Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

,,,pewnie mikrofon ori bose :mysli:

Ja sądze po przemyśleniu :mysli: że w Ori. wiązce Bose mamy dwie wiązki ekranowane

1: - to sygnały głośników - gdzie właśnie czarny jest zaciśnięty z brązem i wychodzi poza wiązke od stony kostki bose32

2: - to (+) , (-),Microfon Bose i jeszcze czarny który również jest zaciśnięty do Grubego brązowego Pin2 kosta bose32

Zatem myśle :mysli: :mysli: :mysli: że - dla obu tych wiązek ekranowanych jest jeszcze dodana masa !!! jedna jest na twardo zpięta z grubym brązowym Pin2 , a druga jest luźna poza wiazką, może poto by ją przykręcić do obudowy zmacniacza też masa ! Nie wiem tego tak kombinuje ... może to ma wpływ na pozbycie się dodatkowych zakłuceń np: ( światła, obroty silnika itd).

A WIECIE MOŻE Po co te kable są jeszcze?

Kabel - niebiesko/biały - ale ten jest wpięty w kostke bose32 jako Pin 18?

Wie ktokolwiek do czego ten kabelek jest ???

32pin_1.jpg

I co jeszcze ciekawsze !!! to że są jeszcze 2 kabelki brązowo/zielony Pin12 oraz czerwono/fioletowy Pin11 , rozpiska gnazda 32 mówi że to p11- left rear Bass Loudspeaker (+) (not used) oraz p12 - left rear Bass Loundspeaker (-) (not used)

Czyli co mamy możliwość podpiąć dodatkowy lewy tylny subwoofer, na półke ?

pozdr. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wiązka jest od

Kupiłem na ebay.de org. wiązke Audi Bose Limo b6

Tu znalazłem modele w których, są wykorzystane piny 11, 12, 18

W A4 cabrio

11 - Bass loudspeaker, front left -R21- (+)

12 - Bass loudspeaker, front left -R21- (–)

A3

11 - Bass loudspeaker -R100- (PIN 3)

12 - Bass loudspeaker -R100- (PIN 1)

TT

Coupe as of MY 03

11 - Rear left loudspeaker (+)

12 - Rear left loudspeaker (-)

Roadster as of MY 03

11 pusty

12 pusty

18 - Convertible top open/closed (from CL control unit)

Ale nie udało mi się znaleźć w Elsie modelu w którym były by wykorzystane jednocześnie pin 11, 12 i 18 :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wiązka jest od

Kupiłem na ebay.de org. wiązke Audi Bose Limo b6

Tu znalazłem modele w których, są wykorzystane piny 11, 12, 18

W A4 cabrio

11 - Bass loudspeaker, front left -R21- (+)

12 - Bass loudspeaker, front left -R21- (–)

A3

11 - Bass loudspeaker -R100- (PIN 3)

12 - Bass loudspeaker -R100- (PIN 1)

TT

Coupe as of MY 03

11 - Rear left loudspeaker (+)

12 - Rear left loudspeaker (-)

Roadster as of MY 03

11 pusty

12 pusty

18 - Convertible top open/closed (from CL control unit)

Ale nie udało mi się znaleźć w Elsie modelu w którym były by wykorzystane jednocześnie pin 11, 12 i 18 :mysli: :mysli:

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :hi:

Tą wiązke kupiłem na tej aukcji ebay, panu jak zadałem pytanie dlaczego Pin18, Pin11 i Pin12 jest obsadzony to nie umiał Mi odpowiedzieć, :( szkoda poprostu sam nie wiedział. http://www.ebay.pl/itm/260862556541?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_500wt_1156

Ja stawiam na to że wiązka Bose pochodzi własnie z B6 Limo Cabrio !!! - to by tłumaczyło i długość kabli dla Pin11 i Pin12 bo są tak samo długie co kable do głośników z prodzu czy do cetera. Szkoda tylko że ani elsa ani etka nic nie mówi i nic nie pokazuje. Defakto na tylnej półce w a4 b7 sedan jest z lewej strony jakby miejsce jeszcze na jeden głośnik !

Sam Pin18 również jest tak samo długi - może jest to sygnał dla tego głośnika !? nie mam pojęcia szczeże :confused4:

Chyba że skoro Pin18 to - Convertible top open/closed (from CL control unit) / - Szyber dach otwarty / zamknięty (z jednostki CL sterowania) - to może to jest tylko właśnie dla Cabrio które w momencie otarcia dachu - zmacniacz włancza dodatkowy głośnik Basowy - z tłumaczenie niemieckiego które mam na tych kablach - w wolnym tłumaczeniu oznacza że to jest "uzepełnienie dźwięku Basowego/Subwoofer"

I może własnie ten jeden kabelek idzie do sterownika podnoszenia/składania dachu - więc sam sygnał ... :mysli: :mysli: :mysli:

Albo poprostu po otwarciu szyberdachu sterownik "szyberdachu" wysyła sygnał tym pin18 do bose, i bose włancza uzupełnienie dźwięku Basowego.

Tylko gdzie jest zatem ten głośnik ??? Napewno gdzieś z przodu musi być :mysli: :mysli: :mysli:

Ps. Bo inaczej jakie inne urządzenie dodatkowe potrzebowało tylko 1 kabelka i to w dodatku ze zmacniacza bose. :mysli:

Co myślicie ? :mysli::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiałem, że jest to wiązka od A4 cabrio, tylko co z tym pinem 18, dlaczego wg. Elsy jest pusty?

Może tym kablem pin18, gdy zostanie otwarty dach wyłączany jest mikrofon. :mysli: :mysli: :mysli:, żeby system nie głupiał od hałasów z otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym kablem pin18, gdy zostanie otwarty dach wyłączany jest mikrofon. :mysli: :mysli: :mysli:, żeby system nie głupiał od hałasów z otoczenia.

Błyskotliwa sugestia, ale ja stawiam raczej na sterownik otwierania szyberdachu bądź całego dachu, bo wtedy całkowicie zmienia się pojemność akustyczna samochodu - i właśnie może dlatego jest uaktywniany lewy tylny dodatkowy sub. by dodać i wypełnić samochód basem. hmn :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy chodziło mi właśnie o sterownik dachu, który miałby wyłączać mikrofon pinem 18. Ale to tylko teoria i myślę, że ważne jest z jakiego modelu jest wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy kable do tylnych głośników RP/RL i Rear Sub, idą od wiązki przy RNS-E - bo zastanawiam mnie fakt orginalnej wiązki Bose - właśnie te tylne RP/RL/Sub mają we wiązce bardzo długie kable :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od MY2005 w Cabrio pin 18 jest podłączony do przełącznika otwierania/zamykania dachu (funkcja tego połączenia najprawdopodobniej taka jaką sugerujecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych klubowiczów którzy mają ORG.. Bose Sound System

Microfon Bose - podpinamy biały to Minus (-) oraz Brąz to (+) - ale czy do białego (-) dopinamy czarny ??? bo czarny jest w ORI. wiązce jak wiemy zapięty do masy (Pin2) Bose gróby brązowy.

Czy zostawiamy i nie podpinamy do microfonu ?

Prosze o info.

Olo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

a ja mam u siebie taką anomalię ... po zainstalowaniu suba kiepsko grał basem - podmieniłem ( zgodnie z sugestia Domina ) bieguny w kostce 15 i chyba 3 i zaczął grać tak jak powinien. Jednak w sobote przy montażu suba u Bogiego w ori kostce spradzilem jak powinny iść przewody do suba - no i są tak jak ja miałem pierwotnie.

Pytanie więc czemu u mnie gra dobrze mimo że wpięty jest odwrotnie do intalacji ??? :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Zrobiłem wszystkie stage 3, i zauważyłem coś (dosłownie usłyszałem) :kox:

Czy wy też macie taki efekt syczenia głośników, w momencie otwarcia dźwi rns-e dostaje prąd bo słychać jak przechodzi w stan czuwania jak sądze.

Jeszcze nie zapalając stacyjki ani fizycznie radia słysze w głośnikach nie buczenie tylko takie niezbyt głośnie ale słyszalne syczenie.

Ps. Wie ktoś o co chodzi, czy może to normalne sytułacja?

pozdr.

Olo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to słychać, gdzieś na amerykańskim forum wyczytałem, że tak ma być.

Audiforum

dzieki uspokoiłeś Mnie, :hi: bo już myślałem że którąś masę mam nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze, czy jest duza roznica miedzy glosnikami 411A a 411B? Z reguly sa one 200-300 zl drozsze I czy warto przeplacac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze, czy jest duza roznica miedzy glosnikami 411A a 411B? Z reguly sa one 200-300 zl drozsze I czy warto przeplacac?

Różnica jedna która jest dotyczy roku produkcyjnego, poza tym głośniki mają identyczne wartości akustyczne. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze, czy jest duza roznica miedzy glosnikami 411A a 411B? Z reguly sa one 200-300 zl drozsze I czy warto przeplacac?

Różnica jedna która jest dotyczy roku produkcyjnego, poza tym głośniki mają identyczne wartości akustyczne. :hi:

Ktoś sugerował, że B gra znacznie lepiej niż A. Jeśli robiłeś pomiary akustyczne to jedynym wytłumaczeniem jest zużycie i wiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj że to Twoja aukcja :decayed::wink4:

Co do głośników z końcówką A i B to róznica jest diametralna i każdy Ci to powie, kto posłucha tego i tego.

Rozumiem że masz profesionalne studio pomiarowe że tak stwierdziłeś.

Nawet 10 latek od razu usłyszy róznice w graniu A i B.

Słyszałem pare zestawów na takich i takich głośnikach i jest róznica wielka.

Zresztą te głośniki są całkiem inne. B są o 30% cięższe od A.

B mają całkiem inne zawieszenie głośnika niż A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj że to Twoja aukcja :decayed::wink4:

Co do głośników z końcówką A i B to róznica jest diametralna i każdy Ci to powie, kto posłucha tego i tego.

Rozumiem że masz profesionalne studio pomiarowe że tak stwierdziłeś.

Nawet 10 latek od razu usłyszy róznice w graniu A i B.

Słyszałem pare zestawów na takich i takich głośnikach i jest róznica wielka.

Zresztą te głośniki są całkiem inne. B są o 30% cięższe od A.

B mają całkiem inne zawieszenie głośnika niż A.

Wedłóg Etki jest tylko różnica w latach produkcyjnych, pewnie są inne materiały zastosowane w produkcji jednych czy drógich i stąd może są właśnie te różnice. Ale Etka mówi że oba głośniki charakeruzują się indentyczną barwą akustyczną.

Wiem to od doradcy technicznego Audi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...