Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

siema. sprawdzilem nie ma mozliwosci zmiany w kanale 38 i 39 zeby wylaczyc ten czujnik oleju nawet po wpisaniu loginu 13861

malo tego zimienilem w kanale 3 na wartosc 100 i spalanie jest wciaz takie samo czyli 51 l/100 km

co zaobserwowalem to to ze spalanie waha sie tylko od 51 l/100km do 51.9 l/100 km bez wzgledu na to jak jade autem czy agresywnie czy spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a dalo by sie wymienic sama manetke wycieraczek bez sciagania kierownicy >?

Ma ktos rozpiski manetkie przed i poliftowej chodzi o sterowanie wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans47 czerwona jest napewno 20 pin do fisa przedlifta

manetke mozesz dac z polifta ale wtedy trzeba przerabiac kostki do podlaczenia manetki

no a czarna do fisa Arku wtedy do czego jest? do ery kamienia łupanego ?:grin:

manetkę można wsadzić liftową, ale kostke musisz mieć, bo są całkiem inne w przed i po..

odezwij się do Kaja bo on ma chyba poliftowy pająk :wink:

Ja sie z czarna nie spotkalem przerabialem u siebie w przedlifcie na fisa to w ori mialem temp i przeciagalem kabelek od spalania, temp oleju tez mialem

i mialem w 96r 20pin kostke czerwona do fisa

---------- Post dopisany at 11:38 ---------- Poprzedni post napisany at 11:36 ----------

Chyba ze roznica jest tylko w kolorze obudowy ewentualnie vdo/jager...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg elsy do 97 roku szła kostka czarna potem czerwona, obie 20 pinowe.. :whistling:

a co do rozpiski to nie wiem czy ktoś posiada.. ja nie udokumentowałem tego i teraz ciężko mi powiedziec co i jak.. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie wymienic tylko manetke wycieraczki bez sciagania kierownicy ? U ojca w oplu tak wymienialem. Ciekaw jestem np jak bym kupil manetke z polifta i czy dalo by sie tylko wajche przelozyc zajezdza rezaniem ale ciekaw jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie wymienic tylko manetke wycieraczki bez sciagania kierownicy ?

Bezinwazyjnie to nie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ani wajchy ani samej manetki bez wyciagania kierownicy sie nie da super sie zapowiada czyli albo szukac manetki z przed lifta albo rezac instalacje wycieraczek tylko ja jeszcze nigdy w zyciu nie sciagalem kierownicy wiele rzeczy robilem ale nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaju znalazłem takie info:

(Only available on Immo3 VDO clusters.)

Change address 0x01ED from 30 to

30 – default, turn off all cluster lighting

33 – turn on info display lighting (clock & odometer)

35 – turn on gauge lighting

37 – turn on gauge and info display lighting (clock & odometer)

39 – turn on needle lighting

3B – turn on needle and info display lighting (clock & odometer)

3D – turn on needle and gauge lighting

3F – turn on all cluster lighting

potwierdzisz, ze tylko immo 3?

pzdr.

assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja jeszcze nigdy w zyciu nie sciagalem kierownicy wiele rzeczy robilem ale nie to.

nic się nie bój, też ostatnio wymieniałem manetkę i dałem rady, też pierwszy raz ever ;)

odłącz aku i jazda, ja w polifcie jeszcze musiałem specjalny klucz kupić, poczytaj jak to jest w przedfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ani wajchy ani samej manetki bez wyciagania kierownicy sie nie da super sie zapowiada czyli albo szukac manetki z przed lifta albo rezac instalacje wycieraczek tylko ja jeszcze nigdy w zyciu nie sciagalem kierownicy wiele rzeczy robilem ale nie to.

Ja na ten przykład pozbierałem graty na spokojnie i wymieniłem całą kolumne kierowniczą, obudowę kolumny, cały pająk przełączników i kierę z airbagiem na polift...

Roboty było... nie powiem... ale spokojnie do ogarnięcia, a jaka satysfakcja...

przełącznika poliftowego nie złożysz z przedliftowym do świateł... musisz całego pająka na polift wymienić i chyba też osłonę kierownicy itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany odkrecalem u siebie poduszke i jedna srubka za cholere nie ruszyla... trzeba bylo rozwiercac nasadka katowa prawie nic nie widzac...

i dalo rade... do tego potem wykrecic z gwindu poduchy reszte srubki... tez dalo rade...

troche umiejetnosci wiedzy i nic na sile i nie powinno byc zadnych problemow ze zdjeciem poduchy kiery itp :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jaki specjalny klucz ?

Do odkręcenia kierownicy, z tego co pamiętam to XZN 12

Coś takiego:

xzn12.jpg

Bez trudu w Casto albo Leroyu kupiłem.

W wątku o zakładaniu tempomatu do AJM jest to poruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany co Wy za glupoty gadacie :decayed: owszem bez sciągnięcia kiery nie uda się, ale reszte idzie zrobić..

ja aktualnie mam caly pająk poliftowy, ale mozna mieć światła przedliftowe wycieraczki po, można same ramie przeszczepić jak w przypadku tempomatu, ale roboty jest co nie miara..

obudowy wymieniac nie trzeba, zmieniając jedynie pająk na poliftowy, kierunki trzeba przerobić, bo są w osobnej kostce, ot cała filozofia :whistling:

---------- Post dopisany at 12:51 ---------- Poprzedni post napisany at 12:50 ----------

w przedlifcie kiera jest zamontowana na normalnej nasadce bodajże 24..:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po trzeba klucza spline M12. Najlepiej na grubej końcówce, bo siły trzeba użyć dużej żeby puściło. Manetki poliftowe bez problemu da rade wszczepic do przedlifta, kilka min trzeba poświęcić, ale do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak zrobie mozecie sie smiac XD upi.....le dremelem glowke mojej manetki i w tej co kupie byle jak najtaniej widze ze przewody ida w srodku i tez bzzzzz i ta z przyciskami przykleje do starek uda sie zobaczycie :glupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udac sie uda ale to juz druciarstwem zalatuje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak zrobie mozecie sie smiac XD upi.....le dremelem glowke mojej manetki i w tej co kupie byle jak najtaniej widze ze przewody ida w srodku i tez bzzzzz i ta z przyciskami przykleje do starek uda sie zobaczycie :glupek2:

łoooo panie, a na co taki drut projekt? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ku... zeby zalozyc jakas glupia dzwigienke zeby rozbierac pol auta kombinowac przerabiac instalacje chore patrze na allegro i zero do przedlifta zrobie tak z braku czesci dzwigienka a to zwykle microswitche druciarstwo to jak bym na desce gdzies przelaczniki dupnal :decayed: zrobie to tak ze nawet nie poznacie ze tam bylo cos ciete prawdziwy rezacz sie nie poddaje

---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:05 ----------

AUDI A4 MANETKA WYCIERACZEK (2980541640) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a moze taka by podeszla ona jest od kombi ale chyba z przedlifta bo nie ma potencjometru predkosci wyciaraczek pierwszego biegu a ten przycisk od pompki sprysku wykozystal bym sobie w przyszlosci do spryskow lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...