Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co Ci lampy bix skoro i tak będzie rzeźbić lampy? Jedyny argument bixa jest taki że jest łatwiej coś upakować a Ty musisz rzeźbić wiązkę, efekt finalny będzie właściwie taki że ciutke więcej możesz zapłacić za robotę w H7 ale jeszcze odpada wiązka, a w bix masz łatwiej robotę ale wiązkę trzeba zrobić. Efekt ten sam, wybór należy do Ciebie. 

Chyba że auto masz jeżdżące jako jedyne to rozumiem, kupujesz drugie lampy i jedne przerabiasz a na drugich jeździsz, potem przekładka. W innym przypadku bezsensu szukać lamp, ktoś kto je robi ogarnie je kompleksowo na cacy. 

 

Jak wyżej, że i tak samopoziom nie nadąży i i tak oślepisz, każdym światłem oślepisz, pytanie jak mocno :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ivanek napisał:

Ale po co Ci lampy bix skoro i tak będzie rzeźbić lampy? Jedyny argument bixa jest taki że jest łatwiej coś upakować a Ty musisz rzeźbić wiązkę, efekt finalny będzie właściwie taki że ciutke więcej możesz zapłacić za robotę w H7 ale jeszcze odpada wiązka, a w bix masz łatwiej robotę ale wiązkę trzeba zrobić. Efekt ten sam, wybór należy do Ciebie

Zwykła lampa ogranicza się do 2,5", w bixenonie możesz wstawić soczewkę 3" no i lepsza wentylacja, a także wizualnie na korzyść bixa ze względu na dużą soczewkę. :kox: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, george napisał:

Zwykła lampa ogranicza się do 2,5", w bixenonie możesz wstawić soczewkę 3" no i lepsza wentylacja, a także wizualnie na korzyść bixa ze względu na dużą soczewkę. :kox: 

Do zwykłej też włożysz 3" i jedynym aspektem jest wentylacja. Poza tym nie ma znaczenia. 

Jedyna różnica będzie w tej ciulatej postojówce i że jest w innym miejscu. 

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić i ręczną regulacje w bixie jak się chce... Wtedy nie trzeba rzeźbić z wiązka itd... 

Żeby włożyć 3" do zwykłej to już rozklejanie lampy niestety, a to dodatkowe koszta jeśli komuś zlecasz... W bixie wkładasz adapter i projektor, praktycznie p&p, bez konieczności rzeźby... Do 2.5" też już są biledowe projektory dość kompaktowe, więc bez sensu pchać się w zwykłej lampie w 3"...

Co by nie było to będzie świecić o wiele lepiej niż seria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamil-vag napisał:

Można zrobić i ręczną regulacje w bixie jak się chce... Wtedy nie trzeba rzeźbić z wiązka itd... 

Żeby włożyć 3" do zwykłej to już rozklejanie lampy niestety, a to dodatkowe koszta jeśli komuś zlecasz... W bixie wkładasz adapter i projektor, praktycznie p&p, bez konieczności rzeźby... Do 2.5" też już są biledowe projektory dość kompaktowe, więc bez sensu pchać się w zwykłej lampie w 3"...

Co by nie było to będzie świecić o wiele lepiej niż seria ?

Nawet przereklamowany matrix nie ma podjazdu w tym momencie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeszcze zależy którego i jakiego bileda wkładamy, bo z tych takich po ~1000zl to również się zgodze z przedmówcą - że potrafią lepiej świecić niż full ledy, srixy i matrixy :) pomijając oczywiście fakt,że produkty te nie są teoretycznie dopuszczone do ruchu i stąd ich nie kończące się moce i możliwości siły świecenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KoJ@K napisał:

Wszystko jeszcze zależy którego i jakiego bileda wkładamy, bo z tych takich po ~1000zl to również się zgodze z przedmówcą - że potrafią lepiej świecić niż full ledy, srixy i matrixy :) pomijając oczywiście fakt,że produkty te nie są teoretycznie dopuszczone do ruchu i stąd ich nie kończące się moce i możliwości siły świecenia :hi:

2,5" około tysiąc, 3" około 1500zł, widziałem jak to świeci i to ciężko sobie wyobrazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ivanek napisał:

2,5" około tysiąc, 3" około 1500zł, widziałem jak to świeci i to ciężko sobie wyobrazić. 

Na offroad i rajdy idealne po zamkniętych terenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, george napisał:

Na offroad i rajdy idealne po zamkniętych terenach. 

A co Ty chcesz zwierzętom ich nory oświetlać czy sobie drogę? :grin::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ivanek napisał:

A co Ty chcesz zwierzętom ich nory oświetlać czy sobie drogę? :grin::polew:

Jedno i drugie. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Można zrobić i ręczną regulacje w bixie jak się chce... Wtedy nie trzeba rzeźbić z wiązka itd... 

Żeby włożyć 3" do zwykłej to już rozklejanie lampy niestety, a to dodatkowe koszta jeśli komuś zlecasz... W bixie wkładasz adapter i projektor, praktycznie p&p, bez konieczności rzeźby... Do 2.5" też już są biledowe projektory dość kompaktowe, więc bez sensu pchać się w zwykłej lampie w 3"...

Co by nie było to będzie świecić o wiele lepiej niż seria ?

a to jest aż taka rzeźba z wiązką? Przypominam, mówimy o braku samopoziomu i dokładaniu go. Rozumiem, że 4ty pin jest do regulacji silniczkiem, więc jest mi on  ogóle potrzebny? wtyczka jest chyba ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka do lampy jest ta sama, czy to h7, xenon czy bix. Dokładanie samopoziomu bym odpuscił. Ustawić poprawnie lampy i jeśli bedziesz przerabiał ori lampy H7 to regulacja wysokości z kabiny bedzie Ci normalnie nadal działać. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie jakaś listę, chociaż z 10 szt, to dam do wypalenia, pojedynczo to w ogóle nie jest ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2023 o 08:26, Jaro a4b6 napisał(a):

Ja chętny na adaptery, ktoś jeszcze? 

Ja jestem chętny na kpl adapterów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam po szczegóły na PW

 

IMG_20231202_130758.jpg

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował już ktoś i może się podzielić jakimiś wskazówkami? Wiem że są zdjęcia na początku tematu ale cały czas mam wątpliwości czy czegoś nie spartolę po drodze 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...