Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jak jadę z niemiec to omijam Słowenię. Ten objazd jest naprawdę spoko a 30 Euro to można coś zjeść za to. Masa niemców też omija Słoweńską autostradę. Tutaj krótki filmik jak można to ominąć, spoko nagrany :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie warto jechac samemu(2+1) czy sobie odpuścić? Niestety ekipa mi się wysypała a na jedno auto to nie wiem czy jechać....

Jak coś to znalazlem cos takiego http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.htmlniby mozna zmowic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam te sam problem, jak tak to tylu znajomych chętnych, a przychodzi co do czego żeby zamawiać kwatery to jednym nie pasuje termin, drugim to, trzecim tamto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja rezerwuje z jedną parą a reszta jak chce dobić to wolna wola. Mój termin i miejscowość wybrane na sztywno.. Jak bym się oglądał na 5 par innych znajomych to bym skończył tam gdzie oni co roku.. Nad Bałtykiem albo nad Białym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto jechac samemu(2+1) czy sobie odpuścić? Niestety ekipa mi się wysypała a na jedno auto to nie wiem czy jechać....

Jak coś to znalazlem cos takiego http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.htmlniby mozna zmowic ...

zawsze można samolotem....z Berlina z lotniska Berlin Schonefeld dla przykładu : wylot 15 sierpień - powrót 25 sierpień za 2 osoby w ddwie storny wychodzi 279 euro... loty do Zadaru, można auto wypożyczyć, jak mniej osób to jest to alternatywa..... no i jeszcze jedna ważna sprawa zależy kto gdzie mieszka :). JA do Berlina akurat nie mam daleko więc zawsze mam taką alternatywę, że jeśli urlop w CRO a nie jedizemy w 4rke tylko ja i połówka to pozostaje lot+ wypożyczenie auta..... no i po niecałych 2h jesteśmy na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto jechac samemu(2+1) czy sobie odpuścić? Niestety ekipa mi się wysypała a na jedno auto to nie wiem czy jechać....

Jak coś to znalazlem cos takiego http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.htmlniby mozna zmowic ...

To już tylko od Ciebie zależy. Według mnie warto. Ja dwa razy byłem na jedno auto, tylko z żoną. Najgorsza jest trasa, bo musiałem zrobić 1600km jako jeden kierowca. Winiety kupuj na pierwszej stacji benzynowej w danym kraju - będzie taniej niż przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jedzie na południe Chorwacji nie warto kupować winety w Słowenii. Ale jak na zachód to już tak. W pozostałych krajach lepiej kupić winety. Ostrzendza się czas ale przed wszystkim jest bezpieczniej jechać autostrada.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest namiar na miejscówke w rejonie Makarskiej, Promajny, Boska Voda itp.. Wyjazd 16.07 lub tydzien wczesniej.

Klementino Covic

Ekonomija 2

21325 Tucepi

gsm: +385(0)98 771808

tel:+385(0)21 623722

www.vila-nela.com

Bylem rok temu i moge polecic :) gospodarz git a i bliziutko do plazy :)

http://blogzpodrozy.pl/2013/05/16/slowenia-objazd-autostrady-przez-lenart-i-ptuj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany jechal już ktoś w tym sezonie do Chorwacji?

W tym roku odpuszczam chyba bo trochę boję się o problemy z uchodźcami na granicach i w samym Cro :kwasny:

Ale jeśli byłby spokój to może we wrześniu bym cyknął do promajny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę twarzy z innego forum było na majówce i nikt nic nie wspominał o żadnych takich incydentach czy problemach z intruzami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto jechac samemu(2+1) czy sobie odpuścić? Niestety ekipa mi się wysypała a na jedno auto to nie wiem czy jechać....

Jak coś to znalazlem cos takiego http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.htmlniby mozna zmowic ...

W zeszłym roku bylismy w 4 rodziny i kazda jechala swoim autem.

Ja bylem tylko z zona i moglosmy sie do kogos dosiasc ale ja uwazam ze lepiej jechac swoim bo wówczas jestes nie zalezny od innych . Mozesz sobie skoczyc tu i tam na miejscu nie patrząc na innych. A tak to jest zawsze problem bo temu sie nie chce, ten chce na lody ten na piwo tid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żaden uchodźca nie będzie szedł krętą drogą wzdłuż wybrzeża robiąc dwa razy dłuższą drogę, a jeśli ktoś się ich obawia to polecam szukać kwatery na wyspie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego posta to chodzi mi o samotną podróż autem, na dwa auta lub więcej chyba lepiej się jedzie do tego w wiecej osób jakoś raźniej ...

U nas nad polskim morzem to w tym roku posiało ich z cenami także meczy mnie ta chorwacja samemu...

A w ogóle to myślałem nad okolicami Zadar-u... warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego posta to chodzi mi o samotną podróż autem, na dwa auta lub więcej chyba lepiej się jedzie do tego w wiecej osób jakoś raźniej ...

U nas nad polskim morzem to w tym roku posiało ich z cenami także meczy mnie ta chorwacja samemu...

A w ogóle to myślałem nad okolicami Zadar-u... warto?

Sam czy w grupie to już do Ciebie decyzja należy tu i tu są plusy i minusy, ja w Chorwacji byłem już chyba 13-14 razy z czego połowa sam na jedno autko i wcale nie narzekam, jedziesz szybkością jaka Ci odpowiada, stajesz kiedy chcesz itd. w grupie oczywiście raźniej i weselej a mając jeszcze CB radio jest super, co do miejsca trudno powiedzieć wszędzie pięknie wszystko zależy czego szukasz atrakcji i tłumu ludzi czy małej prywatnej plaży. :hi:

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2017r. znalazłem miejscówkę http://www.makarska-holidayhome.com/apartments/makarska/apartment_lighthouse_makarska_en.html

w marcu szukałem na 2016r. to jeszcze nie było :( okolice znam, bo w makarskiej przeważnie koło latarni obóz rozkładam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żaden uchodźca nie będzie szedł krętą drogą wzdłuż wybrzeża robiąc dwa razy dłuższą drogę, a jeśli ktoś się ich obawia to polecam szukać kwatery na wyspie :)

No też tak myślę ale bardziej chodzi o drogę. Jak patrze co się dzieje na Węgrzech to może i tam być takie natarcie na granicy :kwasny: Na wyspach to wiesz jak kroją :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żaden uchodźca nie będzie szedł krętą drogą wzdłuż wybrzeża robiąc dwa razy dłuższą drogę, a jeśli ktoś się ich obawia to polecam szukać kwatery na wyspie :)

No też tak myślę ale bardziej chodzi o drogę. Jak patrze co się dzieje na Węgrzech to może i tam być takie natarcie na granicy :kwasny: Na wyspach to wiesz jak kroją :decayed:

jeśli chodzi o granicę węgierską to idą od Serbi a jak już idą przez Chorwację do idą przez Słowenię do Austrii, przynajmniej tak do tej pory było. :wink:

a czy na wyspach tak drogo? :eusathink:

http://www.adriatic.hr/en/private-accommodation?from=2016-08-27&to=2016-09-04&deviation=1&persons=2&land=island&be_d=200&ac=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos sie boi niech wezmie do auta jakis kij czy mala siekierke, zeby w razie czego miec sie czym bronic i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a na chorwacji to się wykupuje winietke tak jak w innych krajach czy tam jest może że na wjeździe na autostradę się pobiera bilecik a płaci się przy zjeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a na chorwacji to się wykupuje winietke tak jak w innych krajach czy tam jest może że na wjeździe na autostradę się pobiera bilecik a płaci się przy zjeździe

Bilet przy wyjeździe, a płacisz jak zjedziesz z autobany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...