Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi


Dla upewnienia możesz też zważyć poduszki


Ile mniej więcej powinny ważyć sprawne, niewylane poduchy? 750g ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że takie rzeczy jak telepanie silnikiem i drgania podczas jazdy z nie są związane z poduszkami (chyba że są już konkretnie rozwalone). Objawem wysłużonych lub wylanych poduszek są drgania głównie na postoju, mrowienie na fotelu, kierownicy itp.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawem wysłużonych poduszek są drgania na postoju, mrowienie na fotelu itp.

I takie też występują. Natomiast te drgania silnika przez uszkodzone poduszki powodują to, że czuć delikatne wibracje w aucie także podczas jazdy.

Jestem po wymianie poduch na nowe Avon z ASO. Po zdjęciu starych okazało się, że były one w tragicznym stanie i praktycznie dwukrotnie lżejsze od nowych. Wibracje zmniejszyły się diametralnie i po skasowaniu błąd 17994 już nie występuje. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić jeden wtrysk, bo dostał mi się do niego jakiś syf i w grupie 13 na VAG'u mam odczyty -1,8 na 4 cyl, przez co mam wrażenie nierównej pracy silnika. Wlałem już do baku dwie butelki płynu STP do czyszczenia wtryskiwaczy i wyjeździłem cały bak paliwa ale nie pomogło. Czy wyjeżdzenie kolejnego baku z tym preparatem coś da, czy polecacie raczej oddać wtrysk do czyszczenia dla jakiegoś specjalisty?

Edytowane przez Kazim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem niejest z wtryskiem z minus tylko z tymi co na +, ten z-1,8 jest najmocniejszy i ecu mu ogranicza dawke paliwa, problem jest z tymi co ecu im dotryskuje paliwa. Najprawdopodobniej masz zużyte uszczelnienia pd, wymiana to koszt około 300-400 zl z robotą i gumkami. Albo 30-40zł x4 ( koszt gumek na jeden pd x4) i z pół dnia w garazu jezeli nigdy tego nie robiłeś, chociaż wtedy tego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Problem niejest z wtryskiem z minus tylko z tymi co na +, ten z-1,8 jest najmocniejszy i ecu mu ogranicza dawke paliwa


Rozumiem, dzięki, że mi to wyjaśniłeś.


problem jest z tymi co ecu im dotryskuje paliwa.


Takie wartości miałem na pozostałych.

Cyl 1. + 0,45
Cyl 2 + 0,66
Cyl 3 + 0,64

Czyli ECU dotryskuje wszystkie trzy, aby silnik pracował równo. +0,5 to już duża różnica? A gdyby zamienić wtryski miejscami?


Najprawdopodobniej masz zużyte uszczelnienia pd, wymiana to koszt około 300-400 zl z robotą i gumkami. Albo 30-40zł x4 ( koszt gumek na jeden pd x4)



Czy zużyte uszczelnienia PD mogą mieć wpływ na to, że silnik bardziej się " telepie " ?

Mam jeszcze pytanie o grupę 23, tzw. (BIP'y)? Ponieważ tam mam wartości, które skaczą od do:

Cyl 1. 15 - 17
Cyl 2. 13 - 18
Cyl 3. 10 - 15
Cyl 4. -7 -3

Rozumiem, że te wartości są ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymienić uszczelnienia, zamienić mozesz ten z minus z ktoryms z + juz malo istotne z którym.

Tak zuzyte uszczelnienia powodują telepanie też.

Bipy sa w granicach normy.

Mozesz Pd zrobić płukanie liqui molly z słoika przez dwa filterki do benzyny, bo wlewanie do baku daje mizerne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki jest numer poduszek silnika dla mojego AWX? Nie mogę nic konkretnego znaleźć.

Dobra nie było pytania. Znalazłem w Etce. Brak cierpliwości mnie dzisiaj trzyma.

Edytowane przez lucabianco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś poduszkę z czujnikiem z silnika 2.5 do 1.9 (awx)?

Jeśli tak to proszę o podanie nr poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeden z kolegów wspomniał że przy silnikach benzynowych nie muszą być ORI poduch przynajmniej tak zrozumiałem, czy ktoś wymieniał poduchy w silniku 1.8 t mogę prosić osoby które mają dostępdo Etki o podanie nr części poduszek pod silnikiem i skrzynie 1.8t BFB ( MULTITRONIC) ewentualne ceny albo jakiej firmy, czy tylko ORI???

Edytowane przez _Michał_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczę się pod zapytanie kolegi, w sprawie poduchy pod 1.8T BFB. Moja zaczyna cieknąć

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeden z kolegów wspomniał że przy silnikach benzynowych nie muszą być ORI poduch przynajmniej tak zrozumiałem, czy ktoś wymieniał poduchy w silniku 1.8 t mogę prosić osoby które mają dostępdo Etki o podanie nr części poduszek pod silnikiem i skrzynie 1.8t BFB ( MULTITRONIC) ewentualne ceny albo jakiej firmy, czy tylko ORI???

dla BFB automat:

poduszka gumowo-olejowa LEWA 8E0 199 379 BG

poduszka gumowo-olejowa PRAWA 8E0 199 382 AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie bez powodu do auta dobierane są takie a do innego takie poduszki (numery końcowe). Silniki mają różne moce, charakterystyki, momenty... Możliwe, że właśnie do tego dobierane są też poduszki.

Np w passacie z tym samym silnikiem są montowane poduchy bez elektrozaworów. W Audi 1.9 TDI idzie już z elektrozaworem po lewej, a 2.5 TDI mają po dwie poduszki z elektrozaworami.

Trochę zaktualizowałem listę

Poduszka z elektrozaworem lewa do AVF:

do 06.2004 >> 8E0199379L

od 06.2004 do 11.04 >> 8E0199379M

od 11.2004 do 08.2008 >> 8E0199379AB

od 08.2008 >> 8E0199379BF

Poduszka bez elektrozaworu prawa do AVF:

do 2005 >> 8E0199382D

do 2008 >> 8E0199382K

od 2008 do 2009 >> 8E0199382AB

od 2009 >> 8E0199382AG

Zastanawia mnie dlaczego jest taka spora różnica cen miedzy tymi poduszkami z zaworem poducha AB jest droższa o prawie 200zl niż BF wie ktoś dlaczego ? a poducha L kosztuje prawie 700zl hmm

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia poduszki od a4 b7 2.0 TDI za 300 zł. Bez czujnika z końcówką K, z czujnikiem z końcówką AD. Sprzedjący wrzucił je na wagę i mówi, że ważą ok 800g. Jak nimi trzepie słychać przelewający olej w nich. Czy te poduchy są sprawne? Opłaca się brać i czy będą pasować do 1.9 AVF, bo w sumie 2.0 tdi to to samo jeśli chodzi o mocowanie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie, zapytam o poduszkę.

Otóż silnik mi zaczął  nierówno pracować na wolnych obrotach, mechanik metodą prób doszedł do tego iż jest to wina poduszki.

I faktycznie po odłączeniu tejże jest wszystko ok.

Problem polega tylko na tym, ze podobno nie można tej poduszki wymienić na inną używaną tylko ma byc nówka z serwisu.

Pytam kumatych o co tu biega z tym, że nie mogę kupić używki?

Kupiłbym nową, ale jej cena u dealera u mnie w Irlandii jest porażająca.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz? Te poduchy kupuje się nowe ori, używki to loteria. Zanim trafisz na sprawna używkę to wydasz tyle kasy ile za nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz mi co jest z nimi nie tak żeby zakup używki był większą loterią niz zakup jakiejkolwiek innej używanej części?

Sugestia sklepów w Pl i Irlandii jest taka aby kupic u dealera bo oni nie prowadzą tego towaru i chciałbym wiedzieć dlaczego tak jest z tą częścią. Niestety panowie sprzedawcy nie umieli tego wyjaśnić.

Więc twoja odpowiedź w stylu kup nową bo używka to loteria raczej nie znajduje tu uzasadnienia.

W Audi w moim mieście zaśpiewali mi 230 e , to dzięki myslę i poszukam taniej nowej bo nie jestem uparty na uzywkę, tylko ze nowej nikt inny nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy nie prowadzą sprzedaży bo zamienników tych poduszek z elektrozaworem chyba nie ma. Są to poduszki gumowo-olejowe a lewa ma dodatkowo elektrozawór, który w zależności od obrotów zmienia charakterystykę twardości poduszki. Firma produkująca te poduszki to AVON, a wszelkie zamienniki Lemfordera czy SWAG'a nie spełniają wymagań tłumiących i drgania na nich są większe niż na zużytych ORI. Turzol dobrze pisze, że to loteria, bo te poduchy się zużywają, guma parcieje i wylewa się z nich olej o charakterystycznej różowej barwie, sprzedawcy części używanych myją te poduszki by nie było widać wycieków, można by szukać metodą na ważenie (poduszki ori nowe, lub niezużyte mają wagę wiekszą niż te wylane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi właśnie padła lewa, dzięki za konkretną odpowiedź.

Ale to nie zmienia faktu, ze na nówkę od Audi mnie nie stać na razie tym bardziej że dopiero co maglownica była wymieniana i rozrząd.

Masz jakiś pomysł? ciekawe jak sprawdzić czy poducha z Polski by pasowała do wersji auta z UK? jednak w Pl taniej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy UK czy EU - silnik montowany jest tak samo... i poduszka będzie pasować, jaki masz kod silnika ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...