Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Pod który pin w której kostce podpiąć czujnik poziomu oleju licznik I lift. Da się w ogóle?

Niebieska kostka, pin 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pod który pin w której kostce podpiąć czujnik poziomu oleju licznik I lift. Da się w ogóle?

Niebieska kostka, pin 10.

Na pewno pod ten? Wg. oznaczenia pinów, które ktoś tam wcześniej zamieścił pod tym pinem jest ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielką prośbę o pomoc.

Będę rezał w swoim aucie licznik polift z cyfrowym zegarkiem, mam wszystkie wtyczki itd.

Licznik będzie rezany przy okazji montażu klimatronika :decayed: więc będę wymieniał całą instalację pod deską.

No i teraz jest problem.

Instalację którą będę wkładał ktoś już dostosowywał pod fisa polift (krycha :P) niestety ten ktoś uciął bezczelnie szarą wtyczkę i zostały mi luźne kabelki a zamiast zielonej i błękitnej są jakieś kombinowane wtyczki i ogólny bajzel z kablami.

I teraz prośba do tych co rezali fisa polift w autach przedliftowych do 97 roku - czy możecie mi zrobić foto waszego podłączenia wtyczek, chodzi mi o kolory kabelków - jaki kolor w jaki pin w wtyczkach, bo inaczej ciężko mi będzie dojść z tym do ładu.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod który pin w której kostce podpiąć czujnik poziomu oleju licznik I lift. Da się w ogóle?

Niebieska kostka, pin 10.

Na pewno pod ten? Wg. oznaczenia pinów, które ktoś tam wcześniej zamieścił pod tym pinem jest ciśnienie oleju.

Oj wybacz, źle doczytałem. Co do poziomu oleju to nie widzę w rozpiskach, które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Po pierwsze zapytaj sie urzytkowników A6 czy pokazuje im otwarte drzwi na fis, przypuszczam że tak, ale moje informacje sięgaja tylko na tyle że w A6 C5 jest już szyna CAN i dane o otwarciu drzwi mogą byc podawane właśnie przez nią.

A-szóstki miały info "o drzwiach" za pośrednictwem modułu komfortu.

Ale, ale....

...nasze kochane A-czwórki nie potrzebują takich bajerów. Wystarczy podać masę od drzwi do licznika a ukaże nam się ikona otwartych drzwi :tongue4: *

*- dotyczy liczników od 2000r :decayed:

a jak licznik jest z roku 99 po lifcie to "+" czy jak?

czy trzeba zmieniać kodowanie zegarów by świeciły poszczególne drzwi?

jeśli masa to jak np. takie piny ( szara kostka, pin 8, 9 i 10 i ZIELONA KOSTKA piny 6 , 25 dam na krótko do masy to powinno mi pokazać otwarte drzwi)?

czy w takim wypadku jak wszystkie drzwi są podpięte pod dany pin to też musi być podpięty dodatkowo pin 1 z zielonej kostki ( wszystkie drzwi )

proszę o odpowiedzi na te pytania oczopląsu już dostaję czytając ten wątek ( drzwi kierowcy działają mi na FIS-ie poprawnie. reszty nie podpinałem bo nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod który pin w której kostce podpiąć czujnik poziomu oleju licznik I lift. Da się w ogóle?

Niebieska kostka, pin 10.

Na pewno pod ten? Wg. oznaczenia pinów, które ktoś tam wcześniej zamieścił pod tym pinem jest ciśnienie oleju.

Oj wybacz, źle doczytałem. Co do poziomu oleju to nie widzę w rozpiskach, które posiadam.

Już ustaliłem, że informację o niskim poziomie oleju można mieć tylko w liczniku po 2000r, czyli kostki 3x32pin.

Także jeśli ktoś ma w misce czujnik na 3pin i taki licznik to:

przewód z pin 2 (brązowy) to masa, który podłączamy wg .uznania,

przewód z pin 3 (niebiesko - szary) to sygnał temp i poziomu, który podłącza się pod pin 15 w kostce zielonej. Oryginalnie po 2000r. idzie on jeszcze przez kostkę brązową pin 9 przy ECU.

przewód z pin 1 (czarno - czerwony) to +12V (poprawka!)

Podobnie ma się sprawa z czujnikiem zużycia klocków hamulcowych - tylko liczniki 3x32pin

Podłącza się pod pin 2 kostki niebieskiej.

I w związku z tym mam do sprzedania dwie wiązki ABS na przód do czujników zużycia klocków! :disgust:

Odwołuję to co skreślone, myliłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie oryginalnie ma lampki czerwone w drzwiach kazda zapala sie osobno po otwarciu drzwi czy do tych lampek mogę podłączyć piny z licznika by informowało o otwartych drzwiach na FIS-ie

Czy może te przewody są gdzieś z przodu w jakiejś kostce?[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 21:06_________________________________________________

Pod który pin w której kostce podpiąć czujnik poziomu oleju licznik I lift. Da się w ogóle?

Niebieska kostka, pin 10.

Na pewno pod ten? Wg. oznaczenia pinów, które ktoś tam wcześniej zamieścił pod tym pinem jest ciśnienie oleju.

Oj wybacz, źle doczytałem. Co do poziomu oleju to nie widzę w rozpiskach, które posiadam.

Już ustaliłem, że informację o niskim poziomie oleju można mieć tylko w liczniku po 2000r, czyli kostki 3x32pin.

Także jeśli ktoś ma w misce czujnik na 3pin i taki licznik to:

przewód z pin 2 (brązowy) to masa, który podłączamy wg .uznania,

przewód z pin 3 (niebiesko - szary) to sygnał który podłącza się pod pin 15 w kostce zielonej. Oryginalnie po 2000r. idzie on jeszcze przez kostkę brązową pin 9 przy ECU.

przewód z pin 1 (czarno - czerwony) to temp oleju, który idzie sobie gdzieś tam. Oryginalnie przez kostkę brązową pin 8 przy ECU.

Podobnie ma się sprawa z czujnikiem zużycia klocków hamulcowych - tylko liczniki 3x32pin

Podłącza się pod pin 2 kostki niebieskiej.

I w związku z tym mam do sprzedania dwie wiązki ABS na przód do czujników zużycia klocków! :disgust:

kolego a jak mam licznik po II lifcie to jak podpiąć czujnik oleju z I lifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujnik w podstawie filtra oleju? Spróbuj pod pin 15 w zielonej kostce, bo z tego co wyczytałem to poziom i temp oleju podpina się pod ten jeden pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze schematu to ja tez tak wyczytałem i wyrzuca mi błąd na fis-ie :kwasny: ( czyżby trzeba było czujnik od oleju po lifcie zakładać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze schematu to ja tez tak wyczytałem i wyrzuca mi błąd na fis-ie :kwasny: ( czyżby trzeba było czujnik od oleju po lifcie zakładać?)

Tak myślałem, z czujnika g266 idzie inny rodzaj sygnału, więc tylko wymiana miski z czujnikiem będzie ratować, a i będziesz miał niski poziom oleju sygnalizowany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem będę miał stan oleju a będzie sygnalizowało ze jest niski poziom czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie sygnalizowało JEŚLI będziesz miał niski stan oleju :wink4:

Tutaj masz jeszcze trochę informacji o tym:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=178420.0;highlight=b5+czujnik+oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ma się sprawa z czujnikiem zużycia klocków hamulcowych - tylko liczniki 3x32pin

Podłącza się pod pin 2 kostki niebieskiej.

I w związku z tym mam do sprzedania dwie wiązki ABS na przód do czujników zużycia klocków! :disgust:

Nieprawda!

Mam licznik z 99 roku kostki 2x32+ 1x20(czewona) i mam info o zużyciu klocków - 7 pin kostki zielonej. Ale kilka stron wcześniej ktoś pisał, że niektóre liczniki nie posiadały tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia pierdzieli mi się przez tą chorobę :embarrassed: Faktycznie spojrzałem jeszcze raz w opis i jest pin na zużycie klocków. Dzięki za zauważenie tego i już nie sprzedaję wiązek :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zrobić by było Oki, wycinać otworek i wkręcać czujnik w misę metalową, czy są jakieś misy aluminiowe po lifcie do AHU 90km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misy sa na pewno, bo w moim mimo braku instalacji jest misa z czujnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misy sa na pewno, bo w moim mimo braku instalacji jest misa z czujnikiem ;)

oki tylko ty masz 110 km a ja mam 90km - nie wiem czy do mego AHU by pasowała misa od twego silnika;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misy sa na pewno, bo w moim mimo braku instalacji jest misa z czujnikiem ;)

oki tylko ty masz 110 km a ja mam 90km - nie wiem czy do mego AHU by pasowała misa od twego silnika;/

Z tego co widzę w ETCE to miski mamy takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelwor ma miske z innej parafi i to tylko tyle.A czujnik idzie podlaczyc pod licznik po lifcie a4/a6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...