Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?

WAHACZE W NASZYCH A4 753 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zaczeło mi stukac z przodu lecz tylko na wybojach :naughty: wiec zajechalem do mechanika i stwierdził ze musze zmienic wahacze najlepiej cały komplet. Ceny Febi czy tez tych lemorow sa kosmiczne wiec mysle zdecydowac sie na te MASTER SPORTY sporo ludu je bierze. Napiszcie mi czy warto :gwizdanie: i w jaki sposób mechanik ma je zamocowac by na dlugo posłuzyły chodzi mi o dokrecenie , bo czytałem ze ma je dokrecic jeszcze na podnosnikach. Z góry dziekuje za odpowiedzi :hi:

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 874,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Czy warto to kupić to masz od tego ten temat, więc sam zdecyduj nikt tego nie zrobi za Ciebie...

Absolutnie nie wolno dokręcać wahaczy na podnośniku, tylko na opuszczonych kołach, najlepiej założyć, załapać lekko śruby i nakrętki, potem malutka powolna przejażdżka lub pobujać po uginać auto i dokręcamy wszystkie śruby jak auto stoi na kołach (w pozycji pracy zawieszenia).

Opublikowano

dokladnie, zgodze sie z "becio2004" :) zreszta jak pisane bylo nie raz...skrecac w pozycji roboczej, itd. a na jaka partie trafisz, to tego juz nie wiedza najstarsi gorale :gwizdanie: ...jednym wytrzymuja 40 tys :good: innym po kilku tysiacach stukaja :thumbdown:

Opublikowano

d*pa tam nie forum :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: kazdy pisze co innego :rant::banan3: na temat tych MS :wallbash:

Opublikowano

pupa tam nie forum :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: kazdy pisze co innego :rant::banan3: na temat tych MS :wallbash:

bo kazdy wyraza swoje opinie co i ile wytrzymalo :tongue4:

napewno krocej pojezdza w aucie co ma gewinde na pokladzie i obraczki na felach :decayed: i w dodatku sa zle skrecone :wallbash:

Opublikowano

Ja również dziś dołączyłem do testerów MS. Z tym ze ja wymieniłem tylko 2 górne po prawej stronie 2x 55zl + mechanik 80zl.

Mam do was pytanie o inny sposób dokręcenia wahaczy. Wyjmujemy kolumnę ( odkręcamy 3 śruby u góry + na dole amorek) kładziemy na ziemi i patrzymy na pozycje robocza skręcenia wahaczy. Sa ustawione równo pod pewnym kontem. Odkręcamy 1 i jak dołożymy drugi dopasowujemy względem tego który jest obok. A z drugim postępujemy analogicznie. Ja mialem ori ustawione pod takim kątem i tuleja byla nienaderwana moze te rowniez tak wytrzymaja. ten sposob zostal wymyslony ze wzgledu na brak dostepu pneumatu po opuszczeniu samochodu na ziemie.

Opublikowano

Absolutnie nie wolno dokręcać wahaczy na podnośniku, tylko na opuszczonych kołach, najlepiej założyć, załapać lekko śruby i nakrętki, potem malutka powolna przejażdżka lub pobujać po uginać auto i dokręcamy wszystkie śruby jak auto stoi na kołach (w pozycji pracy zawieszenia).

ja robie tak jak kolega napisal :wink4:

Opublikowano

witam

zakupiłem ostatnio komplet MSow i bede je instalował, jest to moja pierwsza wymiana po zakupie auta, wiec zbytnio sie w tych częściach nie orientowałem, jednak postanowiłem spróbować z MS.

Mam tylko małe pytanie, jak ciężko powinien sie poruszać sworzeń w przegubie w wahaczu , czy daje on duzy opór jak sie go ręka przepycha w rożne strony? Jakos w tym moim wydaje mi sie ze bardzo lekko można nim ruszać i nie wiem czy czy trafiłem na kiepski komplet , lub podróbę czy moze tak to jest ,kupowaliście i montowaliście juz te MS to pewnie będziecie wiedzieli.

z gory dzieki za podpowiedz

Opublikowano

:hi:

Jestem właśnie świeżo po wymianie wahaczy - Master Sport (teraz wróciłem od mechanika :wink4:), mam nadzieje, że wytrzymają jak najdłużej :), niestety przy zapalaniu samochodu świeci mi się kontrolka ABS i ASR, mechanik powiedział, że jest to efekt walenia młotkiem celem wybicia śrub i jeśli po kilku odpaleniach silnika nie zgasną mi, trzeba usunąć je VAGiem ... czy jest to normalne przy wymianie wahaczy, czy on może gdzieś najeb.... :mysli:.

Opublikowano

Ja jak wymienałem przegub to napierdalałem dużym młotkiem chyba z 200 razy i nic się nie świeciło

Prawdopodobnie "szpec" urwał Ci kabelek który idzię do zwrotnicy i który odpowiada za te rzeczy :good::thumbdown::kox:

Opublikowano

:hi:

Jestem właśnie świeżo po wymianie wahaczy - Master Sport (teraz wróciłem od mechanika :wink4:), mam nadzieje, że wytrzymają jak najdłużej :), niestety przy zapalaniu samochodu świeci mi się kontrolka ABS i ASR, mechanik powiedział, że jest to efekt walenia młotkiem celem wybicia śrub i jeśli po kilku odpaleniach silnika nie zgasną mi, trzeba usunąć je VAGiem ... czy jest to normalne przy wymianie wahaczy, czy on może gdzieś najeb.... :mysli:.

Mechanik musi poprawić ustawienie czujnika ABS, zapewne jest zła odległość.

Miałem to samo jak wymieniali mi klocki hamulcowe z tyłu.

Ciecie... heh

pozdro :hi:[br]Dopisany: 21 Maj 2011, 12:20_________________________________________________

witam

zakupiłem ostatnio komplet MSow i bede je instalował, jest to moja pierwsza wymiana po zakupie auta, wiec zbytnio sie w tych częściach nie orientowałem, jednak postanowiłem spróbować z MS.

Mam tylko małe pytanie, jak ciężko powinien sie poruszać sworzeń w przegubie w wahaczu , czy daje on duzy opór jak sie go ręka przepycha w rożne strony? Jakos w tym moim wydaje mi sie ze bardzo lekko można nim ruszać i nie wiem czy czy trafiłem na kiepski komplet , lub podróbę czy moze tak to jest ,kupowaliście i montowaliście juz te MS to pewnie będziecie wiedzieli.

z gory dzieki za podpowiedz

Nie bój żaby, jak przy ruszaniu ręką nie stuka ci o aluminium to masz dobry komplet, tak ma być.

Jak miałem wybity wahacz to ruszał się lekko i można było stukać sworzniem o aluminiowe obramowanie.

Opublikowano

:hi:

Jestem właśnie świeżo po wymianie wahaczy - Master Sport (teraz wróciłem od mechanika :wink4:), mam nadzieje, że wytrzymają jak najdłużej :), niestety przy zapalaniu samochodu świeci mi się kontrolka ABS i ASR, mechanik powiedział, że jest to efekt walenia młotkiem celem wybicia śrub i jeśli po kilku odpaleniach silnika nie zgasną mi, trzeba usunąć je VAGiem ... czy jest to normalne przy wymianie wahaczy, czy on może gdzieś najeb.... :mysli:.

Mechanik musi poprawić ustawienie czujnika ABS, zapewne jest zła odległość.

Miałem to samo jak wymieniali mi klocki hamulcowe z tyłu.

Ciecie... heh

pozdro :hi:[br]Dopisany: 21 Maj 2011, 12:20_________________________________________________

witam

zakupiłem ostatnio komplet MSow i bede je instalował, jest to moja pierwsza wymiana po zakupie auta, wiec zbytnio sie w tych częściach nie orientowałem, jednak postanowiłem spróbować z MS.

Mam tylko małe pytanie, jak ciężko powinien sie poruszać sworzeń w przegubie w wahaczu , czy daje on duzy opór jak sie go ręka przepycha w rożne strony? Jakos w tym moim wydaje mi sie ze bardzo lekko można nim ruszać i nie wiem czy czy trafiłem na kiepski komplet , lub podróbę czy moze tak to jest ,kupowaliście i montowaliście juz te MS to pewnie będziecie wiedzieli.

z gory dzieki za podpowiedz

Nie bój żaby, jak przy ruszaniu ręką nie stuka ci o aluminium to masz dobry komplet, tak ma być.

Jak miałem wybity wahacz to ruszał się lekko i można było stukać sworzniem o aluminiowe obramowanie.

OK dzieki za odpowiedz :) obawiałem sie bo wydawało mi sie ze jednak w nowych ten sworzeń powinien być bardziej sztywny...zamontuje je w przyszłym tygodniu i sie okaze ile mi wytrzymają, bo w naszych rejonach i naszych drogach na wiele nie licze

Opublikowano

Wyjmujemy kolumnę ( odkręcamy 3 śruby u góry + na dole amorek) kładziemy na ziemi i patrzymy na pozycje robocza skręcenia wahaczy. Sa ustawione równo pod pewnym kontem. Odkręcamy 1 i jak dołożymy drugi dopasowujemy względem tego który jest obok.

Ja ostatnio wymieniałem też dwa górne i zrobiłem dokładnie tak jak kolega opisał. :good:

Opublikowano

Byłem pojeździć samochodem, i co moge powiedzieć ... po chwili zgasły mi kontrolki ABS i ARS (przy do hamowaniu do progu zwalniającego), później, choć nie zawsze podczas hamowania czułem, że coś "piłuje" "trzeszczy" i odczuwałem lekkie drgania na pedale hamulca - oczywiście podczas samego hamowania. Jak zgasiłem silnik i ponownie go odpaliłem, kontrolki po 1 min się zapaliły i już nie zgasły oraz nie "piłowało" jak wcześniej przy hamowaniu ... co to może być ?

Czy ten urwany kabelek o którym wspominał Inspektor ?

Czy poprawa odległości czujnika - rookie ?

Czy sam VAG wystarczy ?

Opublikowano

moim zdaniem mechanik cos Ci uszkodzil... skasuj vagiem bledy i zobacz czy bedzie sie dalej zapalala kontrolka. u mnie walilem chyba 30 min na rozne sposoby i nic sie nie zapala...

Opublikowano

W poniedziałek ew. wtorek pojadę do magików od komputera żeby mi usunęli błędy.

Co jeśli VAG nic nie da ;( ... mam jechać do mechanika i rościć sobie prawa do tego żeby mi to naprawił na swój koszt w związku z tym, że to z jego winy kontrolki się zapalają ? :mysli: ;(

Kurcze, teraz mi to w głowie siedzi :wallbash: ... że mam jakieś błędy w samochodzie :(. Audiczka to mój pierwszy samochód i chce dla niego jak najlepiej :cool1:

Opublikowano

W poniedziałek ew. wtorek pojadę do magików od komputera żeby mi usunęli błędy.

Co jeśli VAG nic nie da ;( ... mam jechać do mechanika i rościć sobie prawa do tego żeby mi to naprawił na swój koszt w związku z tym, że to z jego winy kontrolki się zapalają ? :mysli: ;(

Kurcze, teraz mi to w głowie siedzi :wallbash: ... że mam jakieś błędy w samochodzie :(. Audiczka to mój pierwszy samochód i chce dla niego jak najlepiej :cool1:

:polew: to nie pierwsze i napewno nie beda ostatnie bledy w Twojej audiczce :tongue4:

Jesli vag nic nie da, to napewno odczytasz z niego, ktory czyjnik abs-u bedziesz mial do wymiany i nie zostanie Ci nic innego jak go wymienic.

Opublikowano

ja bym jednak obstawił, że jest źle osadzony czujnik ABS :gwizdanie:

urwany lub uszkodzony kabel raczej nie bo by cały czas się paliło i nawet na chwilę by nie zgasło.

podjedź na VAG i powiedź, żeby pierwsze co to sprawdzili i ustawili.

Opublikowano

A jak to jest że zawiecha na stronie producenta http://www.master-sport.de/PL/ jest ponad dwa razy droższa (1.414zł) niż na allegro (około 500-600 zł) - może to na allegro to już podróby?

Pozdrawiam

Krzysztof

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.