6 - remote (wzbudzenie wzmacniacza)

I jest to odwrotnie niż Ty myślisz. Konwerter nie wzmacnia tylko zmniejsza sygnał z high na low:wink:

20200912_225745.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Muskel1 napisał:

Głośniki w systemach aktywnych sterowane są następująco. Przednie bezpośrednio z radia po kostce ISO B

Tylne i sub sterowane są z kostki mini-iso, która składa się w sumie z 3 małych kostek C1,C2,C3. Kostka mini-iso C1 steruje załączając wzmacniacz (kabel remote pin nr.6) 

Sygnał na prawy i lewy tylny głośnik muszą być z Twojego chińczyka zamienione przez konwerter z high na sygnał liniowy low i wpięte w odpowiednie piny także w kostce C1. Z tej kostki idą do wzmacniacza na tył. 

Tu macz rozpiskę:

Kostka C1:

Pin1- lewy tył

Pin2- prawy tył

Pin3 - masa

Pin4 - lewy przód

Pin5 - prawy przód

Pin6 - remote (wzbudzenie wzmacniacza)

I jest to odwrotnie niż Ty myślisz. Konwerter nie wzmacnia tylko zmniejsza sygnał z high na low:wink:

20200912_225745.jpg

Tak, to wszystko co piszesz jest ok i dokładnie takie mam rozumowanie (jedyne byłem pewien że konwerter wzmacnia sygnał). Pytanie skąd do konwertera wziąć masę wpiętą na pin3. Z oryginalnego radia wychodzi coś w rodzaju sumy mas kanał L i P. W konwerterze który zamówiłem masa jest brana z kostki A i niestety ale w tym wypadku konwerter nie działa. Gdy polacze masy z kanalu L i P to zaczyna grać, ale wtedy nie ma rozdziału kanal L i P. Wychodzi na to, że na wzmacniaczu brakuje masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest wspólna dla lewego i prawego. Ale ty nic nie musisz podpinać na kròtko bo ta przejściòwka którą wpinasz pomiędzy radio i instalacje już ma wszystko podpięte i konwerter daje sygnały na kostkę mini iso.

Tą brązową i czarną kostkę z tej przejściówki wpinasz najpierw do chińczyka. Do tej zespolonej kostki przejściówki wpinasz kostki instalacji samochodowej. Na koniec do czerwonej długiej kostki wpinasz czarną długą i powinno działać. 

Jeżeli nie działa to kupiłeś złom i odeślij to sprzedawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Masa jest wspólna dla lewego i prawego. Ale ty nic nie musisz podpinać na kròtko bo ta przejściòwka którą wpinasz pomiędzy radio i instalacje już ma wszystko podpięte i konwerter daje sygnały na kostkę mini iso.

Tą brązową i czarną kostkę z tej przejściówki wpinasz najpierw do chińczyka. Do tej zespolonej kostki przejściówki wpinasz kostki instalacji samochodowej. Na koniec do czerwonej długiej kostki wpinasz czarną długą i powinno działać. 

Jeżeli nie działa to kupiłeś złom i odeślij to sprzedawcy. 

Pierwotnie podlaczalem bez zadnej rzeźby.  Jak mówisz - złom. Tak też właśnie myślałem i mnie tylko utwierdzasz w przekonaniu. Zamówiłem konwerter inny (ten który wszyscy polecają na forum). Dam znać jak podłącza czy działa.

Dzięki za zaangażowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czy ktoś z forumowiczów mógł by polecić android radio. Obecnie w aucie mam takie:obraz.png

 

Z tego co przeglądam u Chińczyków to są dostępne z dwoma panelami:

1 radio

2 radio

które z nich jest wygodniejsze w obsłudze i czy 2 GB RAM jest wystarczające aby obsłużyć Android 10 - zależy mi głownie na nawigacji, kamerze cofania, zestaw głośnomówiący żeby nie trzeba było zbyt długo czekać na uruchomienie.

ps.

czy po wymianie radia czujniki cofania seryjnie zamontowane będą działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 44tery napisał:

 

ps.

czy po wymianie radia czujniki cofania seryjnie zamontowane będą działać?

Czujniki będą działać. Jedynie wizualizacji na ekranie radia nie będzie. Do niektórych chińczyków dołączane są moduły can-bus, które obsługują sterowanie kierownicy multifunkcyjnej i wizualizację pdc ale to kwestia szczęścia czy zadziała. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Do niektórych chińczyków dołączane są moduły can-bus, które obsługują sterowanie kierownicy multifunkcyjnej i wizualizację pdc ale to kwestia szczęścia czy zadziała. 

U ojca w O2 montowałem chińczyka z canbusem,od ręki wszystko działa(otwarte ,drzwi,poziom paliwa,kiera mf. itd)Ma fabryczny pdc przód-tył,działa wizualizacja i nakłada się na ekran widoku z tylnej kamery. Za 300 zł spoko . Musiałem tylko gatewaya wymienić na nowszy model bo radio nie usypiało się właściwie na starym.

20200115_135734.jpg

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 to platforma PQ35 (Golf 5) i jeżeli sie nie mylę to Gateway właśnie od końcówki "L" trzeba wsadzić. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

O2 to platforma PQ35 (Golf 5) i jeżeli sie nie mylę to Gateway właśnie od końcówki "L" trzeba wsadzić. 

Tak jest, gatek musi być od wersji po lifcie,wówczas weszły nowe radia i inny komunikat uśpienia z nowszego gateway-chinol rozpoznaje tylko sygnał z nowszej wersji. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do panelu to który jest wygodniejszy w użytkowaniu:

1 radio

2 radio

Może ktoś z użytkowników posiada wyżej wymienione radio i da znać czy 2GB ram w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 13:11, 44tery napisał:

Z tego co przeglądam u Chińczyków to są dostępne z dwoma panelami:

Jest dostępne znacznie więcej opcji. w tej chwili z 5 już pewnie wariantów.

W dniu 27.10.2020 o 13:11, 44tery napisał:

czy 2 GB RAM jest wystarczające aby obsłużyć Android 10

2GB to absolutnie za mało. Radio jest wolne i oprogramowanie pracuje niestabilnie. Bardziej wymagające programy ulegają notorycznemu zawieszaniu się. 

W dniu 27.10.2020 o 13:11, 44tery napisał:

żeby nie trzeba było zbyt długo czekać na uruchomienie

RNS-E a nawet chińskie odbiorniki robione stricte pod konkretny model otrzymują po CAN instrukcje z modułu komfortu o funkcji uśpienia i wybudzenia po odblokowaniu zamkiem centralnym. Dlatego gdy uruchamiasz pojazd kluczykiem, radio jest już gotowe i zaczyna grać natychmiast. Te, które zaproponowałeś posiadają Acc wyprowadzone na zewnątrz a więc jedynie sterowane zewnętrznym modułem transceivera CAN. Z doświadczenia wiem, że te rozwiązania nie są z reguły dopracowane. Tak więc może być różnie z tym uruchomieniem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie Aliexpress za 640 zł z 2 GB RAM

w przyszłym tygodniu będzie zamontowane to coś więcej będę mógł napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam możliwość kupna całego swapa 2DIN z radiem android w wersji 2gb ram/16GB rom. Warto kupić te radio czy używanie go to będzie męczarnia ze względu na 2gb ram ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...