Jump to content

Jakie klocki i tarcze polecacie ?

Recommended Posts

6 minut temu, Benio6 napisał:

Dev 

jakie tarcze i klocki kupić pod zestaw 320mm ? Mógł byś podać numery części ? 

Tarcze Zimmermann/ Rotinger/ Brembo

Klocki Ferodo /Textar Pagid.

Jeśli chciałbyś zakupić odpowiednie, zapraszam:hi:

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 minutę temu, Wandej napisał:

Tarcze Zimmermann/ Rotinger/ Brembo

Klocki Ferodo /Textar Pagid.

Jeśli chciałbyś zakupić odpowiednie, zapraszam:hi:

Jak mogę się z tobą skontaktować ? 

19 godzin temu, Benio6 napisał:

Jak mogę się z tobą skontaktować ? 

Nr do Wandeja-506202557

Poza tym w podpisie w profilu na link do swojego sklepu Auto - Unia. 

Witam, kod 1KD czy taki zestawik ZIMMERMANN na tył będzie dobry?

https://allegro.pl/oferta/tarcze-klocki-zimmermann-tyl-do-audi-a4-b6b7-245m-8783525230?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=YjY3NTlmNmMtZjFmZS00OWRlLWJkZjMtMTc5ZDMxMWU5YjZjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=36b18aea-0054-49a2-980a-71fe4a8dcb3b

Czy może lepiej tarcze Zimmenrmann 245mm a klocki ferodo FDB1788?

https://allegro.pl/oferta/klocki-ferodo-tyl-audi-a4-b5-b6-b7-fdb1788-8118024477

Pozdro

Siema.

a4 b7 1.8t, quattro. 

Potrzebuje kupić hamulce na przód, 312mm. Zestaw Zimmermann plus ferodo. Do kogo się zgłosić? 

47 minut temu, Kamilmmz napisał:

Siema.

a4 b7 1.8t, quattro. 

Potrzebuje kupić hamulce na przód, 312mm. Zestaw Zimmermann plus ferodo. Do kogo się zgłosić? 

Pisz pw zaraz ogarniemy:wink:

Ja kupiłem niedawno zestaw pod zaciski S4 - tarcza Rotinger GT, klocek EBC czerwony i nie polecam tego rozwiązania - piszczy przy dohamowywaniu :D

Panowie tarcza przód 320 mm z rotingera gładka i do tego klocek ferrodo będzie sii? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz TARCZE ROTINGER AUDI A4 B7 PRZÓD 320mm z Nagoszyn na Allegro.pl, za 578 zł w kategorii Układ...

13 godzin temu, innotic napisał:

Ja kupiłem niedawno zestaw pod zaciski S4 - tarcza Rotinger GT, klocek EBC czerwony i nie polecam tego rozwiązania - piszczy przy dohamowywaniu :D

EBC czerwone słabe.Lepiej było dać ferodo premier:thumbup1:

4 godziny temu, Maciej 6001 napisał:

Panowie tarcza przód 320 mm z rotingera gładka i do tego klocek ferrodo będzie sii? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz TARCZE ROTINGER AUDI A4 B7 PRZÓD 320mm z Nagoszyn na Allegro.pl, za 578 zł w kategorii Układ...

Dobry:thumbup1:Jakbyś chciał zakupić w dobrych pieniądzach to zapraszam:thumbup1:

Cześć, mógłby ktoś mi powiedzieć jaki rozmiar tarcz tył mam po VIN'ie ? 

WAUZZZ8E16A010246

+ jakie tarcze i klocki polecicie, myślałem nad tarczami Zimmermann + klocki Ferodo 

24 minuty temu, Akuku napisał:

+ jakie tarcze i klocki polecicie, myślałem nad tarczami Zimmermann + klocki Ferodo 

Zestaw :thumbup1:.

5 godzin temu, Akuku napisał:

Cześć, mógłby ktoś mi powiedzieć jaki rozmiar tarcz tył mam po VIN'ie ? 

WAUZZZ8E16A010246

245mm

Cześć Wam

Trochę to czytam i czytam..

Czy ktoś mógłby mnie przeprowadzić co muszę zrobić żeby zwiększyć hamulce? obecnie mam 288/245 na alufelgach 18' 

Chciałbym mieć 320 z przodu, z tyłu tak żeby było dobrze :)

Pozdrówki 

19 minut temu, matisek9994 napisał:

Cześć Wam

Czy ktoś mógłby mnie przeprowadzić co muszę zrobić żeby zwiększyć hamulce? obecnie mam 288/245 na alufelgach 18' 

Pozdrówki 

54 minuty temu, matisek9994 napisał:

Cześć Wam

Pozdrówki 

mam wszystko co potrzeba do SWAPa

W dniu 1.03.2021 o 00:01, Dev napisał:

mam wszystko co potrzeba do SWAPa

Witaj jaki całkowity koszt upgredu hamulców przód 1LT (312mm) na 320mm razem z tarczami i klockami. Auto Bex 1.8t quattro

Pozdrawiam serdecznie

35 minut temu, Sokurx napisał:

Witaj jaki całkowity koszt upgredu hamulców przód 1LT (312mm) na 320mm razem z tarczami i klockami. Auto Bex 1.8t quattro

Pozdrawiam serdecznie

~1200 zł. Wszystko zależy od wyboru półki klocków oraz tarcz.

Witam proszę o pomoc. Czy może ktoś polecić komplet tarcze + klocki do B7 3.0 Tdi. Rok temu wymieniałem komplet przód, kilka miesięcy później tarcze tylne przetoczone, nowe klocki a po dwóch miesiącach od nowa problem auto po prostu się całe telepie przy hamowaniu takie jest bicie choć są dni że bicie jest dużo mniejsze nie wiem od czego to zależy, temperatury? 
Oznaczenia mam 1LA 1KW więc to chyba 320/288. Proszę o radę co dobrać i z jakiej firmy dobrać komplet no i jak to cenowo wychodzi 

2 godziny temu, sprite19 napisał:

Witam proszę o pomoc. Czy może ktoś polecić komplet tarcze + klocki do B7 3.0 Tdi. Rok temu wymieniałem komplet przód, kilka miesięcy później tarcze tylne przetoczone, nowe klocki a po dwóch miesiącach od nowa problem auto po prostu się całe telepie przy hamowaniu takie jest bicie choć są dni że bicie jest dużo mniejsze nie wiem od czego to zależy, temperatury? 
Oznaczenia mam 1LA 1KW więc to chyba 320/288. Proszę o radę co dobrać i z jakiej firmy dobrać komplet no i jak to cenowo wychodzi 

Coś masz nie tak na aucie. Zaciski do przeglądu i oczywiście podstawa czyli trzeba zmierzyć piasty czy nie są krzywe. Stawiam raczej tą drugą opcję.

4 godziny temu, Wandej napisał:

Coś masz nie tak na aucie. Zaciski do przeglądu i oczywiście podstawa czyli trzeba zmierzyć piasty czy nie są krzywe. Stawiam raczej tą drugą opcję.

U mnie piasty były tak zjedzone, ze nie można było zmierzyć bicia. Tarcze miały swoją drogą bicie.

Edited by george
26 minut temu, george napisał:

U mnie piasty były tak zjedzone, ze nie można było zmierzyć bicia. Tarcze miały swoją drogą bicie.

Czyli były d o wymiany

Cześć panowie przeczytałem wątek od 80 strony większyść jak nie wszyscy polecacie tarcze Zimmermann lub Rotinger oraz klocki Ferodo jako że u mnie w samochodzie będą tarcze z przodu 345 a z tyłu 300 to potrzebuję teraz doboru pod moje preferencje.

Samochód jest to Audi A4 Cabrio trochę pomodzony,  przez blisko 2 lata widział dwa razy drogę szybkiego ruchu, mówię tutaj o autostradzie. Przez blisko 2 lata zrobiłem prawie 4000 km samochód nie widzi zimy pomimo że mieszkam pod Zakopanem.

Czy jest sens ładować tarcze nawiercane lub nacinane ją czy lepiej zostawić gładkie? 

Dodam że nie zależy mi jakoś na wyglądzie a na bezpieczeństwie i możliwość hamowania z dużej prędkości. Cenowo nie ma problemu udźwignę te nawiercane wszystkie 4 tylko czy jest mi to niezbędne.

Daj zwykle,.nie ma sensu.pchac sie w perforacje

Dev OK nie ma sensu ale dlaczego? proszę jakiś za i przeciw. Nigdy nie miałem takich hamulcy to nie mam doświadczenia z tym tylko tyle co w internecie wyczytałem.;)

Nawiercane miałyby sens przy jeździe po drogach szybkiego ruchu. Nawiercane tarcze mają łatwiej odprowadzać ciepło, aby nie doprowadzić do obniżenia skuteczności hamowania. 

43 minuty temu, morelo napisał:

Dev OK nie ma sensu ale dlaczego? proszę jakiś za i przeciw. Nigdy nie miałem takich hamulcy to nie mam doświadczenia z tym tylko tyle co w internecie wyczytałem.;)

Otwory zapychaja sie i trzeba je regularnie  czyscic, poza tym przy hamowaniu slychac wyrazny szum.

Jak robisz 4000km rocznie to nie ma sensu

Witam. Doradzcie mi jakie tarcze + klocki do hamulców 320mm (Po swapie z 312mm) Audi a4b7 1.8t. Najlepiej gładkie nie żadne perforowane :D

3 godziny temu, Kasteva napisał:

Witam. Doradzcie mi jakie tarcze + klocki do hamulców 320mm (Po swapie z 312mm) Audi a4b7 1.8t. Najlepiej gładkie nie żadne perforowane :D

Gładki Zimmermann + Ferodo Premier i będzie git:thumbup1: Jakbyś chciał zapraszam:hi:

Witam jaki zestaw tarcz + klocki  przód 1.8t bex? Proszę o opinie muszę kupić na szybkości;)))