Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powie mi ktoś jakie są oryginalne nr pływaków w audi a4 b7 quattro? ;)


koledzy jak mi wskaznik paliwa wskazuje paliwo na odwrót pływaki mam od 2.5 z 2002 roku i jak załoze pływaki od 1.9 to powinno byc dobrze czy cały bak wymienic od 1.9 ? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wskazuje Ci na odwrót bo powinieneś mieć pływaki conajmniej z 2003 roku i nie ma tu znaczenia czy jest to 1.9 czy 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu pojechały graty do warsztatu :) czekam na termin przekładki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu pojechały graty do warsztatu :) czekam na termin przekładki :D

Jak bedziesz miał rozwiązany problem mocowania podpory wału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem będzie zgrzewana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym się różni bak 2.5 od 1.9 wejście paliwa powrót i odpowiedzialnie są tal samo połączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzam w końcu tą bexową 6 nie mogłem od bfb znaleźć . Mam nadzieje że nie namacham się jak głupi bo mogłem też 5 wsadzić . Autko w warsztacie ;).

Eeeee nie ma tragedii :D q na pokładzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w okolicach wawy wrzycić quattro i za jakie mniej wiecej pieniądze?, bo brak podnośnika zniechęca mnie totalnie do grzebania samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt pi*drzwi robocizny? Jak po przejściu na Q, jakie odczucia? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucia takie że mogę sobie deptać i nie tracić trakcji :) nic a nic przód nie tańczy . Mogę podać nr . :D . Wiem że mają zestaw 5 biegów bene za 1500 plus około 2000 za przekładke ;).

Panowie czy przy odpowiednim kodowaniu po przekładce powinien działać EDS ? I jak to sprawdzić bo nie wiedziałem że coś takiego istnieje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie właśnie tym różnią się pompy ABS do Q i dlatego należałoby pompę wymienić przy przekładce. Sam jeszcze tego nie zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po długich męczarniach udało mi sie dojść co było przyczyna mojego niepalenia auta zostaje tylko problem tylnego zawieszenia bo jest za nisko sprężyny mam od quattro 2.5 niebieski różowy różowy i co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie właśnie tym różnią się pompy ABS do Q i dlatego należałoby pompę wymienić przy przekładce. Sam jeszcze tego nie zrobiłem

To tylko kwestia wymiany pompy ? Ogólnie to jak miałem ośke i dałem do dechy na śniegu to samochód bardzo wolno się rozpędzał wiec chyba miałem ten system .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinało ci paliwo, a to nie to samo

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po długich męczarniach udało mi sie dojść co było przyczyna mojego niepalenia auta zostaje tylko problem tylnego zawieszenia bo jest za nisko sprężyny mam od quattro 2.5 niebieski różowy różowy i co polecacie ?

co było nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia wymiany pompy ? Ogólnie to jak miałem ośke i dałem do dechy na śniegu to samochód bardzo wolno się rozpędzał wiec chyba miałem ten system .

Jest różniża w oznaczeniach pomp, FWD ma 8E0614517 lub z końcówką L, natomiast Q ma 8E0614517A lub M, wydaje mi się że ta od Q ma EDS (EDL).

Ograniczenie mocy na kołach to ASR i on przycina dawkę paliwa, natomiast EDL działa na zasadzie przyhamowania koła które za szybko się napędza. Skoro jest rozróżnienie pomiędzy FWD a Q to znaczy że w dokładanym Q nie będzie to dobrze działało, a to znaczy że nasze dokładane Q nie będzie w pełni działało przy wykopywaniu się z zasp. Jak póki co nie bawiłem się moim Q w zimie ale przed tym czasem mam zamiar zmienić pompę.

Mogę się oczywiście mylić w tym co mówię ale rozróżnienie pomp skąd się bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj :) czekam na efekty ;) . Sama wymiana pompy to chyba nic trudnego .

A to nie jest kwestia sterownika ? Bo z tego co czytam to to kozysta z ABS i nie blokuje dyfra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być kwestia samego sterownika. Pytałem o to w innym wątku ale nikt nie odpowiedział. W wolnej chwili porównam pozostałe oznaczenia na bloku. Wymiana sterownika jest prosta i nic nie trzeba by kombinować... Z drugiej strony jeśli byłaby to kwestia samego sterownika to dlaczego nie da się tego zmienić poprzez kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...