Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś może będzie wiedział o co chodzi, mam błąd oleju sensor ale jak odlacze licznik z kostek przez jakiś czas po ponownym podłączeniu błąd nie wyskakuje. Dlaczego błąd nie świeci zaraz po podłączeniu zegarów?

Nie mam podpiętego żadnego czujnika do zielonej kostki pink 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ci pisałem ze od braku czujnika w misce

Trochę to dziwne gdyż jak pisałem bledu nie ma na fisie z 50 km jak jadę np do pracy, zgasze silnik i po ponownym oddaleniu jest błąd. :huh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miską najwięcej zabawy, tak ogólnie nie wiem czy będzie pasować AJM bo polifta AFNa miske znaleźć :confused4: , z AJMa jest sporo. Ten emulator da mi tylko tyle że nie będę miał błędu tak, a zegarek od temp. oleju dalej nie będzie żył :kwasny: Coś muszę zrobić z tym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki a teraz ja mam takie szybkie pytanko czy czujnik plynu spryskow w przed lifcie jest taki sam jak i w po lifcie i czy dzialaja na tej samej zasadzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko tez dotyczy plynu do sprysków przekodowałem licznik aby pokazywał na fisie brak płynu ale żadnej kontrolki nie wyświetla. Który pin z kostki fisa w przedlifcie odpowiada za tą funkcję ? Bo chciałbym dołożyć zbiornik z czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj ja u siebie mialem to na pinie nr.9 w czerwonej kostce 20pin i u mnie wywala blad gdy dotkne kablem do masy a gdy kabelek jest luzny nie wyswietla zadnego bledu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , potrzebuję wsad do anglika po I lifcie z pełnym fisem 8D0 919 930 JX , bo chcę założyć tarczę w km , pozdrawiam Tadeusz.

Proszę uzupełnić PROFIL!

Edytowane przez cwiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy zmieniali miskę na tą z czujnikiem pod fis. Mam silnik 1,9 AFN jaką mam szukać mise od jakiego silnika? Może od AJM?

Edytowane przez novwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze afn robili także w 99 r i są miski do niego z i bez czujnika? No bo tak pamiętam ze użytkownik kowi87 ma albo miał afn i pełny fis po lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy zmieniali miskę na tą z czynnikiem pod fis. Mam silnik 1,9 AFN jaką mam szukać mise od jakiego silnika? Może od AJM?

Avg zapewne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze afn robili także w 99 r i są miski do niego z i bez czujnika? No bo tak pamiętam ze użytkownik kowi87 ma albo miał afn i pełny fis po lift

Ja mam afn z 99 roku, dołożyłem fisa i wyświetla mi info odnośnie oleju bez rezania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem cały temat, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Mam Audi B5 - 12.97, licznik pełen fis, oryginalny, VDO, z immobilaizerem (kostki - niebieska, zielona - po 32 piny, plus czerwona)

Niestety, pewnego dnia zaczęła mi się palić instalacja elektryczna za konsolą pod szybą,(efekt podłączenia wadliwej ładowarki telefonu pod oświetlenie schowka :facepalm: ) w tym samym momencie zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju na FIS-ie.

Kable zostały naprawione, wszystko, ok, zwarcia nie ma, wszystko działa, poza właśnie tym błędem ciśnienia oleju.

Po odpaleniu samochodu, takiego błędu nie ma, dopiero jak przekroczę 2 tys. obrotów. Czy ktoś może mi pomóc?

Błędów na vag brak.

Na próbę odłączyłem PIN10 kostka niebieska (ciśnienie oleju-wysokie), oraz PIN15 kostka zielona (poziom oleju, temp oleju) i niestety dalej ten błąd się pojawia.

Pytanie czy dobre piny odłączałem.

Co ciekawe, jak reszta kabli jest wpięta to na kablu od pinu 10tego jest masa, po wyjęciu niebieskiej wtyczki - masy nie ma. na pinie 15 kostki niebieskiej masa także jest.

Tylko dziwne, bo po odłączeniu pinu 15tego z niebieskiej wtyczki temperaturę oleju dalej mi pokazywało. czy mam nieaktualną rozpiskę pinów?

Obstawiam, awarię licznika (może jakieś zwarcie dostał?)

Pytanie gdzie szukać błędu na liczniku itd.a może jednak gdzieś te kable się połączyły itd?

Jak szukać licznika to o takim samym nr?

Edytowane przez mareckiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Rezacze

Mam pytanie ktos potrzebuje emulator sensora oleju ?

Osobiscie sie w to nie bawie brak czasu ale znalazlem ziomka co by mogl zrobic kilka szt chlopak dobry choc nie stabilny w pracy i moze to potrfac z tydzien ale zrobil i testuje jeden i dziala wiec bedzie do sprzedania jest natomiast jedno ale ..cena bo jeszcze mi oficjalnie nie powiedzial ale cos ponad 50zl chce z tego co mi kolezka podrzucil przy browarku wiec jesli beda tacy co powiedzmy te 50zl dadza to kupuje graty i niech montuje

Ktos chetny ?

Przy okazji temperatura oleju jest do zrobienia i wszystko dziala zamiast miski = czujnik i silniczek wskaznika oleju z przedlifta koszt ok 20-40zl zalezy jak kto szuka i co chce

Jaki jest plus montarzu emulatora = nie wymieniamy miski oleju czasochlonna robota i droga

jaki jest minus = oprocz tego ze nie pokaze stanu oleju to zaden to problem bo stanu oleju nie pokazywalo przed rezaniem wiec to sie nie zmienia tak naprawde kazdy sam pilnuje a taka opcja i tak malo przydatna bo jej wczesniej nie bylo przed rezaniem to i teraz nie bedzie

Jesli temat sie rozwinie to zrobimy kilka sztuk

Odrazu mowie ja na tym nie przycinam chce pomoc chlopakom na forum bo mnie tu pomagali za free i po to tu jestesmy :hi:

Pozdro ziomki :hi:


U co to tu takie cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeden moge wziac, tylko jak moglbys opisac wymiane tego wskaznika od oleju.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...