Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podłączyłem pod TDI 1Z licznik od benzyny zmieniłem kodowanie na 4 gary na diesla obrotomierz i prędkościomierz jest ok ale fis mi coś nie tak pokazuje spalanie mi zawyża i jak stoję w miejscu spalanie nie maleje mi do 0 l/100km no i potrzebuje pomocy bo już nie wiem co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zawyżone tzn. jakie ?

FIS podczas stania autem np. na światłach pokazuje ostatnie spalanie przed zatrzymaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie pokazuje mi w tej chwili 9,4l i myślę ze jest znacznie zawyżone bo nie pali mi więcej niż 7 litrów

patrząc na obliczając średnią między tankowaniem

a z chwilowym spalaniem jest tak że dojeżdżam do skrzyżowania puszczam gaz pokazuje spalanie 0.0 ale jak już hamuje pokazuje koło 3l a jak zahamuje to pokazuje między 3 a 9 litrów czy to jest poprawne?

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS na pewno trochę zawyża ale czy aż tyle... :mysli: jeśli chodzi o chwilowe spalanie podczas dojeżdżania do skrzyżowania to wszystko prawidłowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie pokazuje mi w tej chwili 9,4l i myślę ze jest znacznie zawyżone bo nie pali mi więcej niż 7 litrów

patrząc na obliczając średnią między tankowaniem

a z chwilowym spalaniem jest tak że dojeżdżam do skrzyżowania puszczam gaz pokazuje spalanie 0.0 ale jak już hamuje pokazuje koło 3l a jak zahamuje to pokazuje między 3 a 9 litrów czy to jest poprawne?

dzięki za info

srednie spalanie tylko z miasta na 100km na fisie pokazuje tak 6,8-7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednie spalanie tylko z miasta na 100km na fisie pokazuje tak 6,8-7,5

Przecież te silniki tyle palą podczas jazdy w mieście. Nie widzę tutaj żadnego zawyżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednie spalanie tylko z miasta na 100km na fisie pokazuje tak 6,8-7,5

Przecież te silniki tyle palą podczas jazdy w mieście. Nie widzę tutaj żadnego zawyżenia.

Ja w swojej 110 mam spalanie w mieście 7,5-8 z fisa-a nie depcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednie spalanie tylko z miasta na 100km na fisie pokazuje tak 6,8-7,5

Przecież te silniki tyle palą podczas jazdy w mieście. Nie widzę tutaj żadnego zawyżenia.

przeczytaj calosc a nie wyrywasz cos z kontekstu...[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2011, 09:21_________________________________________________bo 9,4 to troche duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos cos grzebal przy kodowaniu spalania :decayed: ja mam u siebie np na 105 procent ustawione bo 100% fabryczne to zanizone jest

Dokladna instrukcja do vaga:

[17] - instruments

[10] - adaptacja

kanał [03] zobaczysz w okienku wskazanie

- prawdopodobnie 100 - fabryczne

zmian dokonuje się w górę i w dół co 5, czyli 105, 110 itd

propozycja dla benzyniaków to wartość 105

po wprowadzeniu nowej wartości przetestuj ją i zapisz,

ukończ kodowanie funkcją [06]

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po świętach mam nowe zapytanie a mianowicie:

po postoju 24 godzinnym jak odpalam auto jest tak podgrzewają się świece pokazuje się napis OK odpalam silnik odpala i pokazuje się duży czerwony wykrzyknik chyba ze trzy razy mrugnie i zadźwięczy po czym z powrotem pokazuje się na chwile napis OK i jest tak tylko po długim postoju przynajmniej 24 godziny co to może być? dodam że napisu żadnego nie ma i jak zgaszę i ponownie odpalę silnik to już wykrzyknik ponownie się nie pokazuje a i dodam że jeszcze nie mam podpiętego czujnika temp otoczenia i temp oleju bo z allegro nie przyszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wykrzyknik może wskazywać na niesprawny układ hamulcowy...

...a jak z akumulatorem nie ma żadnych problemów ?!

czujniki, których nie masz raczej nie powodują tego komunikatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator przez całą zimę dobrze kręcił wiec raczej jest ok

hamulce też hamują jak zawsze

ps. jeżeli ktoś jest zainteresowany to mam na kilku stronach w wordzie streszczenie tego wątku pod kontem fis'a ale dla audika do roku 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po świętach mam nowe zapytanie a mianowicie:

po postoju 24 godzinnym jak odpalam auto jest tak podgrzewają się świece pokazuje się napis OK odpalam silnik odpala i pokazuje się duży czerwony wykrzyknik chyba ze trzy razy mrugnie i zadźwięczy po czym z powrotem pokazuje się na chwile napis OK i jest tak tylko po długim postoju przynajmniej 24 godziny co to może być? dodam że napisu żadnego nie ma i jak zgaszę i ponownie odpalę silnik to już wykrzyknik ponownie się nie pokazuje a i dodam że jeszcze nie mam podpiętego czujnika temp otoczenia i temp oleju bo z allegro nie przyszły :)

Trzykrotne "piknięcie" i pojawianie się wykrzyknika świadczy padającym akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator przez całą zimę dobrze kręcił wiec raczej jest ok

hamulce też hamują jak zawsze

ps. jeżeli ktoś jest zainteresowany to mam na kilku stronach w wordzie streszczenie tego wątku pod kontem fis'a ale dla audika do roku 96

a jaki stan plynu hamulcowego? ostatnio mialem minimalnie ponizej min i tez wywalalo na fisie

Witam

Po świętach mam nowe zapytanie a mianowicie:

po postoju 24 godzinnym jak odpalam auto jest tak podgrzewają się świece pokazuje się napis OK odpalam silnik odpala i pokazuje się duży czerwony wykrzyknik chyba ze trzy razy mrugnie i zadźwięczy po czym z powrotem pokazuje się na chwile napis OK i jest tak tylko po długim postoju przynajmniej 24 godziny co to może być? dodam że napisu żadnego nie ma i jak zgaszę i ponownie odpalę silnik to już wykrzyknik ponownie się nie pokazuje a i dodam że jeszcze nie mam podpiętego czujnika temp otoczenia i temp oleju bo z allegro nie przyszły :)

Trzykrotne "piknięcie" i pojawianie się wykrzyknika świadczy padającym akumulatorze.

wiedzialem ze rozny sposob migania lampki od swiec zarowych zglasza jakies tam bledy, ale pierwsze slysze o tym z aku? :mysli:[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2011, 16:43_________________________________________________oczywiscie przy slabym aku np. przy odpalaniu tez wywala to samo na fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko... byc moze bylo w tym watku ale ogarnac 100 pare stron to klopot... a szukalem troche... po przejsciu na fisa - dodam ze licznik przedlift do przedlifta wiec kosci te same i z abc do abc wiec i wersja silnikowa ta sama wsio dziala - nawet temp oleju( doczytalem gdzie kabelek od czujnika w tym watku)

ale mam problem wywala mi blad airbaga ktory sie powtarza mimo kasowania...

sprawdzilem kosci z tymi z ktorymi kupilem licznik i brakuje mi przewodu brazowego w mojej ori kosci niebieskiej... pin nr 12 - wg rozpiski powinien byc tam airbag inverted...

Ktos wie czy tam masa powinna byc czy jakis sygnal i skad?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten licznik podejdzie do mojej a4 tdi 1z...chodzi mo o kostki 2x26 pin

http://allegro.pl/audi-a4-b5-1-8-licznik-zegary-88-311-225-europa-i1545887376.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmiana tarczy i kodowania czy bedzie więcej problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...