Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Jarek pin 2 u mnie a ja mam 1995 jest nie uzywany a 15 to jest takowy brzenczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, ja zmieniałem wsad w liczniku i tarcze i wszystko pięknie śmiga :hi: mam dwa wsady 8D0 919 880 D i M trochę czasu mnie kosztowało znalezienie takich wsadów ale po wgraniu i ustawieniu przebiegu wszystko pięknie śmiga :) jedynie zastanawiam sie jak ugryźć temat imm, czy ori 97r można zastąpić imm w liczniku 99r FIS , pin posiadam do imm jednego i drugiego. Wsad wgrywałem do 8D0 919 930 H. Jeśli ktoś potrzebuje w mojej okolicy pomocy z pin do imm czy wgranie wsadu pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zmieniałem wsad w liczniku i tarcze i wszystko pięknie śmiga :hi: mam dwa wsady 8D0 919 880 D i M trochę czasu mnie kosztowało znalezienie takich wsadów ale po wgraniu i ustawieniu przebiegu wszystko pięknie śmiga :) jedynie zastanawiam sie jak ugryźć temat imm, czy ori 97r można zastąpić imm w liczniku 99r FIS , pin posiadam do imm jednego i drugiego. Wsad wgrywałem do 8D0 919 930 H. Jeśli ktoś potrzebuje w mojej okolicy pomocy z pin do imm czy wgranie wsadu pomogę :)

Ale to znowu licznik bez cyfrowego zegarka :(

A powiedz mi jedno kolego jak wgrałeś nowy wsad to wskazania predkosciomierza pasowału do tarczki EU ??

Koledzy którzy maja bezyny. Gdzie sie zaczymuje wskazówka obrotomierza po Wywołaniu testu Wskaznikow Vag'iem "w jakiej pozycji " ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten licznik jest jeszcze z zegarkiem analogowym. Test Vagiem tak jak ori 880M czyli prawie na środku obrotomierz i prędkościomierz paliwo i temperatura chłodziwa. :) gdynym zostawił program z anglika to miał bym przekłamanie. Bo w EU 100km/h jest na środku na godzinie 12 a w Angliku pokazuje na godzinie 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

otoz dzisiaj probowalem podpiac sie kabelkiem VAG TACHO 2.5 do zakupionego licznika 2000r. z angielskiego diesla z cyfrowym zegarkiem i bialym oswietleniem, nr licznika 8D0920980J. No i pech, access denied:

Connecting VDO C5...

OK

8D0920980J B5-KOMBIINSTR. VDO D12 

Check for VDO C5 tacho...

Tacho is VDO C5! Try to log in... Please wait! 

!!! Access DENIED !!! 

Slyszalem, ze czasem trzeba probowac sie polaczac do 10-iu razy, no ale bez sukcesu. Czy dobze rozumiem, ze z VAG TACHO 2.5 nie da sie zczytac/wpisac eeprom? Jakies alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

otoz dzisiaj probowalem podpiac sie kabelkiem VAG TACHO 2.5 do zakupionego licznika 2000r. z angielskiego diesla z cyfrowym zegarkiem i bialym oswietleniem, nr licznika 8D0920980J. No i pech, access denied:

Connecting VDO C5...

OK

8D0920980J B5-KOMBIINSTR. VDO D12 

Check for VDO C5 tacho...

Tacho is VDO C5! Try to log in... Please wait! 

!!! Access DENIED !!! 

Slyszalem, ze czasem trzeba probowac sie polaczac do 10-iu razy, no ale bez sukcesu. Czy dobze rozumiem, ze z VAG TACHO 2.5 nie da sie zczytac/wpisac eeprom? Jakies alternatywy?

a probowales ustawic na VDO New ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tu siedzi pies pogrzebany.

Vag tacho 2.5 nie chce ruszyc tych licznikow XXX 920 XXX X.

Podobno rusza je Vag-can Commander , ale czytałem kilka wypowiedzi innych ludzi ze czasami sie im nawet tym nie udało,

Niewiem jak z Vag-tacho 3.01 -> moze ktos probował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem VDO new, old i wszystkie pozostałe opcje ECU, ale żadna z nich nawet blisko nie dochodziła do "Try to log in."

A ten Vag-can Commander to tylko soft czy też potrzebuje własnego kabelka?

Vag Can commander to osobny kabel i program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada do sprzedania wtyczkę do poniższego gniazda w manetce FIS ? Ew. może chociaż ktoś wie jaki numer katalogowy ma taka wtyczka ?

Wiem że można to zrobić osobnymi złączkami, ale zależy mi na ori wtyczce.

wtyczka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z szybkoscia podawania na fisie spalanie.U mnie nieraz ma takie zamulenie 5-8secundowe.I jest kolejna sprawa mianowicie jak mam ustawiona dawke paliwa 2.4-3.0 to srednie jest 4.7 wtedy pali 6.5 jak mu ustawie mniejsza dawke,dla proby ustawilem 7.6 palil 4litry moze nawet mniej,no ale mół totalny z 50-60koni mial.I wtedy spalanie pokazywalo ponad 7 srednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dawke na 4.8 i wydaje mi sie ze pokazuje spalanie bardzo realnie jak jade na trasie noga emerycka i na trasie srednie zresetuje to zeszłem do 4,4 a tak na trasie normalna jazda do 120 to 5,0 -5,5l/100km srednio pokazuje w mieście jak tylko jeżdżę to nawet 7L na 100km pokaże a na chwilowym to i do 17l dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuje wsadu do licznika VDO angielski benzyna FIS(8d0 919 036B) taki zeby byl do diesla do 220km/h z FISEM.Wiecie moze jaki bedzie odpowiednik tego wsadu z Uk do EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuje wsadu do licznika VDO angielski benzyna FIS(8d0 919 036B) taki zeby byl do diesla do 220km/h z FISEM.Wiecie moze jaki bedzie odpowiednik tego wsadu z Uk do EU

Witam, zamieniki to 8D0 919 034 E, 8D0 919 033 N, 8D0 919 034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakby ktoś miał wsad z licznika:

8D0 919 880 D

8D0 919 880 M

to prosiłbym o podesłanie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem licznik z angola z fis 8D0 920 980 dziwne ale nie ma litery na końcu , potrzebuje do niego wsad z europejczyka czy ktoś pomoże ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem licznik z angola z fis 8D0 920 980 dziwne ale nie ma litery na końcu , potrzebuje do niego wsad z europejczyka czy ktoś pomoże ?

Pozdrawiam

Do tego licznika nie ma europejskiego wsadu.

Do jakiego auta potrzebujesz ten licznik ??? PB/ON

Masz sprzet zeby wgrac wsad ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a dla tego licznika wsad od 8D0920932FX nie bedzie pasowal? Bo tez mam 8D0 920 980 tyle, ze z literka J na koncu to mialem zamiar wlasnie ten wsad wgrac. Szukam teraz odpowiedni sprzet, bo vag tacho 2.5 nie pasuje.

witam

kupiłem licznik z angola z fis 8D0 920 980 dziwne ale nie ma litery na końcu , potrzebuje do niego wsad z europejczyka czy ktoś pomoże ?

Pozdrawiam

Do tego licznika nie ma europejskiego wsadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...