Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1


pelonek1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak silnik pracuje i może pukać na poduchach i wydawać inne dźwięki. 

Te się kwalifikują wzrokowo do wymiany. 

Jak wymiana to ori ewentualnie Lema.

10 minut temu, pelonek1 napisał:

Lewa/Prawa patrząc z fotela kierowcy rozumiem?

 

440af46e4298a7e8ac81d17ede30.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Jak wymiana to ori ewentualnie Lema.

Czytałem że jeśli kupować to tylko ORI bo zamienniki nie będą olejowo-gumowe i po wymianie na zamienniki może być gorzej niż na zużytych ORI. Jak jest z Lemforderem, będzie ok i są one takie jak ORI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori robi Avon firma z UK... Lemfordera się nie sprawdzają niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i mnie czeka wymiana poduszek. Naczytałem się i ori wchodzą w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jak masz to robić to wymień wszystkie 4, czyli leawa z prawą, odbój na pasie przednim i tą pod skrzynią. Odbój i skrzyni może być z lemfordera, lewą i prawą najlepiej  ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 10:00, kamil-vag napisał:

lewa - 8E0199379BG

prawa - 8E0199382AH

Szukam używek stąd pytanie. Czy końcówki liter w numerze muszą pasować w 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 13:37, Misieqq7 napisał:

Witaj

Jeżdżę 3 sezon na motulu i nic się złego nie dzieje. 

Teraz kupiłem ravenol bo tak chwalą i zobaczę czy jest jakaś różnica. 

Dziś może będę zmieniał:)

Możesz napisać jak odbierasz Ravenol w porównaniu z Motulem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pelonek1 napisał:

Możesz napisać jak odbierasz Ravenol w porównaniu z Motulem?

na ravenolu rzadko kiedy słychać łańcuszek rozrządu rano przy pierwszym odpaleniu. a na motulu miałem codziennie przez sekundę grzechotanie.

narazie zrobiłem 2 tyś i zdaję się ok.

motul brał mi z pół litra na 10 tyś a tutaj jeszcze nie wiem zobaczę jak przejadę 10 tyś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Misieqq7 napisał:

na ravenolu rzadko kiedy słychać łańcuszek rozrządu rano przy pierwszym odpaleniu. a na motulu miałem codziennie przez sekundę grzechotanie.

narazie zrobiłem 2 tyś i zdaję się ok.

motul brał mi z pół litra na 10 tyś a tutaj jeszcze nie wiem zobaczę jak przejadę 10 tyś:)

U mnie nie słychać łańcuszka na razie w ogóle. Nie wiem też jaki olej był lany do tej pory, wiem tylko że 5W30 i był wymieniony bezpośrednio przed zakupem auta (kartka z wymiany, nowe filtry no i kolor oleju jak bez zużycia). Zaufałem sprzedawcy, zrobiłem od zakupu auta 5 tkm, od wymiany jest przejechane 6 tkm, ba bagnecie cały czas trzyma stan. Zrobię jeszcze kilka tysięcy km i będę zmieniał. Zastanawiam się tylko czy jest potrzeba zmieniać 5W30 na 5W40 polecany tutaj na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelonek1 napisał:

U mnie nie słychać łańcuszka na razie w ogóle. Nie wiem też jaki olej był lany do tej pory, wiem tylko że 5W30 i był wymieniony bezpośrednio przed zakupem auta (kartka z wymiany, nowe filtry no i kolor oleju jak bez zużycia). Zaufałem sprzedawcy, zrobiłem od zakupu auta 5 tkm, od wymiany jest przejechane 6 tkm, ba bagnecie cały czas trzyma stan. Zrobię jeszcze kilka tysięcy km i będę zmieniał. Zastanawiam się tylko czy jest potrzeba zmieniać 5W30 na 5W40 polecany tutaj na forum?

jak kupiłem tez był zalany 5w30 i nie było nic slychać po przejściu na 5w40 w zimniejsze dni zaczeło byc slychać. także nie wiem czy to przez olej czy po prostu samo z siebie zaczeło tak robić.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misieqq7 napisał:

jak kupiłem tez był zalany 5w30 i nie było nic slychać po przejściu na 5w40 w zimniejsze dni zaczeło byc slychać. także nie wiem czy to przez olej czy po prostu samo z siebie zaczeło tak robić.. 

Przemyślę jeszcze zmianę na 5W40, poczytam trochę wątków i zastanowię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić poduszki silnika o takich o numerach

lewa - 8E0199379BG

prawa - 8E0199382AH

Jak na razie szukam używanych stąd pytanie. Czy końcowe dwie litery muszą się zgadzać w 100% czy mogą być inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mod zrobiony - zamontowany podłokietnik od forumowicza @R7 JAREK. Szczerze to chyba drugi bo jakieś 8tkm temu zamontowałem instalację gazową (jeśli to można nazwać modem). Z podłokietnika jestem zadowolony, w wolnym czasie podłączę podświetlenie bo dzisiaj już mi się nie chciało. Jedyne co mi nie pasuje to to że jak jest całkowicie opuszczony (co dla mnie jest wygodne podczas jazdy) nie mogę zaciągnąć ręcznego nawet na pierwszy zabek.

IMG_20200711_164330.jpg

IMG_20200711_164320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 20:26, pelonek1 napisał:

Muszę kupić poduszki silnika o takich o numerach

lewa - 8E0199379BG

prawa - 8E0199382AH

Jak na razie szukam używanych stąd pytanie. Czy końcowe dwie litery muszą się zgadzać w 100% czy mogą być inne?

Poduszki zamówione jednak nowe z ASO. Trochę kosztowały wyjściowo jednak dostałem 20% rabatu i jakoś cena teraz wygląda lepiej. Chciałem kupić w getem.pl natomiast po negocjacjach dostałem taniej w ASO, dodatkowo w getem.pl nie mam możliwości zwrotu, a co do lewej nie jestem pewien czy jest potrzeba wymieniać - zdemontuję to się okaże.

Pytanie do kolegów którzy wymieniali w silniku BFB - co trzeba odkręcić żeby dostać się do górnej nakrętki w prawej poduszce gdyż wizualnie z góry i z dołu jest tam słabe dojście. Dodatkowe pytanie jakiego rozmiaru są tam nakrętki (kupię może sobie klucz oczkowy z grzechotką i będzie łatwiej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki masz na klucz 13 a klucz zakup sobie taki i bez problemu odkręcasz,co prawda krótkimi ruchami bo mało miejsca ale odkręcisz.

resize_img.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki wymienione. Górną nakrętkę prawej poduszki najlepiej odkręcić kluczem płasko-oczkowym z grzechotką możliwie jak najkrótszym.

467s13-klucz-oczkowo-plaski-grzechotkowy-krotki-13-mm.jpg

Przed wymianą po zachowaniu silnika myślałem że mam prawą do wymiany na 100% a było odwrotnie. Lewa poduszka chlupała w środku i była już lżejsza o jakieś 30g. Co do prawej nie byłem pewien ale wymieniłem skoro już miałem zakupione (jakby coś to prawą używaną z mojego auta o oznaczeniu 8E0 199 382J mogę odsprzedać, nie chlupie i waży o dziwo o 5g więcej niż nowa ORI). Po wymianie auto nie szarpie przy zmianie biegów oraz na jałowym nie czuć żadnych wibracji na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości będę wymieniał kolektor dolotowy. Kolektor kupiłem, uszczelkę pod niego też, tylko nie wiem czy wszystko z nią w porządku. Na aukcjach widzę że są metalowe i papierowe bądź z jakiegoś tworzywa. Moja jest firmy ELRING metalowa. Czy taka ma być czy powinna być wykonana z innego materiału?

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pelonek1 napisał:

W przyszłości będę wymieniał kolektor dolotowy. Kolektor kupiłem, uszczelkę pod niego też, tylko nie wiem czy wszystko z nią w porządku. Na aukcjach widzę że są metalowe i papierowe bądź z jakiegoś tworzywa. Moja jest firmy ELRING metalowa. Czy taka ma być czy powinna być wykonana z innego materiału?

Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany ORI moduł bluetooth. Mod na duży plus dla mnie gdyż dużo jeżdżę autem oraz często używam telefonu do rozmów. Graty kupione od forumowicza @pila24 - polecam jak najbardziej. Po wyjęciu schowka (ostatnie trzy zdjęcia) niespodzianka, jakieś gryzonie tam były dawno temu bo opakowania po cukierkach jeszcze z NL. Przewód od podświetlenia pokretła regulacji nawiewu też im smakował.

IMG_20200904_164749.jpgIMG_20200905_081318.jpgIMG_20200904_180436.jpgIMG_20200904_181512.jpgIMG_20200904_181807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...