Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Darek, skąd wziąłeś info że są różne? wg lema ten wahacz jest zamienny z tymi nr ori

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ----------

no to wychodzi na to, że zmienili literki, bo zmienił się przed- na po- lift...:wink:

i musieli to jakoś "oddzielić"...

Może tak być, mogą się różnić literkami na końcu ale to te same wahacze.

dokładnie. Bo wizualnie i nawet wymiarowo się nie różnią..."przed chwilą" sprawdzałem...w garażu miałem przed- i moje stare po- lifta:wink:

To nie rozchodzi sie o przed- lub po-lifta tylko o rodzaj zawieszenia. Wiem że sa inne z etki i ze sklepu bo do 1BA kosztują 130-150zł a do 1BV 220-250zł więc coś w tym jest. Jeśli chodzi o same wahacze górne to podobno są wzmacniane i nie wiem czy jeszcze czyms sie róznią a jesli chodzi o końcówki drązków to widac na zdjęciu że są inne. Jeśli by były tylko wzmocnione to raczej nie warto płacić prawie 2x więcej bo i tak 2xwiecej km nie wytrzymają. A jeśli różnią sie długością, sworzniem, jakimiś wygięciem lub czymś takim to niestety będzie trzeba dołożyć.

hmm...nigdy w żadnym sklepie nie słyszałem o "różnych" wahaczach do tego samego modelu...ale wzgłębie się w ten temat...ciekawe co mi kumple powie w sklepie:whistling::wink:

Wiem co Ci powiem... :wtf: u mnie w mieście wszyscy tak reagują, zreszta co sie dziwić, gdzie nie zajde to każdy proponuje komplety za 600zł twierdząc że są b.dobre bo wszyscy kupują, jeżdżą i nie narzekają :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam kompletnego LMO za 1700 i narazie po 40tkm i glebie -90/-100 cisza...choć lewy tylny górny przez zimę powiedział "papa" ale z tego względu, że: mogę tak wywnioskować...guma się od czegoś rozcięła (nie wiem czemu) i najnormalniej w świecie wypłukało smar i woda się dostała. Alewymienię go i dalje będę jeździł.

A reakcja za pewne będzie taka jak napisałeś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, wydaj mi się że nie ma możliwości aby były inne te wahacze gdyż większość osób kupuje jak leci i pasuje. Ewentualnie może być tak jak pisałeś, jakieś wzmacniane tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych wszystkich pojedynczych wahaczach na allegro np MS nie ma w komplecie nowych śrub do montażu ?? Bo na zdjęciu to tylko w całym komplecie widać że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo śruby sprzedają oddzielnie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dlaczego wg etki górne wahacze maja inne numery jesli chodzi o pzred i polift ??

( a i widac ze do 1bv tez sa inne )

wahacze_ppolift.jpg

a w przed lifcie inny wahacz tylny to jeszcze brak podzialu na 1b...

wahacze_przed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych wszystkich pojedynczych wahaczach na allegro np MS nie ma w komplecie nowych śrub do montażu ?? Bo na zdjęciu to tylko w całym komplecie widać że są.

zakładałem do paska b5 MS i był komplet śrub łącznie z tymi długimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w komplecie są śruby, niestety często sprzedawcy ich nie dorzucają do pojedynczych elementów, za to sprzedają oddzielnie za ok 30zł (przynajmniej w sklepie u mnie w okolicy który również handluje MS na allegro...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, wydaj mi się że nie ma możliwości aby były inne te wahacze gdyż większość osób kupuje jak leci i pasuje. Ewentualnie może być tak jak pisałeś, jakieś wzmacniane tylko.

Skoro tak twierdzisz to kupie "zwykłe" górne i zobaczymy czy nie będzie jeździł bokiem :grin:

Ale końcówki drążków to napewno są inne i niezamienne bo to nawet widać na zdjęciach :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w komplecie są śruby, niestety często sprzedawcy ich nie dorzucają do pojedynczych elementów, za to sprzedają oddzielnie za ok 30zł (przynajmniej w sklepie u mnie w okolicy który również handluje MS na allegro...)

No i tak zrobiłem że kupiłem cały komplet śrub w sklepie za 36 zł, zawsze się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, wydaj mi się że nie ma możliwości aby były inne te wahacze gdyż większość osób kupuje jak leci i pasuje. Ewentualnie może być tak jak pisałeś, jakieś wzmacniane tylko.

Skoro tak twierdzisz to kupie "zwykłe" górne i zobaczymy czy nie będzie jeździł bokiem :grin:

Ale końcówki drążków to napewno są inne i niezamienne bo to nawet widać na zdjęciach :eusathink:

Zapytaj dzika lub Toma77 dla pewności. Oni handlują tymi częściami to Ci powiedzą na 100%. Ewentualnie porównaj swój stary z tym nowym i będziesz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzicie na tych forach co wkleiłem ze są różnice nawet przedlift polift i podział na zawiechy 1bv i reszta , dlatego jak będę u dzika to go zapytam jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek pisał że w B5 przedlift i polift to to samo, w B6 myślę że też tak samo to wygląda bo wg etki numer się zgadza z poliftem.

W większości przypadków części jest tak że tylko literka na końcu się zmienia aby umieli rozróżnić po rocznikach a jest to ta sama część, choć czasami się zdarza że zmiana literki to całkowita zmiana części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek pisał że w B5 przedlift i polift to to samo, w B6 myślę że też tak samo to wygląda bo wg etki numer się zgadza z poliftem.

W większości przypadków części jest tak że tylko literka na końcu się zmienia aby umieli rozróżnić po rocznikach a jest to ta sama część, choć czasami się zdarza że zmiana literki to całkowita zmiana części.

no dokładnie...mam wahacz co jest na nim wybite '97 i swój '00 i niczym się nie różnią:blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździł ktoś na wahaczach SWAG? W Niemcowni je robią :wink: mam założone oba górne i ciekaw jestem ile na tym polatam :wink: bo dolne założyłem LM i się złapałem za głowę jak usłyszałem ceny :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o SWAG słyszałem bdb opinie, ale sam nie testowałem.

jaki jest ich koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mniej znane marki to u dzika ostatnio mi polecali RTS , ok 95 zł za szt górnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych wszystkich pojedynczych wahaczach na allegro np MS nie ma w komplecie nowych śrub do montażu ?? Bo na zdjęciu to tylko w całym komplecie widać że są.

Ja do górnych kupiłem najpierw zestaw śrub 30zł/strona :facepalm:, potem podjechałem do Asmetu w Warszawie i za ok 8zł kupiłem 2 komplety identycznych śrub tylko 10.9. Ostatnio kupowałem u nich na zapas te długie śruby: 10.9 i niby nierdzewiejące, cena w porównaniu do zestawów śmieszna.

PS: Też mam górne SWAG i jak na razie ok, zrobione z 8tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek pisał że w B5 przedlift i polift to to samo, w B6 myślę że też tak samo to wygląda bo wg etki numer się zgadza z poliftem.

W większości przypadków części jest tak że tylko literka na końcu się zmienia aby umieli rozróżnić po rocznikach a jest to ta sama część, choć czasami się zdarza że zmiana literki to całkowita zmiana części.

Ale wszystkie podchodzą pod jeden model np LMO górne za 130-150zł a te do 1BV mają nie tylko inne oznaczenie ale również inna cene 220-250zł i dlatego mnie to bardzo zastanawia czym sie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek pisał że w B5 przedlift i polift to to samo, w B6 myślę że też tak samo to wygląda bo wg etki numer się zgadza z poliftem.

W większości przypadków części jest tak że tylko literka na końcu się zmienia aby umieli rozróżnić po rocznikach a jest to ta sama część, choć czasami się zdarza że zmiana literki to całkowita zmiana części.

Ale wszystkie podchodzą pod jeden model np LMO górne za 130-150zł a te do 1BV mają nie tylko inne oznaczenie ale również inna cene 220-250zł i dlatego mnie to bardzo zastanawia czym sie różnią.

Qrcze musiałbym sprawdzić to o czym piszesz...:whistling::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...