Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradzione


pre_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie..

Kolejne auta znikają w Gdyni..

Mam info o 4 kolejnych audiczkach, które zniknęły w obrębie Gdyni/Rumii.

Uważajcie na swoje. Najczęściej B7 znikają...


Panowie/Panie..

Kolejne auta znikają w Gdyni..

Mam info o 4 kolejnych audiczkach, które zniknęły w obrębie Gdyni/Rumii.

Uważajcie na swoje. Najczęściej B7 znikają...

Skradziona również a3 - post na FB na profilu A3 Club Pomorskie

Edytowane przez Pawel_a4b6avf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w lokalnej gazecie widziałem ołoszenie o skradzionej A4 B8 w Mielcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba części są potrzebne..
Ogólnie giną w większości b7...

Ciekawi nie czy to kradną nasi, czy sąsiedzi ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy z 06/07.02.2016 na ulicy Szafranowej w Gdyni ktoś próbował ukraść moje auto! (wyłamana jest wkładka zamka w drzwiach)

Dodatkowo dwa tygodnie temu ukradli mi oryginalne kołpaki audi...a w nocy z 30 na 31 grudnia na tej samej ulicy porysowano 9 aut.. w tym moją Audice...

Teren jest chyba wybitnie narażony na złodziei:((

Gdyby ktokolwiek coś wiedział na temat tych szmaciarzy prosiłabym o kontakt.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - w dniu 10.05.2007 w Krakowie została skradziona moja A4 AVANT

kolor: czarnym metalik

rocznik: grudzień 2000

silnik: 1.9 TDI

nr rej: KNT 7K50

0eed5f2e265c32e3m.jpg

Autko stało na alumioniowych felgach PLW 16" (płaskie, dość szerokie ramiona, piecioramienne, na dekielku napis PLW), oraz całkowicie nowych oponkach Dunlop Sport SP01.

Jeżeli traficie na ślad mojego samochodu, to dajcie znać...

A miało jakieś znaki szczególne?

Tablice można zmienić bez problemu, natomiast ryski, zadrapania to już większy problem.

Jak wiesz to podaj

Nie miało żadnych znaków szczególnych - wiesz - żadnych zadrapań, oznaczeń, naklejek itp... zwykły avant w idealnym stanie... choć mineło już kilka miesięcy to dalej mi go szkoda... ;(

AC było?

było... tylko wiesz jaki był problem - kupiłem ten samochodzik z uszkodzoną tylną klapą i zderzakiem. Korzystając z faktu, że stał poleciłem wymienić rozrząd, zawieszenie, amortyzatory, odnowić lakier, itp... na tydzień przed kradzieżą założyłem nówki felgi alu z równie nowymi oponami... a wieczorem przed kradzieżą nawet go zatankowałem do pełna... finał taki, że pomimo, że ubezpieczenie otrzymałem, to byłem kilka tysięcy "do tyłu" :(

Posprzątałem troszeczkę - HACK

pozdarwiam,

Bartek

No to mieli paliwko, żeby pojeździć.. a tak na poważnie to współczuje.. ale najważniejsze, że małeś AC.. tylko szkoda auta;/

Panowie/Panie..

Kolejne auta znikają w Gdyni..

Mam info o 4 kolejnych audiczkach, które zniknęły w obrębie Gdyni/Rumii.

Uważajcie na swoje. Najczęściej B7 znikają...

Panowie/Panie..

Kolejne auta znikają w Gdyni..

Mam info o 4 kolejnych audiczkach, które zniknęły w obrębie Gdyni/Rumii.

Uważajcie na swoje. Najczęściej B7 znikają...

Skradziona również a3 - post na FB na profilu A3 Club Pomorskie

Oż w mordę.. a ja mam B7.. na szczęście Częstochowa święte miasto.. póki co nie kradną;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W dniu 10.02.2016 o godz 9;51 z parkingu przy klasztorze Oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, skradziono Audi A6 Kombi w kolorze Srebrnym o nr. rej KWA EK50. Auto ma przyciemnione tylne szyby. Wiadomo że pojechał DK 28 od Wadowic w stronę Suchej Beskidzkiej.

b3a9419be09d67f1med.jpg

d4ac250922680275med.jpg

Jeśli ktoś coś widział lub posiada jakieś informacje bardzo proszę o kontakt. 535442008

Za pomoc w odnalezieniu samochodu 5000zł.

Edytowane przez Jaro-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego? nie znalazło się? mam nadzieję że miałeś casco. ( ja też mam c6 i dzisiaj już dzwoniłem żeby zrobić ac bo normalnie strach pod marketem zaparkować. Twoje auto stało w tamtym miejscu często czy tak z marszu ktoś go zapier.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego? nie znalazło się? mam nadzieję że miałeś casco. ( ja też mam c6 i dzisiaj już dzwoniłem żeby zrobić ac bo normalnie strach pod marketem zaparkować. Twoje auto stało w tamtym miejscu często czy tak z marszu ktoś go zapier.....?

Nie kradnie się aut z "marszu", to nie Polonez że przy użyciu widelca i sznurka ukradniesz. Nawet jeśli nie stał tam często to musieli jakiś czas go śledzić/obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,to sie robi z autami za pol banki,a z masowymi zwyczajnie,maja zapotrzebowanie,jezdza po miescie ze sprzetem,jak spotkaja,biora i tyle,do tego kazdy zlodziej non stop kuka gdzie jakie auto stoi i zapamietuje,w 99% to zwyczajny pech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pomyśleć nad niefabrycznym, niestandardowym zabezpieczeniem auta. Ja mam dybel na pedały. Jeżeli ktoś potrzebowałby takie cudo to jestem w stanie załatwić w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,to sie robi z autami za pol banki,a z masowymi zwyczajnie,maja zapotrzebowanie,jezdza po miescie ze sprzetem,jak spotkaja,biora i tyle,do tego kazdy zlodziej non stop kuka gdzie jakie auto stoi i zapamietuje,w 99% to zwyczajny pech

To chyba jakiś kretyn. Jestem pewny że ta A6 stawała tam regularnie, na tyle często by złodziej miał pewność, że właściciel się nie pojawi przy aucie przy kradzieży, np w tym czasie jest w pracy.

Co do zabezpieczeń, najprostsze najlepsze.. np Na co komu gniazdo OBD pod kierownicą? Przenieś je np pod fotel a w gnieździe zostaw starą kostkę. Dołożyć do tego odcięcie zasilania dla pompy paliwowej, mikrostyk gdzieś pod ręka, żeby nie było widać, że za każdym razem gdy zostawiasz auto że go przyciskasz. Złodzieje też mają mózgi, jak zobaczą, że za każdym razem gdy wychodzisz z auta do pracy wciskasz jakiś przycisk pod lusterkiem, to zaczai o co chodzi. Brak OBD + brak zasilania na pompie to już coś, OBD raczej nie będzie szukać, bo za dużo czasu mu to zajmie, a żeby ożywić pompę musiałby jej podać prąd na krótko, czyli np podnieść kanapę, odkręcić trzy śrubki i podać prąd.. ale to wszystko trwa. Osobiście objechałbym jeszcze te śruby, by nie odkręcił. Bez OBD i pompy nie odjedzie. Pozostaje tylko rwanie na lawetę "na żywca", to utrudnia zaparkowanie auta np bokiem do ściany + np skręcone na maxa koła. Ale z drugiej strony, jak będą chcieli ukraść to i tak znajdą sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz zmiany miejsca OBD mozna tez zmienic ksztal samej kostki OBD i podlaczac sie przejsciowka, tez dobrze zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy tj 16/17 lutego miedzy 20.20-6.00 ul. Andrzejewskiego w Szczecinie skradziono audi a3. Auto to spotrback 5-drzwiowy w kolorze granatowym. Samochód miał otarcie na prawym, przednim nadkolu, relingi dachowe oraz brak oznaczeń odnośnie rodziaju auta i silnika z tyłu oraz wgniecenia na tylnym zderzaku. Miał opony zimowe dębica rozmiar 15 oraz czarne stalówki audi (na zdjęciu są inne opony). Numer rejestracyjny ZS877AK.
Wiem, że szanse na zalezienie są marne, ale jeśli widzielibyście gdzieś na parkingu podobny samochów proszę o info.

http://www.directupload.net/file/d/4267/uo2kx78h_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4267/eoruyeld_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4267/rc9di476_jpg.htm

Edytowane przez samekgsx550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OBD tak jak Tomek napisał.Sam tak mam.A kradzieże spadły by do minimum jakby faktycznie tylko firmy zajmujące się demontażem/złomowaniem pojazdów mogły handlować używkami.Handlujesz na giełdzie?A skąd masz te części kolego?Proceder kwitnie i nic się z tym przez lata nie robi. :kwasny: Pozostaje mieć nadzieję,że choć część z tych skradzionych się odjadzie cała i wróci do prawowitych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OBD tak jak Tomek napisał.Sam tak mam.A kradzieże spadły by do minimum jakby faktycznie tylko firmy zajmujące się demontażem/złomowaniem pojazdów mogły handlować używkami.Handlujesz na giełdzie?A skąd masz te części kolego?Proceder kwitnie i nic się z tym przez lata nie robi. :kwasny: Pozostaje mieć nadzieję,że choć część z tych skradzionych się odjadzie cała i wróci do prawowitych właścicieli.

Gdyby miało być tak jak mówisz, czyli wyłączność handlu częściami na kilkunastu/dziesięciu firm w Polsce to:

A) Nie jeździłbyś Audi, bo nie było by do tego części

B) Nawet jakbyś już dostał część, to zapłaciłbyś za nią horrendalną kwotę

C) Zero części typu "Moduł pod kierownicę multi" czy "Kluczyk z literką Q", bo ludzie, którzy zajmują się wszystkimi na raz markami nie mają pojęcia co to i jak to sprzedać.

D) Firmy istniejące w Polsce by tego nie ogarnęły.

E) A co to kradzionych nie rozbiorą na stacji demontażu?

F) Zabiłbyś jeden z większych handlów w Polsce, czyt. mniej podatków, mniej firm, większe bezrobocie.

G) Nawet nie wyobrażasz sobie ile jest kontroli na giełdach, np Lubin, pod kątem kradzionych aut, na których to zresztą nigdy nie stoi złodziej, tylko handlarz który wie lub nie koniecznie, że ma części kradzione.

H) Pomyśl o tych, którzy prowadzą np firmy transportowe i efekt, który by nastąpił po braku dostępności części, wysokich cenach itp. Wszystkie ceny idą do góry.

I) Skoro handel częściami na wyłączność, to może handel częściami do laptopów także na wyłączność stacji utylizacji elektroniki? Może wyłączność sprzedaży psów tylko przez FCI? Ha! A może handel używanymi autami tylko przez dealerów danej marki? Wszystkie rynki na wyłączność!

Mógłbym alfabet na tym skończyć, ale podejrzewam że i tak dłużej myślałem nad skutkami tego co wymyśliłeś, niż Ty spędziłeś nad myśleniem co bredzisz. Masz zapędy na bycie politykiem w Polsce, podobny schemat.

A jeśli historia powyżej by się sprawdziła i by wyglądała tak, że części brak, wysokie ceny, handel na wyłączność, zamknięty rynek.. to wiesz co bym zrobił? Poszedł do złodzieja i kupił od niego całe auto, żeby mieć części lub złożył zamówienie na "zderzak". Pewno dużo ludzi by tak zrobiło, zamykając jeden rynek, otworzyłbyś drugi.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz teraz o używanych częściach.Co by nie było części?Nie ma nowych z fabryki w sklepie?A szroty i handlarze i tak często nie mają pojęcia jakie ceny są nawet w ASO i za byle pierdołę wołają drożej.Typowe myślenie"niech kradną"bo są części dostępne tańsze i więcej ludzi zarabia.Niech kradną byle nie mnie nie :) Trochę się rozpisałeś i ogólnie pojechałeś ,że wszystko chcę.A tu jest temat aut.Akurat to są drogie rzeczy.Wspomniane przez ciebie laptopy itp.jak ukradną czy trzeba jakąś pierdołę to można przeboleć.Skradzione auto szczególnie nowe dobrej marki to kupa kasy więc mi nie jedź kto by na czym nie stracił i jakby drogo nie było.Paliwo już dawno powinno być po 1,50 nawet i co?Jak były podwyżki to wszyscy podnosili bo transport bo tamto.A teraz czemu nie obniżyli cen usług czy towarów?Dobra kończę bo temat nie o tym :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię złodziei, bo tym, bo udowodnieniu winy kazałbym ręce upierdzielić. Przyczepiłem się tylko teorii o monopolu na handel częściami. Części owszem, w ASO są, ale ile jest takich, które już nie są dostępne (Mogę sypać przykładami godzinami) lub które kosztują krocie? Np Blok silnika, głowica, turbosprężarka, sprężarka klimy, fotele skórzane. Podejrzewam, że tymi pięcioma częściami przewyższyłem wartość Twojej A4, ale skoro tak lubisz ASO :)

Ps. Nie posiadanie AutoCasco na auto powyżej 20-30tyś to głupota. Szczególnie, jeśli ta kasa jest istotnym elementem w budżecie rodziny. Znam ludzi, którzy pracowali miesiącami, kupili auto za wszystko czego się dorobili, nie ubezpieczyli, a po miesiącu musiał wykupić bilet PKS bo samochód zwinęli a casco nie było. Teraz płacz i znowu rok czasu zapierdzielania w niemcowni na pieczarkach. I nie mówię tu tylko o kradzieży, ale o powodziach, pożarach, złamanych drzewach, wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie gorączkuj się. Wiemy że handlujesz legalnym manelem i łapiesz ciśnienie przy takich akcjach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...