Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymieniałem wahacze pojedynczo, teraz wymieniam parami żeby oszczędzić sobie pracy. Na MS przejeździłem 40 tys km i górny tylny zaczął stukać. Śmigam na 16, auto jest obniżone i cholernie twarde. Więc te 40 tys to moim zdaniem dobry wynik. Teraz znowu założyłem MS i jak padnie założę go znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie latam na 17" i powiem szczerze jestem nieźle zaskoczony jakością

Jeżdżę 2 lata gdzieś koło 35-40 tkm i dopiero teraz coś zaczyna delikatnie pukać

A następne już MS leżą i czekają

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mnie też czeka wymiana wahaczy na prawej stronie auta. Przeczytałem wszystkie wątki na forum dotyczące zawieszenia i wniosek jest taki, że nie ma reguły co do trwałości wahaczy LMI czy innych zamienników.

Ja zastanawiam się nad zawieszeniem Meyle. Ze strony sprzedawcy wynika, że ich konstrukcja jest ulepszona, tutaj odsyłam np. do http://moto.allegro.pl/wahacze-przod-audi-passat-skoda-superb-meyle-hd-i1522611881.html. Cena jest porównywalna z LMI, a dają 4-ro letnią gwarancję.

Proszę o opinię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mnie też czeka wymiana wahaczy na prawej stronie auta. Przeczytałem wszystkie wątki na forum dotyczące zawieszenia i wniosek jest taki, że nie ma reguły co do trwałości wahaczy LMI czy innych zamienników.

Ja zastanawiam się nad zawieszeniem Meyle. Ze strony sprzedawcy wynika, że ich konstrukcja jest ulepszona, tutaj odsyłam np. do http://moto.allegro.pl/wahacze-przod-audi-passat-skoda-superb-meyle-hd-i1522611881.html. Cena jest porównywalna z LMI, a dają 4-ro letnią gwarancję.

Proszę o opinię!

Nie wiem jak czytałeś cały wątek skoro o tych niby wzmacnianych tez była mowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupiłem zestaw MS. Mam pytanie odnośnie śrub i nakrętek. Która śruba z którą nakrętką do jakiego wahacza?

ruby.jpg

nakr_tki.jpg

jeżeli chodzi o śruby to widzę tu niepełny zestaw, według mnie brakuje śrub łącznika stabilizatora ( chyba, że kupiłeś stare łączniki na przegubach ) i wszystkich śrub półki sań silnika za dolnym tylnym wahaczem (bananem),

mogę nie pamiętać, ostatni raz wymieniałem zawias przód u siebie we wrześniu tamtego roku, też MS i co ciekawe w komplecie wszystkich śrub było za dużo o 4 śruby (wszystkie od mocowania amora :polew:), słyszałem też o przypadkach, że śrub brakowało. Po prostu chińskie rączki mogą się mylić :polew: :polew:.

Zobaczysz to zawsze gdy sam wymieniasz, gdy robi mechanik to gdy brakuje nowych śrub to na bank mechanior wkręci starą śrubę - a Ty się o tym nie dowiesz, po prostu Twoje auto musi szybko skończyć - na placu przed warsztatem już czeka do naprawy następne 5 aut.

Według mnie śruby:

1) duża śruba półki sań ( w MS powinny być zawsze w komplecie)

2) mocowanie dolnego tylnego wewnątrz

3) mocowanie dolnego przedniego wewnątrz

4) dolne mocowanie amortyzatora

5) mocowanie lewego i prawego górnego wahacza wewnątrz

6) sworzeń zwrotnicy przy mocowaniu zewnętrznym górnych wahaczy

7) śruby kontry przy mocowaniu końcówki drążka kierowniczego ( choć moim zadaniem powinny być z łbem okrągłym z jednej strony ściętym)

Pewność w tej kwestii osiągniesz na pewno przy wymianie na zasadzie przyporządkowania.

Ja na swoich MS zrobiłem ok. 10 tyś km, czuję że 20tyś to będzie max, cena adekwatna do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ostatnio padły mi wahacze i końcówki drążków. Zastanawiałem się ad tymi MS SPORT, ale mechanik (pracuje w serwisie Volkswagena , a po godzinach sobie jeszcze dorabia) doradził mi TRV, założyłem: wymiana dwóch wahaczy, końcówki drążków i coś jeszcze to 960zł razem z ustawieniem zbieżności. Przebieg auta: 270 000, zobaczymy ile wytrzymają te TRV.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

chyba w listopadzie zakladalem caly komplet ms. zrobilem narazie 8k km i cisza. teaz obnizylme autko i zalozylem17'. zobaczymy co bedzie :gwizdanie: warto dodac, ze daja 80k km gwarancji albo 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no daja gwarancję daja , ale tylko na MS zamontowane w ASO (wynika z treści gwarancji), montaż w ASO przewyższa ich wartość. Z braku większej gotówki też byłem zmuszony je zakupić , pożyjemy zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potwierdzam, że niestety gwarant narzuca takie warunki. Wahacze muszą być założone w autoryzowanych serwisach obsługi, pkt.1a warunków gwarancyjnych.

Też z racji kosztów kupiłem w dniu dzisiajszym cały komplet od polecanego przez niektórych Auto-Mara z Twardogóry. Zamówiłem dwa komplety, jeden do mojej A4 i drugi do Passata B5 kolegi, tak więc zobaczymy jak zda to egzamin. Jak mi wytrzyma 30tys.km to będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ostatnio padły mi wahacze i końcówki drążków. Zastanawiałem się ad tymi MS SPORT, ale mechanik (pracuje w serwisie Volkswagena , a po godzinach sobie jeszcze dorabia) doradził mi TRV, założyłem: wymiana dwóch wahaczy, końcówki drążków i coś jeszcze to 960zł razem z ustawieniem zbieżności. Przebieg auta: 270 000, zobaczymy ile wytrzymają te TRV.

Pozdrawiam

ile?? :blink: jA ZA 2 te dolne duze trw placilem 250zl :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ostatnio padły mi wahacze i końcówki drążków. Zastanawiałem się ad tymi MS SPORT, ale mechanik (pracuje w serwisie Volkswagena , a po godzinach sobie jeszcze dorabia) doradził mi TRV, założyłem: wymiana dwóch wahaczy, końcówki drążków i coś jeszcze to 960zł razem z ustawieniem zbieżności. Przebieg auta: 270 000, zobaczymy ile wytrzymają te TRV.

Pozdrawiam

ile?? :blink: jA ZA 2 te dolne duze trw placilem 250zl :cool1:

Tylko, że w B6 dolne wahacze są troszkę inne niż w B5, więc i cena może się różnić. Cena TRW na allegro zaczyna się od 200 paru złotych za sztukę do B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ostatnio padły mi wahacze i końcówki drążków. Zastanawiałem się ad tymi MS SPORT, ale mechanik (pracuje w serwisie Volkswagena , a po godzinach sobie jeszcze dorabia) doradził mi TRV, założyłem: wymiana dwóch wahaczy, końcówki drążków i coś jeszcze to 960zł razem z ustawieniem zbieżności. Przebieg auta: 270 000, zobaczymy ile wytrzymają te TRV.

Pozdrawiam

ile?? :blink: jA ZA 2 te dolne duze trw placilem 250zl :cool1:

Tylko, że w B6 dolne wahacze są troszkę inne niż w B5, więc i cena może się różnić. Cena TRW na allegro zaczyna się od 200 paru złotych za sztukę do B6

No a czym sie roznia bo nie wiem? :cool1: No ja kupowalem do b6 i za 2 dolne(banan i ten od amora) zaplacilem 250zl :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem w tym tygodniu komplet górnych wahaczy na oba koła MS u polecanego przez kogoś w tym temacie sprzedawcy "stanmonika" na allegro. Poruszony był już temat podpunktu "a" paragrafu "wymogi eksploatacyjne" który brzmi następująco: "montować i demontować Wyroby wyłącznie w autoryzowanych serwisach obsługi".

Zdecydowałem się napisać do sprzedawcy maila odnosnie w/w podpunktu. Pozwolę sobie zacytować odpowiedź, jaką uzyskałem:

Warunki gwarancji jakie daje producent tak mówią ASO czyli autoryzowany. Jednak do tej pory na kilka reklamowanych produktów w skali 3 lat MS nie odmówił rekalmacji jeżeli montaż potwierdzony był w zwykłym warsztacie.

Pozdrawiam

Stanisław Rozum

FHU PERFEKT

Nawiasem, polecam tego sprzedawce. Części hermetycznie pakowane oddzielnie w folie bombelkową z hologramami, kartony producenta.. wygląda jak najbardziej na oryginał MS. Jakość wykonania wahaczy pozytywnie mnie zaskoczyła - sworznie dobrze spasowane, całość sprawia wrażenie masywnego. Zobaczymy ile wytrzymają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem komplet wahaczy na przód tej filmy i na weekend wymiana, co do zapakowania to porządnie zapakowane w folie bombelkową. Zobaczy sie ile wytrzymają, ja im daje minimum dwa lata (u mnie ok 40-50tys km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej zapytał czy są nowe info na temat wytrzymałości wahaczy MS.. Otóż kilka miechów temu przemaglowałem to forum od A do Z i kupiłem te MS. Przejechałem już 25tys na tym zawiasie, i tak ok 400km zrobiłem po Wrocławiu a tam jak wszyscy wiedzą drogi tragedia a ja nic nie oszczędzałem fury, poza tym droga jaką jeżdżę na co dzień jest nie najlepsza (głubczyce - opole), do tego powoli nie jeżdżę (ok 120km/h). Podsumowując, lewy łącznik stabilizatora się zsunął - wymiana, lewy przedni dolny wahacz ma bardzo delikatny luz odczuwalny dopiero na największych dziurach, dodatkowo podejrzewam że gdybym jeździł spokojniej wytrzymałyby jeszcze ok10 kkm więc jestem zadowolony z zakupu. Koledze też to poleciłem ale jeszcze nie wiem jak u niego bo wczoraj założył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam u siebie kpl. MS-ów od czerwca 2010r (ale auto posiadam od stycznia tego roku) nie wiem ile km jest na nich przejechane ale pojawił się mały luzik na górnym tylnym wahaczu i na dolnym tylnym w lewym kole i mam pytanko czy jak zareklamuję to mi wymienią na nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz paragon za te wahacze i pieczątkę warsztatu które te wahacze montował to reklamuj. wymienią wtedy na nowe, ale przez czas reklamacji to jesteś bez auta albo wsadzisz sobie inne wahacze na ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...