Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak plus na pin 1 to święci fuse. Chyba musisz się z tym pogodzić że on tak ma. Albo popytaj ludzi co mają takie zegary czy one tak mają.

Coś tam parę postów pisałeś o kodowaniu kraju... Co dokładnie chcesz osiągnąć? Ciapnij tutaj albo na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niewiem co chce osiągnąć. Jestem ciekaw poprostu czym te kodowania się roznia. Bo np jak usa to był taki gong po otwarciu drzwi. Fajne ale już licznik w milach pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co chce osiągnąć. Jestem ciekaw poprostu czym te kodowania się roznia. Bo np jak usa to był taki gong po otwarciu drzwi. Fajne ale już licznik w milach pokazywał.

To daj na Kanade (3) i będziesz miał kilometry i gonga. Kontrolkę nie zapiętych pasów też chcesz? Ale to świeci kilka sekund i gaśnie, bo nie masz kontroli w zapinkach. Ale jak chcesz, to do aktualnego kodowania dodajesz +X2XXX, czyli do drugiej cyfry kodowania dodajesz 2 i zapisujesz. Coś jeszcze? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś rozpiske tego?

Na forum jest rozpiska ogólna w dziale diagnostycznym, ale nie są wyszczególnione funkcje danych kodowań :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucalem tu fote licznika i mowiliscie ze zegarek radiowy ale po odpaleniu licznika w aucie palmy nie ma z tylu tez wtyczki dodatkowej brak to jak to jest ? 2 sprawa to ze blat podobno z 2.5 a paliwo pokazuje ok

kto mi wyciagnie pin? jak tu wrzucic i co zeby go przeliczyc ? mam tego Twojego Kaju command

pomoze ktos ?:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucalem tu fote licznika i mowiliscie ze zegarek radiowy ale po odpaleniu licznika w aucie palmy nie ma z tylu tez wtyczki dodatkowej brak to jak to jest ? 2 sprawa to ze blat podobno z 2.5 a paliwo pokazuje ok

kto mi wyciagnie pin? jak tu wrzucic i co zeby go przeliczyc ? mam tego Twojego Kaju command

pomoze ktos ?:hi:

Commander sam Ci wyliczy PIN to raz. Dwa - źle pokazywanie paliwa występuje w przypadku, gdy masz w a4 wsadzony licznik z A6 i na odwrót. Trzy - jak masz 1,9 u siebie, a licznik z 2,5 to czeka Cie zmiana kodowania. Kodowanie główne w tej chwili masz drugą cyfrę od końca 6, a musisz wstawić 4, bo obroty Ci będzie zaniżać i to mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywane było w tym wątku, między innymi przeze mnie kilka miesięcy temu. W prawym słupku pod schowkiem demontujesz dolną osłonę słupka i tam w jednej kostce są z tego co pamiętam biało brązowe cienkie przewody, jest ich chyba 4 szt a rozciąc i podłączyc do wiązki do licznika trzeba 3 przewody. Ja to robiłem metoda prób i błędów. Ten koniec odcięty od wtyczki podłączasz do zegarów pod odpowiednie piny. Te co Idą w ori wiązke izolujesz i zostawiasz. Pamiętam że jak przeciąłem nie ten co trzeba (ten którego nie trzeba przecinać) to oświetlenie w środku ześfirowało, lutownica, koszulka termokurczliwa i po kłopocie:decayed: Godzinka i zrobione włącznie z dołożeniem kabli do zegarów. Dasz radę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i git przyda się bo sam też muszę to zrobić

palma okazać sie może po 10 minutach po godzinie albo po miesiącu zależy jak z zasięgiem w danym miejscu, odbiornik radiowy w większości vdo jest wbudowany a w jeagerach był oddzielnie wpinany z tylu licznika

Bądź cierpliwy z reguły po kilku godzinach postoju zegarek sie sam ustawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z przekaźnikiem o którym pisałem rozwiązany wymieniłem na inny i cisza:wink: ale teraz mam pytanie jak podpiąć ten emulator do licznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator ma 3 kable plus minus i sygnał plus możesz dac na pin 30 niebieskiej kostki po zapłonie, minus to do reszty minusow a sygnał na pin 15 zielonej wtyczki i tyle. Chodzi aż miło. Z tym że jak podłączony vag to i tak pokazuje błąd. Ale przynajmniej na fis go nie wyświetla. U mnie to wogóle całą lista błędów jest... Immo, komunikacja z radiem, błąd czujnika, i coś tam jeszcze. No ale niestety cóż zrobić jak licznik jest oszukany z każdej strony. I połowa rzeczy nie podłączona. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :wink: mi pokazuje tylko dwa błedy czujnik 266 i czujnik temp zewnetrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten 266 to od oleju właśnie. Ja mam przedlifta i mam w liczniku wyłączone immo to pewnie dlatego. A poza tym licznik mam z a6 ale mimo tych błędów wszystko chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze ja mam z a4 s4 i moze dlatego mam tylko te dwa błedy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany dzis podlaczylem u siebie zegary z rs4 ale bez przejsciowki czyli bez fisa ja mam 2x32 i 1x20 rs4 2x32 i 1x32 i wywala mi sensor to normalne(ale mam czujnik w misce wiec pociagne kable) oraz spalona zarowke i blad abs...podlaczylem na probe licznik z s4 ale 2x32 i 1x20 z 99r.i wszystko cacy tylko immo mruga....wiecie skad te bledy?....ogolnie trzeba cos ruszac kable w kostkach procz fisa 98-01 bo kupilem przejsciowke i kolo mnie zrobil w jajo bo nie dziala ona.....

---------- Post dopisany at 16:17 ---------- Poprzedni post napisany at 16:09 ----------

dsc08794s.jpg

dsc08793mj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin miałeś mi wysłać fotki jak podlaczales drzwi do sygnalizacji otwarcia

Ale nie podłączyłem ich w końcu, tak żeby działało ;)

Jak podłączyłem to mi świrował licznik, pokazywał że non stop wszystko otwarte (jeśli tylko choć jedne drzwi otwarte fizycznie).

Tu teraz czytam że trza przecinać przewody... hmmm :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...