Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Mi o pierwszy montaż szło. ;-)

Swoją drogą troszkę sobie poczytałem i fakt ze ten moog może być dobry ale trzeba to jakoś gdzieś ktoś zweryfikować.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi o pierwszy montaż szło. ;-)

Swoją drogą troszkę sobie poczytałem i fakt ze ten moog może być dobry ale trzeba to jakoś gdzieś ktoś zweryfikować.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Witam.

Firma MOOG jest dobra firma. Jak dobrze kojarze to powstała na poczatku XX wieku w USA a do Europy trafiła z poczatkiem 2000 roku. Od dluższego czasu zajmuje sie produkcja elementów zawieszenia. Pare dni temu byłem w niemieckim sklepie KOPF z pytaniem o ceny kompletnych wahaczy na przód do B5. W odpowiedzi dostałem dwie firmy LMI i MOOG Za LMI trzeba było dac 819 Euro a za mooga stówke taniej Udałem laika i zapytałem się o firme Moog Sprzedawca powiedział ze to b. dobra firma i pokazał mi odpowiednie certifikaty TUV tej firmy dla zawieszenia do A4 B5. Nie od dziś wiadomo że firma nalezy do koncernu Federal mogul Więc nie jest jakąś tam no-name. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że wahacze mooga mają inna budowe gniazda swożnia. Chodzi o rowek na smar i materaił z jakiego jest zbudowany mieszek o sposób zamkniecia mieszka. Jest to ich jakis patent na trwałe smarowanie sworzni. Dodatkowo materiał na sworzeń jest z kutej stali. Wg mnie jeśli chodzi o cene jest to dobra alternatywa dla LMI. Sam przymierzam sie do wymiany wahaczy i założe własnei Mooga niz LMI TRW czy Febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kompletu moog'a do B5 to jakieś 1100zl ale nie kupił nikt jeszcze u mnie w firmie tego zestawu tylko biorą po 510zl MS:decayed: Więc nie powiem jak z ich trwałościa:hi:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem walniętą końcówkę drązka na Moog i wytrzymała jakieś 5 tys km :/ - ale ciężko po jednostkowym przypadku budować opinię; nastepna poszła już LMO i spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że na wahaczach? Żadnej filozofii nie ma.

Schylasz się pod auto i jeśli oryginały szukasz numerów np. 4D0407151J , znaczków Audi - mogą też być oznaczenia TRW DE ECO ( taki napis mam na prostym ) , LMI itd. Na każdej są tez daty produkcji w takim kółeczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder lub boge to można porównać z oryginałem.

Z tym ze boge tylko przez serwis około 4700 zł mi zaproponowali za komplet. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole cos od reki:) Jak mi znajdziesz kogos takiego w Lublinie to daj znac

---------- Post dopisany at 14:20 ---------- Poprzedni post napisany at 14:15 ----------

Szkoda,ze niedziela bo mam chec juz rozebrac. Jutro przysiadam z rana i sprawdzam wahacze, prawdopodobnie mam tylko 1 do wymiany,ale jak juz mam robic to sprawdze wszystkie. Jak proponujecie sprawdzic? Ja przy zmienianiu klockow hamulcowych w zimie sprawdzalem tradycyjnym sposobem. Lapka metalowa i zapieranie stojacy samochod na kolach i na podnosniku. Pojechalem po tem na przeglad i okazalo sie,ze mialem racje co do wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzinę w chorupniku to tam u was ciężko z zaopatrzeniem.

Ja po łyżce rozpielem i znalazłem jeszcze dwa.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dokladnie sprawdzales? Tez za pomoca łoma,cz moze calkiem je wykrecales?

---------- Post dopisany at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany at 15:20 ----------

lepiej kupic uzywany oryginal w bd stanie,czy zamiennik np taki: LMI WAHACZ GÓRNY PRZEDNI PRAWY AUDI A4 A6 PASSAT ! (3486463633) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Cena uzywki w oryginale ok 100zl, ten jak widac 140zl,tylko wiadomo,ze zamiennik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...