Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, KierowcaTadek napisał:

A te Evoxy to skąd bierzecie? Są jakieś źródła do oryginalnych evoxów czy to wszystko co u nasz sprzedają to jest podróba z aliexpres?

Raczej import z Ali. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evox-R już nazwa mówi o tym, że to -R(eplika)... ale jakość tego jest dobra...i tak to co sprzedają w PL w ładnych pudełkach to to samo co na Ali tyle, se u nas przebitki po 100% nieraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe info. Wiedziałem, że coś tu musi być nie tak. W opisach teksty o genialnych projektorach z Lancera, a żaden ze sklepów nie przyznawał się, ze to chinole.

Masz sprawdzone źródło do kupna tych soczewek? Chcę takie nabyć, ale sam nie wiem czy to wszystko jest z jednego źródła i jednakowej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam chinole i jest OK. Szukaj dowolne z Ali gdzie są pozytywne opinie i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do sprawdzonych Evox'ów:

https://a.aliexpress.com/_uvr88C

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamil-vag napisał:

Link do sprawdzonych Evox'ów:

https://a.aliexpress.com/_uvr88C

A masz cos sprawdzonego z biledem na 2,5 cala  :decayed: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil-vag napisał:

a chcesz z Ali czy z PL ? :lol:

Najtaniej :D  mam czas żeby poczekać :dance:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi wczoraj soczewki mini h1 z Ali. Wrzuciłem najtańszą żarówkę h1 z Wurth i poświeciłem sobie po podwórku. W szoku jestem jak to fajnie świeci na zwykłej żarówce i już wiem, ze będzie przepaść jak zamontuję w moich wypalonych lampach h7 :) Ciekawe co będzie jakby tam leda zapodać.

Dobra podniecam się byle czym a wy tu bi-ledy montujecie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką różnicę robi sam odbłyśnik, który u Ciebie już pewnie jest dawno wypalony i jakbyś go wymienił, to też by była ogromna różnica. Przynajmniej ja się o tym przekonałem w B5, gdzie odbłyśnik miałem w połowie wypalony i po oddaniu go do regeneracji, świecił lepiej jak niejeden ksenon na ulicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kamil-vag napisał:

Link do sprawdzonych Evox'ów:

https://a.aliexpress.com/_uvr88C

No i kupione. Dzięki!

Jeszcze zadziałał kod rabatowy na 29zł. Do tego wysyłka w cenie. 

W Polsce  płaci się po 400zł z dostawą, a tu kupiłem za 268zł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie zależy na czasie to nie ma sensu nawet przepłacać :)

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co lepsze to mi tu pokazuje jakby dostawa była z Polski "Ships From: Poland"

Może chodzi o to, że mają tu odział / magazyn i to z niego liczy się dostawa? Chyba, że faktycznie mają to tu na miejscu.

Dziś kupiłem (09.02) i mam "Szacowany Czas Dostawy:2-5 Dni" Od chińczyka chyba tak szybko by tu nie dotarło?   Chyba, że działają bardzo prężnie czyli jutro w samolot i zaraz będzie w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają magazyny w PL, DE, CZ... nic nowego, będą szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was takie pytanie. Z reguły staram się w miarę możliwości robić niektóre rzeczy w samochodzie sam, tak po prostu aby się czegoś nauczyć oraz z ciekawości, jednak wiem, że niektóre naprawy / modyfikacje lepiej zlecić komuś bo samemu można narobić więcej szkód niż pożytku. I tutaj moje pytanie, czy warto się za to brać samemu czy lepiej zlecić to komuś ogarniętemu? Nie mam dwóch lewych rąk ale i mechanik ze mnie żaden :grin: Oraz jeśli tak to montaż jakiego projektora jest łatwiejszy (zapewne oba wymienione w temacie będą świecić o wiele lepiej niż wysłużone ori)? Jakieś wskazówki co do zgrania długich? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie od totalnego laika


aktualnie h7 z ręczną regulacją, więc wszelkie xenony to dokładanie samopoziomu żeby to funkcjonowało. Ostatnio ktoś mnie trochę uświadomił, że do Bi-Ledów też potrzebny jest samopoziom? Nie zdawałem sobie z tego sprawy, nie da się tego jakoś ręcznie ustawić żeby świeciło w jednej wysokości na amen i tyle? Zawsze jeżdżę w max 2 osoby, bagażnik to nie widział więcej niż 20kg bagażu...
Wiem, że jedna osoba oferuje biledy na 2'5" soczewce z możliwością regulacji ręcznej tylko nie wiem jak to świeci i czy nie lepiej byłoby od razu wsadzić 3" na bixenonie. Legalność dokładania czy nie samopoziomu pomijam bo większość osób ingerujących w lampy i tak robi to nielegalnie, poza tym jestem recydywistą i mam przyciemnione kierunkowskazy :grin:

Może tutaj ktoś pomoże trochę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, 3r4 napisał:

teraz pytanie od totalnego laika


aktualnie h7 z ręczną regulacją, więc wszelkie xenony to dokładanie samopoziomu żeby to funkcjonowało. Ostatnio ktoś mnie trochę uświadomił, że do Bi-Ledów też potrzebny jest samopoziom? Nie zdawałem sobie z tego sprawy, nie da się tego jakoś ręcznie ustawić żeby świeciło w jednej wysokości na amen i tyle? Zawsze jeżdżę w max 2 osoby, bagażnik to nie widział więcej niż 20kg bagażu...
Wiem, że jedna osoba oferuje biledy na 2'5" soczewce z możliwością regulacji ręcznej tylko nie wiem jak to świeci i czy nie lepiej byłoby od razu wsadzić 3" na bixenonie. Legalność dokładania czy nie samopoziomu pomijam bo większość osób ingerujących w lampy i tak robi to nielegalnie, poza tym jestem recydywistą i mam przyciemnione kierunkowskazy :grin:

Może tutaj ktoś pomoże trochę? ;)

Skoro masz H7 to wkładając soczewki BiLED nadal regulacja wysokości może lecz nie musi działać, zależy od tego jak kto robi, nadal to żadna przeszkoda. Ustawiasz światła na SKP i tyle, skoro tym bardziej jeździsz bez bagażu to raz ustawione światło nie trzeba ruszać. Skontrolować tylko za jakiś czas i wsio. 

Nie baw się w samopoziom bo nic Ci to nie da a koszta samego tego układu przewyższą koszta modyfikacji całych lamp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ivanek napisał:

Skoro masz H7 to wkładając soczewki BiLED nadal regulacja wysokości może lecz nie musi działać, zależy od tego jak kto robi, nadal to żadna przeszkoda. Ustawiasz światła na SKP i tyle, skoro tym bardziej jeździsz bez bagażu to raz ustawione światło nie trzeba ruszać. Skontrolować tylko za jakiś czas i wsio. 

Nie baw się w samopoziom bo nic Ci to nie da a koszta samego tego układu przewyższą koszta modyfikacji całych lamp. 

czyli pomimo silniczków, jest ręczna regulacja (pewnie głupie pytanie), a jak wtedy z wiązką, jeżeli wsadzę lampę biled zrobioną na np. bixie w miejsce h7, nie potrzeba przerabiać wiązki coś? (coś mi się rzuciło w oczy o dodatkowym pinie) (i o tym, że trzeba przedłużyć wiązkę do bixa)?
To chyba właśnie Kamil mi odradził swoje lampy jakiś czas temu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 3r4 napisał:

Legalność dokładania czy nie samopoziomu pomijam bo większość osób ingerujących w lampy i tak robi to nielegalnie, poza tym jestem recydywistą i mam przyciemnione kierunkowskazy :grin:

Nawet samopoziom nic nie da przy biLED. :whistling:  Bez samopoziomu może oślepiać.

 

2 minuty temu, 3r4 napisał:

czyli pomimo silniczków, jest ręczna regulacja (pewnie głupie pytanie), a jak wtedy z wiązką, jeżeli wsadzę lampę biled zrobioną na np. bixie w miejsce h7, nie potrzeba przerabiać wiązki coś? (coś mi się rzuciło w oczy o dodatkowym pinie) (i o tym, że trzeba przedłużyć wiązkę do bixa)?

Wszystko zależy od tego jakich silniczków użyjesz. 3 pin to ręczna regulacja, czyli halogen, 4 pin silniczek to ksenon/biksenon. Nawet w przypadku ksenonu musisz przedłużyć wiązkę pod biksenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...