Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP uszkodzonego silnika BLB na BKD


Piero

Rekomendowane odpowiedzi

No ja obecnie nie mam żadnych wałków i auto pracuje "prawie" jak 3.0 TDI :wink4:

" troszke " roznicy te "prawie " jednak robi :polew: :polew: przeciez jak wsiadlem do twojego auta to zapytalem czy on musi tak sie trząść :kox: :gwizdanie: myslalem ze sie cos zepsulo heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdłużny AJM i AWX mają takie same smoki. Dajesz taki smok i obcinasz go jak pokazał Piero.

Turdzi wczoraj był dzień gagów. Ostatecznie do ASO przyszła część 038103623 :shocked:

Oczywiście pasuje P&P do bloku BLB :good:

panowie a co to jest za czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik po wywaleniu wałków i założeniu wału + pompy oleju z BKD odpalił. Za 2-3 godziny będzie jeździł, ale już teraz w pracy motoru jest przepaść na plus!!!

Zgodnie z obietnicą jak będę miał zgrane foty to zrobię manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik po wywaleniu wałków i założeniu wału + pompy oleju z BKD odpalił. Za 2-3 godziny będzie jeździł, ale już teraz w pracy motoru jest przepaść na plus!!!

Zgodnie z obietnicą jak będę miał zgrane foty to zrobię manual.

ustaly drgawki i rozne dziwne drgania podczas jazdy ? Pewnie zaczal tez ladniej wkrecac sie na obroty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój BLB po skręceniu > wal BKD +pompa BKD+ smok od AJM+ogranicznik fali AJM> miska BKE> nowe sprzęgło i dwumas> został dzisiaj osadzony między podłużnicami, jutro zalanie płynów i próba odpalenia.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" troszke " roznicy te "prawie " jednak robi :polew: :polew: przeciez jak wsiadlem do twojego auta to zapytalem czy on musi tak sie trząść :kox: :gwizdanie: myslalem ze sie cos zepsulo heheh

Dlatego napisałem "prawie" :wink4: :wink4: :wink4:

Musisz kiedyś usiąść w fabrycznym BLB to zobaczysz co tam się dzieje :gwizdanie:

Ja właśnie nie mogę namierzyć tylko powodu tego drgania o którym pisze OLO, bo skoro to nie dwumas (bo nie są to rytmiczne drgania), ale nie jest to również klasyczne bujanie BLB bo to już mam na szczęście za sobą (wtedy to się wszystko trzęsło łącznie z wątrobą :tongue4:) ... to nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na rozbrojony silnik i sie zastanawiam.

Gdzie to dolne koło ma ząbki?

Widziałem już spiłowane górne koło a większość pisze, że pada dolne... A ten tajemniczy 6cio kąt? Które koło na nim pracuje?

3310011524_e43d3dd419_o.jpg

3309181313_488781c71e_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już spiłowane górne koło a większość pisze, że pada dolne... A ten tajemniczy 6cio kąt? Które koło na nim pracuje?

zawsze wyrabia sie gorne kolo , a imbusik o ktory pytasz napedzany jest od jednego z walkow wyrownowazajacych a nie z kola.Imbus laczy pompe oleju wlasnie z jednym z wlakow ( na drugim zdjeciu srebryny element na dole po prawej stronie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu pierwszym jest koło z zębami, a na drugim jest już odkręcone. Jak już kolega turdzi wspomniał imbus znajduje się w pompie oleju, to coś z numerem 03G115105G, zabierak jest w tym otworze nad cyfrą "5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem jak na razie zadowolonym posiadaczem a4 2.0 tdi BLB z przebiegiem 15000km. Po przeczytaniu waszych doświadczeń z tym silnikiem jestem z lekka przerażony. Faj test taki ze troszkę trzęsie na wolnych obrotach chodź nie zawsze w podobny sposób.Czy mam się zacząć martwić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też trzęsie, mam auto 2 lata i cały czas trzęsie lekko, nie nasila sie to. Ale u mnie ogólnie to trzesie od czasu do czasu. Wiec nie jest to jakoś bardzo uciążliwe. Chociaż gdybym wiedział co jest tego przyczyną to bym chciał to naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy silniki z Mitsubishi o symbolu np BSY,BWC też można podmienić z naszym BLB, może jeszcze ktoś wie czym one się różnią od BKD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulek BSY można podmienić, BWC musiałbym sprawdzić położenie punktów bazowych pod łapy i osprzęt. Naprawdę ładnego BSY widziałem w piątek w Suchedniowie pod Kilecami i jakiś miesiąc temu w Jegłowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulek BSY można podmienić, BWC musiałbym sprawdzić położenie punktów bazowych pod łapy i osprzęt. Naprawdę ładnego BSY widziałem w piątek w Suchedniowie pod Kilecami i jakiś miesiąc temu w Jegłowie.

Właśnie szukam czegoś na podmiankę, tylko problem w tym, że ja po wyglądzie nie potrafię ocenić silnika tak jak Ty. Także pozostaje mi szukać czegoś w całości (anglika) a coś takiego trafić jest ciężko :wallbash: Szkoda że mieszkam w drugiej części Polski :)

ps. czyli BSY niczym się nie różni od BKD czy jakimiś drobiazgami?

znalazłem coś takiego tylko to jest właśnie BWC http://allegro.pl/item1075530969_silnik_mitsubishi_lancer_x_2_0_did_2009r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...