Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Czorny do climatronica muszę mieć rozpiske gdzie ten plus podać, początkowo myślałem, że to panel powiedział cześć jak czapka czereśni, ale po zmianie panela problem nie ustąpił, duffy ma to samo w eSie, mamy już gdzie trzeba plus podać, jednak on nie miał kiedy sprawdzić, ja w przyszłym tygodniu wracam do Polski to będę z tym walczył, ale to Ci nic nie da, bo my mamy polifty, czyli rozpiski pinów inne. Pytaj Maxa, może będzie miał, bo on ma przedlifta przecież rezanego na polifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

grippen byłem w garażu sprawdziłem w ręce pompkę i pływak chodzi bardzo luźno.czyli ten trzech przewód muszę połączyć z tym którym mam wyciągnięty już od licznika? Co prawda mam go pociągniętego do masy co by nie darl kopary że mało płynu. Tak poza konkursem audi po 2 tyg postoju w garażu nie chciała odpalic winny był filtr paliwa. Musiałem długo kręcić żeby paliwo doszło do silnika a jak wyjechałem z garażu to była plama paliwa. Później wycieków brak więc nie wiem o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen byłem w garażu sprawdziłem w ręce pompkę i pływak chodzi bardzo luźno.czyli ten trzech przewód muszę połączyć z tym którym mam wyciągnięty już od licznika? Co prawda mam go pociągniętego do masy co by nie darl kopary że mało płynu. Tak poza konkursem audi po 2 tyg postoju w garażu nie chciała odpalic winny był filtr paliwa. Musiałem długo kręcić żeby paliwo doszło do silnika a jak wyjechałem z garażu to była plama paliwa. Później wycieków brak więc nie wiem o co kaman

I tak powinien chodzić, taką ma rolę. Ja chyba u siebie też podłączę pompkę - leży w garażu, chciałem sprzedawać, ale w sumie tyle wypasu w mojej już jest, że taka pierdoła powinna dopełniać bogatą już resztę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju jak do całości brakuje ci tego to trzeba dokończyć projekt. Ja po powrocie myślałem że wrócę do cywilizacji i na spokojnie zasiąde do lapa i polatam po forum ale człowieka nie ma 2tyg w domu i dostawca internetu chyba o mnie zapomniał i mecze się na telefonie. Grippen zdradz szczegóły podłączenie pompki :) 3 przewód do tego co mam podłączony pod licznik plus przekodowanie licznika wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devon, projekt nie może się zakończyć, bo by nudą zaleciało... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czorny do climatronica muszę mieć rozpiske gdzie ten plus podać, początkowo myślałem, że to panel powiedział cześć jak czapka czereśni, ale po zmianie panela problem nie ustąpił, duffy ma to samo w eSie, mamy już gdzie trzeba plus podać, jednak on nie miał kiedy sprawdzić, ja w przyszłym tygodniu wracam do Polski to będę z tym walczył, ale to Ci nic nie da, bo my mamy polifty, czyli rozpiski pinów inne. Pytaj Maxa, może będzie miał, bo on ma przedlifta przecież rezanego na polifta.

już ogarnąłe, winny był sciemniacz w licnziku bo zmieniałem na fisa, kolory kabli całkiem inne niż w rozpisce, pociągnąłem kabel do licznika i hula:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju ale u ciebie bedzie nie pomka tylko osobny czujnik :decayed: czyli marcin wynika z tego że ja tą pompke mam walniętą, ale poczekam aż załozycie i będzie ładnie chodzić to zareklamuje tą. Marcin a ta pomka co ją patrzyłeś to ten pływak normalnie opada jak weźmiesz wdół czy musisz leko strzeonąć :decayed:

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ----------

kaju jak do całości brakuje ci tego to trzeba dokończyć projekt. Ja po powrocie myślałem że wrócę do cywilizacji i na spokojnie zasiąde do lapa i polatam po forum ale człowieka nie ma 2tyg w domu i dostawca internetu chyba o mnie zapomniał i mecze się na telefonie. Grippen zdradz szczegóły podłączenie pompki :) 3 przewód do tego co mam podłączony pod licznik plus przekodowanie licznika wystarczy?

tak trzeci przewód idzie na fis plus kodowanie przymierz swoja strą pomkę co ma dwa piny i zobaczysz który przewód jest nie wykorzystany, wtedy ten przewód przecinasz i łączysz do kostki ten od fisa czekam na relacje jak u ciebie smiga to wdtedy zareklamuje swoją pompke gorzej jak u ciebie bedzie też tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju mi do zakończenia projektu została pompka plus ori radio do zakupu żeby fis został w pełni uzupełniony informacjami. Następnym projektem bedzie chyba konsola 1din z polifta

Uuuuu, błądzisz synu, błądzisz... Ale wierzę, że znajdziesz właściwą drogę i założysz 2DIN :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen jak tylko lekko obracam pompka to pływak spokojnie opada. Kaju jak finanse pozwolą to na bank bedzie 2 din bo bardziej mi się podoba od 1 din. Jak by ktoś szukał czujnika poziomu płynu z polifta to mam taki do sprzedania za nie duże pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych jeszcze raz napiszę :

1995-1997

info wyświetlane na FIS o małej ilości płynu spryskiwaczy jest za pośrednictwem tylko i wyłącznie pomki z czujnikiem w środku (tzw pływak). Ma ona 3 piny numer tej pompki jest 4A0 955 651 B sterowanie w modelach przedliftowych jest na zasadzie takiej że im jest więcej płynu pływak wtej pompce rozłącza masę natomiast gdy jest go mało pływak opada na dół i zwiera masę i na fisie wyskakuje niski poziom płynu taka powinna być pompka z czujnikem:

pompka.jpg

W modelach:

1998-2000

Informacja o niskim poziomie płynu odbywa sie za pomocą osobnego czujnika tzw grzybka który montowany jest osobno w zbiorniczku, czujnik ten steruje odwrotnie niż w przedliftach, gdy mamy płyn piny czujnika są zwarte czyli zmasowane, jeżeli poziom płynu opadnie pod te piny to automatycznie rozwiera mase i fis krzyczy o małej ilości płynu. Czujnik dla poliftów ma numer 7M0 919 376 czujnik ten wyglada tak jak na fotce

2549144477.jpg

oraz montowany jest

zbiornikl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego poliftowego z jednego pinu puszczasz masę do licznika, a drugą się wpinasz pod masę w aucie. Łopatologicznie - żeby było układ zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn puszczasz z jednego pinu pod kabelek od kostki do fisa a drugi pin z czujnika na masę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałem napisać, żeby ktoś nie wpadł na pomysł tego plusować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja czekam aż Przemo z Marcinem podłączą ta pompke ale jak wpadne do motoryzacyjnego to żuce im na p... ta pompke :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen właśnie taka pompkę z 1 foto mam pływak chodzi bardzo lekko myślę że wtorek lub środa będę brał się za montaż. A taki właśnie czujnik jak na foto nr 2 mam na zbyciu. Jak tylko zamontuje dam znać. Swoją pompkę kupiłem na allegro za 30zł z wysyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...