Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Mam już tube Bose, wzmacniacz Bose i głośniki na przodzie. Czy muszę coś w kodowaniu rns-e zmieniać by jeszcze więcej wyciągnąć z głośników czy powinno od razu grać na 100% możliwości przy takiej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emblematy ktoś sprzedawał na forum zobacz na forum ogłoszeń sprzedam części sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświerzę troszkę watek mianowicie jestem na etapie wymiany seryjnego nagłośnienia na BOSE wszyskie graty już mam.

w aucie wrzucone już glśniki i tuba.

Aktualnie wydłużma kable od wtyczki bo kupiłem z kablem 2,5 metra ale za krótkie. więc wszystko musiałem wydłużyć. Udal się kupić wszystkie kable.

I tylko mam jedno pytanie czy wszystkie przewody jestem w stanie podpiąć do przejściówki którą mam zamontowaną ponieważ aktualnie jest RNS a było zwykłe radio. Myślę czy nie zrobić tego w domu a potem i tak muszę wszystko demontować aby wiązkę poprowadzić co radzicie.

Czy w ogóle jest taka możliwość.

Jeżeli mam microfon ale nie BOSE to czy ten Kabel 3x0,35 mam też podpinać ???

Zastanawia minie też przewód który jest niebieski i pojedyńczy od czego on jest przektój ?? nie wiem 0,5 chyba ???

Pls o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a głośnik centralny potrzebuje jakieś sterowanie bo każdy z głośników w drzwiach ma pociągnięty sygnał z radia do wzmacniacza a co z centralnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a głośnik centralny potrzebuje jakieś sterowanie bo każdy z głośników w drzwiach ma pociągnięty sygnał z radia do wzmacniacza a co z centralnym?

Do glosnika centralnego nie idzie zaden kabel sygnalowy, z radia wychodza tylko 4 sygnaly na kazdy kanal(PP, PL, TP, TL) a dopiero z wzmacniacza Bose wychodza kable + i - do glosnika centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny ma + z lewego głośnika (brązowo/zielony) i - z prawego głośnika (zielono/niebieski). ale po podłączeniu wzmacniacza bose należy pociągnąć dodatkową wiązke przewodów do tego głośnika ze wzmacniacza przedni centralny:

pin 14 (plus) do wzmacniacza

pin 13 (minus) do wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kostce są to piny 1 oraz 2 mam kostkę 25 pinową.

Mam jednak problem że jest cisza wiem że brakuje mi jednego przewodu. Mam głośniki podpięte. Sterowanie każdego głośnika też masa także. oraz zasilanie.

Jednak wiem że brakuje jednego przewodu ale jakiego wiem że na radiu Concert pin nr 6 jest + do wzmacniacza gdzie go podłączyć na wzmacniaczu cała kostka jest już pełna.?

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:57 ----------

Wszystko podłączone za pomocą tego schematu

pin 1 - głośnik centralny +

pin 2 - głośnik centralny -

pin 6 – radio (masa)

pin 7 – radio prawy tył +

pin 8 – radio lewy tył +

pin 9 – radio prawy przód +

pin 10 – radio lewy przód +

pin 11 - masa wzmacniacza

pin 13 – zasilanie wzmacniacza

pin 14 - subwoofer +

pin 15 - subwoofer -

pin 16 - głośnik lewy przód -

pin 17 - głośnik lewy przód +

pin 18 - głośnik prawy przód -

pin 19 - głośnik prawy przód +

pin 20 - głośnik lewy tył -

pin 21 - głośnik lewy tył +

pin 22 - głośnik prawy tył -

pin 23 - głośnik prawy tył +

pin 25 - pilot

Do pinu 6 podłączyłem wspólną masę sygnałową dla każdego głośnika.

A według innego opisu ma być tam przewód remote. Sam już nie wiem jak to ma być podłączone dobrze.

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:20 ----------

Wszystko podłączone za pomocą tego schematu

pin 1 - głośnik centralny +

pin 2 - głośnik centralny -

pin 6 – radio (masa)

pin 7 – radio prawy tył +

pin 8 – radio lewy tył +

pin 9 – radio prawy przód +

pin 10 – radio lewy przód +

pin 11 - masa wzmacniacza

pin 13 – zasilanie wzmacniacza

pin 14 - subwoofer +

pin 15 - subwoofer -

pin 16 - głośnik lewy przód -

pin 17 - głośnik lewy przód +

pin 18 - głośnik prawy przód -

pin 19 - głośnik prawy przód +

pin 20 - głośnik lewy tył -

pin 21 - głośnik lewy tył +

pin 22 - głośnik prawy tył -

pin 23 - głośnik prawy tył +

pin 25 - pilot

Do pinu 6 podłączyłem wspólną masę sygnałową dla każdego głośnika.

A według innego opisu ma być tam przewód remote. Sam już nie wiem jak to ma być podłączone dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kostce są to piny 1 oraz 2 mam kostkę 25 pinową.

Mam jednak problem że jest cisza wiem że brakuje mi jednego przewodu. Mam głośniki podpięte. Sterowanie każdego głośnika też masa także. oraz zasilanie.

Jednak wiem że brakuje jednego przewodu ale jakiego wiem że na radiu Concert pin nr 6 jest + do wzmacniacza gdzie go podłączyć na wzmacniaczu cała kostka jest już pełna.?

Do pinu 6 podłączyłem wspólną masę sygnałową dla każdego głośnika.

A według innego opisu ma być tam przewód remote. Sam już nie wiem jak to ma być podłączone dobrze.

Pin 6 we wzmacniaczu to masa sygnałów.

A co masz podłączone pod pin 25 :eusathink: we wzmacniaczu.

Podłączałeś wg. schematu (?), bo ten plus z pinu 6 Concerta ma iść do pinu 25 we wzmacniaczu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomoże chcę przekodować radio (concert III) na bose i niechce mi przyjąć kodowania ,wyskakują 2 błędy

01044,00821 obecnie mam kodowanie 0610201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomoże chcę przekodować radio (concert III) na bose i niechce mi przyjąć kodowania ,wyskakują 2 błędy

01044,00821 obecnie mam kodowanie 0610201

A nie było tam czasem trzeba skodować pinu BOSE do masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie ruszyło jest:kox:

Jak tylko pogoda dopisze w najblizszych dniach sam sie zabieram do porzadnego wyrezania stage 1 i 2 bo brzeczenia w glosikach juz mam dosc.....

---------- Post dopisany at 07:53 ---------- Poprzedni post napisany at 07:53 ----------

Dobra Panowie ruszyło jest:kox:

Jak tylko pogoda dopisze w najblizszych dniach sam sie zabieram do porzadnego wyrezania stage 1 i 2 bo brzeczenia w glosikach juz mam dosc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia mnie się udało że nic nie było słychać w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, napewn osie przyda bo juz 2 razy rozgrzebywale mcalosc i bylo ok na pocztaku potem wzialem sie za stage II i niestety buczenie

odlaczyle mzatem przod i bylo ok ale jednak brakuje przodu spod BOSE takze szkoda byl ozachodu na sam tyl...

bed einformowal na biezaco jak prace postepuja

---------- Post dopisany at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany at 10:48 ----------

dzieki, napewn osie przyda bo juz 2 razy rozgrzebywale mcalosc i bylo ok na pocztaku potem wzialem sie za stage II i niestety buczenie

odlaczyle mzatem przod i bylo ok ale jednak brakuje przodu spod BOSE takze szkoda byl ozachodu na sam tyl...

bed einformowal na biezaco jak prace postepuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożyć możesz ale zwykły wzmacniacz nie pasuje na otwory do suba bose ,ja tak jeździłem wzmaka przykręciłem na 2 śrubki ,później założyłem wzmaka bose ,przy tym zabiegu dużo roboty nie ma obcinasz kable od wtyczki 23pin przedłurzasz i wpinasz w kostkę bose i tył gra elegancko ,ja tak jeździłem bo czekałem na wzmacniacz bose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No właśnie dzisiaj z elektrykiem zmęczyliśmy BOSE :) Audi A4 B7 Avant

głośniki przód + tył + piezoelektryki tył + tuba i wzmacniacz i oryginalna wiązka

Gra pięknie ( bas głęboki i soczysty ) tylko jedno ale przód gra głośno i soczyście a po zmianie Fader na sam tył, tył gra ciszej i ze słabym basem, czy tak ma być ?? gdy Fader jest na 0 i gra przód i tył to jest OK, ale właściwie przód robi całą robote, macie tak samo że tył gra ciszej i bez głębokiego basu jak przód ??

Jeśłi nie to gdzie szukać przyczyny ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie, mam takie wrażenie, że przód gra ciszej... ciut, bo ciut, alle ciszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...