Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Jedzcie w 2 polowie czerwca jak ja:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Planuje na sierpień ok 10-go będę wyruszał - wtedy mam urlop. Chciałbym wcześniej ale nie mam możliwości. Narazie robię rozeznanie co i jak ubezpieczyć i zabrać ze sobą. Jakieś informacje wstępne mam już.

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje na sierpień ok 10-go będę wyruszał - wtedy mam urlop. Chciałbym wcześniej ale nie mam możliwości. Narazie robię rozeznanie co i jak ubezpieczyć i zabrać ze sobą. Jakieś informacje wstępne mam już.

Najważniejsze (jeśli chodzi o samochód) to znaleźć ubezpieczenie, które gwarantuje lawetę do PL. Tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lawety to z tego co słyszałem są jakieś ubezpieczenia od limitu km, trzeba obliczyć zasięg i wykupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pany mam zamiar w tym roku śmigać do Chorwacji. Wylot pewnie około 25 sierpnia. Totalnie nie wiem gdzie jechac :decayed: macie jakieś sprawdzone miejscówki żeby można było faktycznie wypocząć? Planuje jechać w 4 osoby moim b6 także chciałbym jechać jak najlepszymi drogami. Jak wygląda tam sprawa z językiem? PO polsku idzie rozmawiać?Zbieram info bo w zasadzie chciałbym już coś zamówić :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Począwszy od Zadaru a nawet wcześniej cała Chorwacja jest ciekawa.

Jeżeli nie byłeś jeszcze to proponuje okolice Trogiru lub Splitu.Jest co po zwiedzać.

Można pojechać do parku Krka i zobaczyć przepiękne wodospady.

Na zachęte:

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Park_Narodowy_Krka

Odległość od Trogiru jakieś 200km.

Co do dróg, masz super autostradę, oraz jadrankę, jakby krajówkę.Równo jak na stole, trochę wąsko.Nawet jak masz luzy w zawieszeniu to nic nie stuka.

Bez problemu dogadasz się po polsku.Jak rozmawiałem z Chorwatami to lubią polski język, nie lubią niemieckiego.

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce zwiedzać tylko sobie poleżec na plaży :wink: Ponoć wszyski w Cro są kamieniste tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce zwiedzać tylko sobie poleżec na plaży :wink: Ponoć wszyski w Cro są kamieniste tak?

Nie :P piaszczyste plaże są w Duce , proponuje Riwiere Makarską bez piachu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał noclegu w okolicach Jezior Plitvickich to mam super miejscówkę u babki. Nocowaliśmy tam już dwa razy, zresztą pół Cro.pl się u niej zatrzymuje dlatego prawie biegle mówi po polsku.

Jak ktoś jedzie i chce się bawić to chyba bym się zdecydował na Makarską. To taki polski Sopot czy inny kurort.

Ja byłem w Tucepi, później w Baska Voda. Teraz sam nie wiem ale na pewno Riwiera Makarska.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam miejscówke Promajna jak ktoś chce odpocząć zdala od zgiełku. Leży między Baska Voda a Makarską. Do Baski jest z buta 15 minut ścieżką kamienistą wzdłuż plaży. Do Makarskiej 10-12km jak ktoś chce się zabawić wieczorem :wink:

Poza tym wioska leży u podnóża krajobrazowego parku Biokovo , gdzie można wjechać na szczyt góry Sv Jure. Polecam podjazd na sam szczyt autem, emocje gwarantowane :)

Mam tam namiar na rewelacyjną wille w pełnej opcji za dobry pieniądz. Jechaliśmy z 2-letnią córą zapakowani po dach w wózki, nocniki a na miejscu okazało się, że jest wszystko czego dusza zapragnie dla dziecka łącznie z wózkami, nosiedełkami, kojcami. Na dobrą sprawę nie trzeba nic oprócz szmat brać z Polski bo willa wyposażona była we wszystko .

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko: moglibyście pisać w jakim terminie (miesiącu) się wybieracie na Cro, nie ukrywam że chciałbym się podłączyć pod kogoś kto już jest obyty w tym klimacie (przyznaje będzie to mój pierwszy raz). Od razu piszę: będę ja i moja małżonka i nasza 4 letnia córcia jesteśmy ze świętokrzyskiego.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam miejscówke Promajna jak ktoś chce odpocząć zdala od zgiełku. Leży między Baska Voda a Makarską. Do Baski jest z buta 15 minut ścieżką kamienistą wzdłuż plaży. Do Makarskiej 10-12km jak ktoś chce się zabawić wieczorem :wink:

Poza tym wioska leży u podnóża krajobrazowego parku Biokovo , gdzie można wjechać na szczyt góry Sv Jure. Polecam podjazd na sam szczyt autem, emocje gwarantowane :)

Mam tam namiar na rewelacyjną wille w pełnej opcji za dobry pieniądz. Jechaliśmy z 2-letnią córą zapakowani po dach w wózki, nocniki a na miejscu okazało się, że jest wszystko czego dusza zapragnie dla dziecka łącznie z wózkami, nosiedełkami, kojcami. Na dobrą sprawę nie trzeba nic oprócz szmat brać z Polski bo willa wyposażona była we wszystko .

Podaj na PW namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek lipca około 10-ego, 5 raz do Cro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić jakieś podwieszenie w wątku z listą wyjazdową: nick, kiedy i gdzie (mniej więcej).

Coś jakiego jak na cro.pl co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pojechałem w ciemno...apartamentu szukałem 15 minut i po kłopocie.co do drogi to ja leciałem przez słowację i węgry a potem juz prosto przez chorwacje...drogi bardzo dobre i napewno taniej mnie winiety wyszly niż przez Słowenię.Długośc trasy 1300 km w 14 godzin.

Co do miejscowości to Makarska...typowe miasto na zabawe i jest co zwiedzać...widoki przepiękne..nie polecam splitu-typowa portowa przemysłówka jak dla mnie.


Acha...w trym roku tez smigam do Cro i oczywiście do Makarskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem na forum i sporo osób doradza na pierwszy raz Trogiru lub Splitu. Po za tymi dwoma miastami coś jeszcze polecacie? Jadę z dzieckiem 4 letnim dlatego mamy zamiar trochę pochodzić i pozwiedzać i trochę poleżeć na plaży i się pomoczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem na forum i sporo osób doradza na pierwszy raz Trogiru lub Splitu. Po za tymi dwoma miastami coś jeszcze polecacie? Jadę z dzieckiem 4 letnim dlatego mamy zamiar trochę pochodzić i pozwiedzać i trochę poleżeć na plaży i się pomoczyć :)

hm. jak trafisz na upały to nie wiem czy dzieci będą chciały chodzić i zwiedzać, Split miasto portowe raczej nie polecam, może Omiś z pięknym wąwozem, Makarska z górą św. Jure , prawie z każdego miasteczka są organizowane wycieczki statkiem na pobliskie wyspy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram listę :thumbup1:

Ja wyjazd 3lipec godz. 22.00 - Cel Makarska ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o Omiś i powiem, że ciekawie się prezentuje. Myślę, że będzie to ciekawa pozycja. Jeszcze trochę czasu jest poczytam i zobaczymy czy jeszcze jakieś fajne propozycje się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...