Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli np taki bedzie zly, bo zegarek ma analogowy?

http://allegro.pl/item1091672159_a4_b5_lift_licznik_duzy_fiz_fis_8d0919930n_1_8t.html

nie moge znalezc zadnego na allegro, ktory by mial fisa i cyfrowy zegarek :slina: a co z tymi dwoma małymi bocznymi wskaźnikami? czy one mogą być czy nie?

EDIT:

znalazłem jeden: http://allegro.pl/item1088429489_audi_a4_licznik_benzyna_fis_8d0920932gx_vdo_fiz.html

z tym że to jest przedlift (chyba) i po pierwsze pewnie z czerwonym podświetleniem (mi zależy na białym) i z dwoma bocznymi wskaźnikami których ja nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wystarczy przełożyć sam FIS? żeby nie zmieniać przebiegu, tarczek, koloru podświetlenia i nie kombinować z tymi dodatkowymi bocznymi wskaźnikami ktorych ja nie mam?

Licznik musi byc cały zmieniony !!!!!

Musi miec na obrotomierzu zegarek cyfrowy!!!! Reszte da sie wszystko przererobic.

Jesli chodzi o dwa małe zegarki to beda one zawsze przy pelnym FISie.

A dostac licznik z cyfrowym zegarkiem jest trudno "a zwłaszcza w DoooooBrej cenie" i z działającym w pełni fisem.

czy moze ktos mi powiedziec dlaczego po podlaczeniu nowego licznika pokazuje blad abs

na starym liczniku jest wszystko w porzadku

czy moze trzeba przełozyc jakies piny w kostkach wie ktos o co chodzi

nw8pr.jpg

Wez vag w reke i odczytaj błedy to bedziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis mozna przelozyc,ale daje sobie reke uciac,ze ani jeden ani drugi licznik juz nigdy nie bedzie sprawny :polew: :polew: .A co przeszkadza ci zegarek cyfrowy,przeciez to lepiej wyglada :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie w okolicach Łodzi zczytać pin z licznika i zakodowć kluczyk.

Może jest ktoś chetny oczywiście nie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A co przeszkadza ci zegarek cyfrowy,przeciez to lepiej wyglada :gwizdanie

nie przeszkadza mi cyfrowy, chcial bym uniknąć zmiany podswietlenia na czerwone (teraz mam białe a ten pewnie czerwone) i korekta przebiegu sie klania. druga sprawa, ze do tego z allegro musial bym przekladac swoj obrotomierz bo benzyna a moj diesel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie w okolicach Łodzi zczytać pin z licznika i zakodowć kluczyk.

Może jest ktoś chetny oczywiście nie za darmo.

Musialbys przyjechac do ZdW... 50 km, mam goscia ktory zczyta PIN i ustawi Ci stary przebieg po zmianie licznika. Jak cos pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zegary z FISem od diesla (starsza wersja licznika, zegarek bez cyfr), ale pochodzące z samochodu z automatem można bez obaw założyć do przedliftowego diesla z manualną skrzyni ? Czy występują jakieś różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do 40 strony i dalej już po prostu się nie chce...

Potrzebowałbym numery ori kostek i wiązek fis --> manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A co przeszkadza ci zegarek cyfrowy,przeciez to lepiej wyglada :gwizdanie

nie przeszkadza mi cyfrowy, chcial bym uniknąć zmiany podswietlenia na czerwone (teraz mam białe a ten pewnie czerwone) i korekta przebiegu sie klania. druga sprawa, ze do tego z allegro musial bym przekladac swoj obrotomierz bo benzyna a moj diesel...

kolego jak masz zegarek cyfrowy to na pewno jest po II lifcie i z białym podświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zegary z FISem od diesla (starsza wersja licznika, zegarek bez cyfr), ale pochodzące z samochodu z automatem można bez obaw założyć do przedliftowego diesla z manualną skrzyni ? Czy występują jakieś różnice ?

Bez problemu mozna,jest podany tylko jeden sygnal.Nie bedzie na dole wyswietlacz biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informowanie o otwarciu drzwi

Jeżeli znajdziesz na słupkach odpowiednie kable od krańcówek to podciągasz do nich przewody od licznika. Jeżeli masz problem ze znalezieniem właściwego przewodu, to ciągniesz kable prawie aż do krańcówek (oprócz drzwi kierowcy).

Przed krańcówką (nie ma znaczenia w jakiej odległości) przecinasz kabel, wstawiasz diodę prostowniczą, za diodą lutujesz kabel, który właśnie doprowadziłeś oraz kabel który właśnie przeciąłeś.

Przy liczniku podpinasz się pod odpowiedni pin i już wszystko działa

(złącze wielostykowe szare 32-pin)

8 - Czujnik stykowy drzwi po stronie pasażera

9 - Czujnik stykowy drzwi po stronie prawej z tyłu

10 - Czujnik stykowy drzwi po stronie lewej z tyłu

Czy ten opis dotyczy również a4 '98 i licznika VDO pełny FIS '98 ? Czy to dotyczy tylko II lifta?

A poza tym nadal potrzebuję wsadu od któregoś z tych liczników :) :

8D0 919 880 M

8D0 919 880 A

8D0 919 880 D

8D0 919 881 H

8D0 919 881 R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(złącze wielostykowe szare 32-pin)

8 - Czujnik stykowy drzwi po stronie pasażera

9 - Czujnik stykowy drzwi po stronie prawej z tyłu

10 - Czujnik stykowy drzwi po stronie lewej z tyłu

Czy ten opis dotyczy również a4 '98 i licznika VDO pełny FIS '98 ? Czy to dotyczy tylko II lifta?

Tylko liczniki po II lifcie (z cyfrowym zegarkiem) pozostałe wogóle nie mają takich pinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ostatnio mozliwosc zakupu licznika do siebie, takiego jak ma byc, od diesla, po II lifcie, z bialym podswietleniem, ze sprawnym fisem itd... ale za bagatela 600zl :shocked:

tyle nie dam za licznik do samochodu... pozostaje zalozyc sam tempomat, a licznika szukac tanszego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta manetka będzie pasować do mojego A4 1.8 ADR 1995 ?

link do allegro

Z tego co tu wyczytałem, to wtyczka wycieraczek może się różnić, jeśli manetka jest po lifcie (wtyczka była jakoś tam dzielona). Tak poza tym to nawet jakby był avant, to do sedana by podeszla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...