Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lipa z tym brakiem śniegu. Moje nowe Vredesteiny tylko wycierają się na tym asfalcie :confused4:

mam dokładnie to samo :confused4: 16" masz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 205/55 R16.

no i jesteś zadowolony?? trochę mnie zaniepokoił ten test z auto świata zwłaszcza siła ciągu tych oponek

http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test%20opon%20zimowych/trakcja%20na%20sniegu.jpg

a ja się cieszę, że nie ma śniegu :decayed:

a co to za zima :thumbdown: Austriakom możemy pozazdrościć: http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/zachodnia-austria-znow-odcieta-w-nocy-dopadalo,18119,1,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się cieszę, że nie ma śniegu :decayed:

a co to za zima :thumbdown: Austriakom możemy pozazdrościć: http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/zachodnia-austria-znow-odcieta-w-nocy-dopadalo,18119,1,0.html

przynajmniej nie muszę odśnieżać pod domem i na parkingach żeby odkopać samochód jak w zeszłym roku.. dlatego też cieszę się, że jest jak jest. choć wolałbym już +15 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 205/55 R16.

no i jesteś zadowolony?? trochę mnie zaniepokoił ten test z auto świata zwłaszcza siła ciągu tych oponek

http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test%20opon%20zimowych/trakcja%20na%20sniegu.jpg

W porównaniu z Good Yearem to tylko 17 kg (170N), czyli wg mnie to jest mała różnica. Pytanie na ile ufać temu testowi. Opony Vredestein Snowtrac 3 polecił mi Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy TORakietowa we Wrocławiu.

Jestem z nich zadowolony. To moje najlepsze zimówki które miałem, a wyjeździłem już jakieś 6 czy 7 kompletów różnych opon zimowych. Wszystkie kupowałem jako nowe, zatem mam dobre porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNLOP WINTER SPORT 3D jak dla mnie rewelacja, nie ma potrzeby odśnieżać przy garażu i podwórka, dla tych opon śnieg czy błoto śniegowe to nic, nie zdarzyło mi się żebym nie wyjechał nimi z zaspy, a jeździły w moim golfie iv a teraz w a4, mają teraz drugi sezon, na lodzie rewelacji nie ma - a na których jest dobrze :P

Z czystym sumieniem polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNLOP WINTER SPORT 3D jak dla mnie rewelacja, nie ma potrzeby odśnieżać przy garażu i podwórka, dla tych opon śnieg czy błoto śniegowe to nic, nie zdarzyło mi się żebym nie wyjechał nimi z zaspy, a jeździły w moim golfie iv a teraz w a4, mają teraz drugi sezon, na lodzie rewelacji nie ma - a na których jest dobrze :P

Z czystym sumieniem polecam :)

jaki masz rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ze nikt nie zachwala pirelli carving jezdzil ktos na tym ?

moim zdaniem najlepsza opona zimowa praktycznie do kazdego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNLOP WINTER SPORT 3D jak dla mnie rewelacja, nie ma potrzeby odśnieżać przy garażu i podwórka, dla tych opon śnieg czy błoto śniegowe to nic, nie zdarzyło mi się żebym nie wyjechał nimi z zaspy, a jeździły w moim golfie iv a teraz w a4, mają teraz drugi sezon, na lodzie rewelacji nie ma - a na których jest dobrze :P

Z czystym sumieniem polecam :)

jaki masz rozmiar?

ja mam 15 calowe 195/65 ale razem ze mną kupował mój znajomy co ma b7 2.0 T w benzynie i założył na zime 17 i z tego co pamiętam to brał chyba 225 i moje zdanie podziela w pełni, w tym roku planuje sprzedać ten komplecik i kupić na zimę 16 i kupie ten model opon bo naprawde super jeździ się ( na 15 calowych felgach nie podoba mi sie moja a4 :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ze nikt nie zachwala pirelli carving jezdzil ktos na tym ?

moim zdaniem najlepsza opona zimowa praktycznie do kazdego auta

wrzucaj z linkiem to nie trzeba będzie szukać, a tak to słaba reklama :wink4:

http://www.netcar.pl/opony/zimowe/osobowe/pirelli/pirelli+carving+edge+205+55r16+94t+xl,205%2055R16,44,0,5-0,115546591,szi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNLOP WINTER SPORT 3D jak dla mnie rewelacja, nie ma potrzeby odśnieżać przy garażu i podwórka, dla tych opon śnieg czy błoto śniegowe to nic, nie zdarzyło mi się żebym nie wyjechał nimi z zaspy, a jeździły w moim golfie iv a teraz w a4, mają teraz drugi sezon, na lodzie rewelacji nie ma - a na których jest dobrze :P

Z czystym sumieniem polecam :)

jaki masz rozmiar?

ja mam 225/50/17, a mój ojciec 235/60/18 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Nokian WR D3 polecam , dobre i na deszczu i w głębokim sniegu , w zeszłym roku w podobnych warunkach jezdziłem , na Nokianach WR G2 i nie dawały sobie rady w głebokim śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam G2 beznadzieja :thumbdown:

co dziwne u nas w eu G2 reklamowane są jako opony zimowe , natomiast w usa i ca jako allseason , co by się zgadzało z ich skutecznością w zimie :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty sezon śmigam na Goodyearach Ultra Grip 7+. Kupione po przeczytaniu opinii w necie ale najbardziej sugerowałem się wypowiedziami z naszego forum. Po tym czasie mogę napisać, że był to rewelacyjny wybór. Co prawda w tym roku zimy brak ale w poprzednich latach spisywały sie kapitalnie zaróno w śniegu jak i błocie pośniegowym. Jeździłem na nich po lesie w kopnym śniegu i kumple którzy mięli Pirelki czy Micheliny poprostu nie nie dawali rady. Byłem pełen obaw przed zakupem - teraz polecam je sam z czystym sumieniem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Nokian WR D3 polecam , dobre i na deszczu i w głębokim sniegu ...

Po ostatnich dniach również mogę polecić WR D3 :good: :good: :good: z czystym sumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty sezon śmigam na Goodyearach Ultra Grip 7+. Kupione po przeczytaniu opinii w necie ale najbardziej sugerowałem się wypowiedziami z naszego forum. Po tym czasie mogę napisać, że był to rewelacyjny wybór. Co prawda w tym roku zimy brak ale w poprzednich latach spisywały sie kapitalnie zaróno w śniegu jak i błocie pośniegowym. Jeździłem na nich po lesie w kopnym śniegu i kumple którzy mięli Pirelki czy Micheliny poprostu nie nie dawali rady. Byłem pełen obaw przed zakupem - teraz polecam je sam z czystym sumieniem. :hi:

to ile Ty robisz kilometrów w jeden zezon 5 tys ??

mi UG 7+ wystarczyły na jeden sezon, jeździłem na nich w poprzednią zimę, super się sprawowały, ale po przebiegu 27 tys km miały bieżnik o wysokości ok 3mm i poszły na śmieci. Dodam, ze te same opony na tylnej oś wyglądają po tym samym przebiegu jak nowe. Auto użytkowane 95% w trasie, reszta w mieści, ciśnienie 2-2.2 i powiedzcie, dlaczego tak szybko wytarły się opony????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...