Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S tronic - nagle zniknęły biegi ?


galuz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odpowiedzi.

Tak ogolnie to te stronic chyba maja srednia opinie, jak z kims rozmawiam to czesty jest komentarz ze "uuu trzeba uwazac bo moze byc droga zabawa". Nie ma szczescie komentarzy ze to katastrofa. Chyba lepsza opinia ciesza sie jednak skrzynie BMW - choc maja skrzynie ZF, a przeciez (o ile to prawda) s-tronic tez tak naprawde jest produkcja ZF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koalakm napisał:

odpukac wszystko oki, jednak poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial co 30k zamiast 60, wiec sie tez zastanawiam czy tez tak robic czy normalnie jak producent przewiduje co 60k razem z filtrami?

jak skrócisz interwał + filtry na pewno nie zaszkodzi - osobiście co 50k wymieniam ale mam tą starszą skrzynie,

przy Twojej chyba robiłbym co 40-50kmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koalakm napisał:

Tak ogolnie to te stronic chyba maja srednia opinie, jak z kims rozmawiam to czesty jest komentarz ze "uuu trzeba uwazac bo moze byc droga zabawa". Nie ma szczescie komentarzy ze to katastrofa. Chyba lepsza opinia ciesza sie jednak skrzynie BMW - choc maja skrzynie ZF, a przeciez (o ile to prawda) s-tronic tez tak naprawde jest produkcja ZF ?

nic teraz nie jest trwałe poza cvt :) 

10k i masz drugą skrzynie dsg - nie ma się co martwić na zapas

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 15:30, RALF76 napisał:

10k i masz drugą skrzynie dsg - nie ma się co martwić na zapas

Dzieki za rady. Wolalbym jednak uniknac tych 10 k hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie również pojawił się jakieś 3 tygodnie temu ten wspaniały komunikat "awaria skrzyni biegów". Ale po wciśnięciu "P" zniknął i auto jechało normalnie. Po podłączeniu pod komputer okazało się że to ten błąd P17F900. Kolega błąd skasował i jeździłem dalej. Wczoraj znów się ten komunikat pojawił, dzisiaj rano również. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wizytę u mechanika... ciekawe co to będzie. Przebieg 197k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szuwi3 napisał(a):

u mnie również pojawił się jakieś 3 tygodnie temu ten wspaniały komunikat "awaria skrzyni biegów". Ale po wciśnięciu "P" zniknął i auto jechało normalnie. Po podłączeniu pod komputer okazało się że to ten błąd P17F900. Kolega błąd skasował i jeździłem dalej. Wczoraj znów się ten komunikat pojawił, dzisiaj rano również. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wizytę u mechanika... ciekawe co to będzie. Przebieg 197k.

daj znać jaka diagnoza, a oprócz komunikatu coś się działo ze skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego wystąpienia komunikatu chodziła normalnie. Jedynie czasami było lekki szarpnięcie pomiędzy 2->3 i 3->2, ale to w specyficznej sytuacji - na zakręcie 90 stopni, kiedy to skrzynia jakby kombinowała, czy ma dać 2 czy 3. W innych warunkach, zmiana biegów pomiędzy 2 a 3 była nieodczuwalna.

Natomiast po wystąpieniu komunikatu, skrzynia zaczyna "wariować" - wczoraj, przy normalnym/ delikatnym przyspieszaniu, jak już była 3, to wrzuciła na sekundę jakby 2 zamiast 4. Strach się bać co to będzie.

Może ktoś z Was miał też ten błąd P17F900?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr olej mechatronika robota ok 7000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dev napisał(a):

filtr olej mechatronika robota ok 7000zł

dzieki - ale cena naprawde spora ;) Patrzac ze komplet oryginalu mecahtroniki to 2250zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę, to mechatronika kosztuje 2598 ale Euro

https://www.onlineparts24.com/volkswagen-ersatzteile/0CK325026AE048_Mechatron.html

 

WWW.WILLHABEN.AT

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest dostęp w B9, ale w C7 wymiana mechatroniki jest prosta i nie powinni za to liczyć więcej jak kilka stówek za robotę.

Popatrz czy tu jest zestaw do twojej skrzyni 

GETRIBO.COM

Oferujemy części do skrzyń biegów: tarcza cierna zestaw naprawczy sprzęgło elektrozawór sterownik hydrauliczny zestaw uszczelnień firm: sonnax borg warner precision transtec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli dobże widzę, to mechatronika kosztuje 2598 ale Euro

https://www.onlineparts24.com/volkswagen-ersatzteile/0CK325026AE048_Mechatron.html

W PL raczej w zl ;) : 

ALLEGRO.PL

 

21 minut temu, Emejcz napisał(a):

Nie wiem jaki jest dostęp w B9, ale w C7 wymiana mechatroniki jest prosta i nie powinni za to liczyć więcej jak kilka stówek za robotę.

no tak dlatego cena 7k wydaje sie mocno wygorowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koalakm napisał(a):

W PL raczej w zl ;)

To o czym pisał @Muskel1 w aso kosztuje tyle: (cena w PLN)

image.png.399e7ea552799a4101341e589e0a9c0f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Koalakm napisał(a):

W PL raczej w zl ;) : 

ALLEGRO.PL

Twój link nie jest do skrzyni DL382, która siedzi w B9.

Fajnie by było, gdyby części w PL kosztowały tyle samo co w Niemczech ale w złotych. Kupywałbym tylko w PL. 

Niestety realia są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo tańsza jest mechatronika do stronic 1 generacji coś z 2,5k PLN - co jest w stronic 2 że to kosztuje ponad cztery razy tyle?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam inny komunikat - brak wstecznego, auto uziemione. Ale zauważyłem też wyciek oleju - może to ze skrzyni. Olej już zamówiłem, doleję i zobaczę czy pomoże.

 

Brak wstecznego.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Twój link nie jest do skrzyni DL382, która siedzi w B9.

Fajnie by było, gdyby części w PL kosztowały tyle samo co w Niemczech ale w złotych. Kupywałbym tylko w PL. 

Niestety realia są inne.

ahh dzieki za wyjasnienie - no to faktycznie meksyk cena :/

 

39 minut temu, szuwi3 napisał(a):

Dzisiaj mam inny komunikat - brak wstecznego, auto uziemione. Ale zauważyłem też wyciek oleju - może to ze skrzyni. Olej już zamówiłem, doleję i zobaczę czy pomoże.

wpolczuje, ja niestety mam 208k przebiegu... ale odpukac jeszcze nic sie niedzieje.

Ja nie mam quattro, czy wtedy s-tronic jest inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem: "Skrzynia biegów 0CL różni się od skrzyni 0CK (do napędu na przednie 
koła) tylko elementami związanymi z napędem na wszystkie koła – poza tym skrzynie te są identyczne."

39 minut temu, Koalakm napisał(a):

ahh dzieki za wyjasnienie - no to faktycznie meksyk cena :/

 

wpolczuje, ja niestety mam 208k przebiegu... ale odpukac jeszcze nic sie niedzieje.

Ja nie mam quattro, czy wtedy s-tronic jest inny?

Z tego co przeczytałem: "Skrzynia biegów 0CL różni się od skrzyni 0CK (do napędu na przednie 
koła) tylko elementami związanymi z napędem na wszystkie koła – poza tym skrzynie te są identyczne."

Jak zmiana z 2->3 i 3->2? u mnie tylko to było niepokojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...