Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, Banan napisał:

Przebieg z km w mile zmienia się kodowaniem kraju , to zupełnie oddzielne od wskazań prędkości

 

 

Wgrać nowy wsad tak jak w poradniku??

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

A masz taki pod eu z takiego licznika?

Opublikowano

Lepiej przerobić ori wsad na Eu 

Opublikowano
Godzinę temu, prezesik18 napisał:

To akurat wiem że ta kontrolka ze zdjęcia nie jest od płynu :wink: Za pokazanie się kontrolki od poziomu płynu spryskiwaczy odpowiada pin9 w czerwonej kostce( gdy zabraknie płynu czujnik przestaje zwierać do masy?). Jeśli tak, to mam problem ponieważ po odłączeniu tego pinu od masy kontrolka nie zaświeciła się.

A masz w kodowaniu licznika aktywną kontrolę płynu spryskiwaczy?

Opublikowano

 

7 godzin temu, Fazii napisał:

Lepiej przerobić ori wsad na Eu 

Zrobić to tak jak w poradniku pół fis na full fis od autor: soulmaster3m??

On też miał anglika do przeszczepu.

Krok 16) ZMIANA WSADU 
Na tym etapie należy podłączyć akumulator. 
Jeśli wymagane jest aby w naszym nowym liczniku wymienić wsad, czyli wgrać plik *.BIN potrzebny będzie 
laptop z Windows XP, kabel K+CAN Commander i program o tej samej nazwie (foto 94, 95).

1. Włożyć kabel w port obok popielniczki, 
2. Włożyć kabel w USB, 
3. Włączyć K+CAN Commander, 
4. Włączyć zapłon, 
5. W [ Target (Electronic Control Unit) ] (zielona strzałka – foto 94) wybieramy [ 07.KOMBI ] a poniżej 
w [ Conection Type ] (fioletowa strzałka – foto 94) wybieramy [ K-Line ] 
6. Kliknąć [ IDENTIFICATION ] (żółta strzałka – foto 94) w celu sprawdzenia komunikacji z licznikiem, 
7. Kliknąć [ Instruments/Immobilizer ] (czerwona strzałka – foto 94), 
8. Otworzy się okno gdzie widać będzie hexową postać wsadu, 
9. W rozwijanym menu u góry okna [ Choice IPC type: ] należy wybrać [ Instrument Cluster 
(VDO66,VDO86,Motometer) ] (żółta strzałka – foto 95)
10. Kliknąć [ READ ] po prawej (strzałka czerwona – foto 95) i czekać. 
Na dole bardzo słabo widocznymi napisami pokazuje co program robi (strzałka niebieska – foto 95). 
Koniec czytania lub zapisu powinien być pokazany stosownym komunikatem ale zazwyczaj w komórce 
(czerwona strzałka) pokaże się tylko adres ostatniej komórki w kodzie helowym tj. 0x07f8. 
Jak przeczyta cały wsad to należy zrobić kopię zapasową czyli kliknąć [ SAVE TO FILE ] (strzałka 
czerwona – foto 95),

11. W celu wgrania nowego wsadu należy kliknąć [ LOAD FROM FILE... ] (strzałka czerwona – foto 95). 
12. Nowy wsad zostaje pokazany w polu hexów, 
13. Aby nowy wsad został wgrany należy wcisnąć [ WRITE ] (strzałka czerwona – foto 95) 
Na dole znowu pokazuje co robi, 
14. Całość jest OK jak odblokują się przyciski. To oznacza, że już koniec danej czynności.

Opublikowano
A masz w kodowaniu licznika aktywną kontrolę płynu spryskiwaczy?

Dzięki za podpowiedź bo nawet nie pomyślałem żeby sprawdzić to.
Jeśli chodzi o czujniki poziomu cieczy w zbiorniczku wyrównawczym - byla tylko jedna zasada działania? Tzn w przypadku gdy jest płyn to zwiera do masy, gdy jego nie ma to następuje zanik. Czy były też czujniki w których działało to w odwrotną stronę? Dołożyliśmy czujnik, zbiornik pełny, jeden przewod czujnika do masy, drugi do licznika. Podpialem multimetr i mi pokazuje się nie ma zwarcia do masy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
22 minuty temu, prezesik18 napisał:


Dzięki za podpowiedź bo nawet nie pomyślałem żeby sprawdzić to.
Jeśli chodzi o czujniki poziomu cieczy w zbiorniczku wyrównawczym - byla tylko jedna zasada działania? Tzn w przypadku gdy jest płyn to zwiera do masy, gdy jego nie ma to następuje zanik. Czy były też czujniki w których działało to w odwrotną stronę? Dołożyliśmy czujnik, zbiornik pełny, jeden przewod czujnika do masy, drugi do licznika. Podpialem multimetr i mi pokazuje się nie ma zwarcia do masy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Trzeba poliftowy zbiorniczek zamontować 

Opublikowano
Trzeba poliftowy zbiorniczek zamontować 

Powiedz mi który rodzaj czujnika muszę mieć

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Sygnał musi być zwarty do masy

Opublikowano
11 godzin temu, Fazii napisał:

Lepiej przerobić ori wsad na Eu 

Zrobić tak jak napisałem wyżej?? Chodzi o zmianę wsadu.

Opublikowano

Najpierw trzeba mieć wsad

Opublikowano
14 godzin temu, Fazii napisał:

 Rozumiem że wsad musi być z licznika EU i full fisa.?

Z zegarów z analogowym zegarkiem z lisem może być?

Opublikowano

Byle czego wgrać nie można. Najlepiej przerobić ori wsad, który jest w liczniku.

Wsady z liczników z analogowym zegarkiem nie pasują do polifta i na odwrót. 

Opublikowano

Fazii  sory ze męczę ale muszę to ogarnąć?

Przerobić to znaczy:

1.Przerobić ori wsad czyli wgrać z benzyny z full fisem??W tedy obojetnie jaki licznik z full fisem??  Czy trzeba patrzeć po numerach.?

2. Czy przerobić ori w jakiś inny sposób?

Edytowane przez przemolll

Opublikowano

Można wgrać z innego licznika ale wtedy może nie działać wskaźnik temperatury oleju. 

Podeślij wsad z tego Anglika to zrobię Ci go na Eu. 

Opublikowano

Spoko wyśle. Tylko powiedz bo narazie jeżdżę na zwykłym liczniku i czy jak podlacze full fis bez zmiany pionów w kostkach to odczytam wsad??

Opublikowano

Linia K dla polifta jest zielonej kostce a dla minilifta w niebieskiej 

Odpal licznik na stole i tak zgraj wsad

Opublikowano

1. Obejdzie się bez wtyczki obd?

Podłączyć na stole tak ?

niebieska wtyczka piny 1 i 23 - PLUS 
niebieska wtyczka piny 7, 9 i 24 - MASA 
zielona wtyczka pin 28 - K-LINE 
nie mogę tylko znaleźć rozpiski kabla diagnostycznego masz może?

Opublikowano

To trzeba było szukać pinout gniazda obd i na podstawie tego dojdziesz gdzi plus, minus i K w kablu

https://www.google.pl/search?q=obdii+pinout&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVvMbLuefTAhWGjCwKHbMvBmwQ_AUICSgB&biw=360&bih=511

Opublikowano

Coś mi to na stole nie wychodzi.:/

Podmienie pin z K line we wtyczkach i w aucie odczytam wsad. Nie trzeba wcześniej klucZy dopisywać aby odczytać wsad?

Pytanie dzisiaj z ciekawości podlaczylem full fisa i miałem temperaturę oleju. Nie przekladalem żadnych pionów.

Uprzedzam pytanie nie nie mam czujnika w misce olejowej. Mam tylko jakiś w podstawie filtra ale to chyba od ciśnienia oleju jest czujnik.

IMG_20170509_173053-3120x2340.jpg

Edytowane przez przemolll

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.