Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

jeździ ktoś na 17'' zimówkach w B6/B7?

Jaki rozmiar kupować? 225/45 czy 215/50 ?

Tak na marginesie podczas tego pytania przypomniała mi się pewna historia z moim sędziwym nauczycielem z "samochodówki". Zawsze twierdził że na zimę lepsze węższe opony bo lepiej "wrzynają" się w śnieg, jako przykład podawał na Fiata 126p, który fakt faktem ciężko miał się gdzieś zakopać w zimę na swoich wąskich oponach. Ale dopiero na studiach podczas testowania opon profesjonalnym sprzętem namacalnie widać było że szersza opona to większa powierzchnia styku i lepsze właściwości trakcyjne.

To artykuł apropo tego co piszesz...

Jakie opony na zimę: wąskie czy szerokie? - Opony.com.pl

no jak widać zdania są podzielone jak ze wszystkim. My testowaliśmy nowy odcinek drogi który miał być oddany do użytku na zlecenie miasta stołecznego Warszawy.A przy okazji i opony węższe i szersze do tego wykorzystaliśmy tej samej marki (barum) nowe, 16 calowe, warunki drogi takie same przy każdym pomiarze, błoto pośniegowe, odcinek drogi nie posypywany piachem ani solą przed pomiarem; szerokość opon 205, 215. Różnica we współczynniku przyczepności tylko/albo aż w zaokrągleniu( bo już miejsc po przecinku nie pamiętam) -21%

---------- Post dopisany at 08:39 ---------- Poprzedni post napisany at 08:37 ----------

Kupował ktoś oponki z tej stronki : Opony i felgi - GEREX.PL ceny mają bardzo konkurencyjne :-) i opinie na Ceneo tez bardzo fajne

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

To jest firma z miasta, w którym mieszkam. Mają bardzo duży wybór opon (większość marek dostępne od ręki), niezły serwis i dobrą politykę cenową. Jak najbardziej polecam!

dzięki Wam wiem gdzie kupię opony na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Zamierzam kupić komplet opon w rozmiarze 195/65 R15. Zastanawiam się nad tymi:

- Michelin Alpin A4

- Continental ContiWinterContact TS850

Co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ ktoś na 17'' zimówkach w B6/B7?

Jaki rozmiar kupować? 225/45 czy 215/50 ?

Weź drugą opcję.

ok wybór padł na 215/50/R17 Nokian WR A3. Mam nadzieje, że posłużą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor, moj wybor padl ostatecznie na Uniroyal MS Plus 77 w standardowym rozmiarze 195/65/15. Zobaczymy jak sie beda sprawowaly;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na nokianach wr a3 tamtą zima. miałem założone tylko na przodzie z tylu miałem letnie:facepalm: przód trzymał się drogi a d*pa mi latala na wszystkie strony;D polecam oponki. kiedys wiechalem w nieodgarniete podworko. chyba ze 15 centów sniegu. audica smigala jakby miala quattro.;)) w tym roku bede mial komplecik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić komplet opon w rozmiarze 195/65 R15. Zastanawiam się nad tymi:

- Michelin Alpin A4

- Continental ContiWinterContact TS850

Co o nich sądzicie?

Co nie wybierzesz, spełni to Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/35 R 19 91 R XL Nokian Hakkapeliitta R u mnie wylądowały na felgah RS4II :wink:, gdzieś widziałem film z zeszłego sezonu jak Team Nokian pobijał rekord jazdy na lodzie na tych oponkach Audi RS6, wynik ponad 333 km/h :slina: , nordycka mieszanka bez porównania z europejską :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe testy opon zimowych ADAC:

Testy opon zimowych ADAC 2013/2014 ~ Oponeo

I na ich podstawie zdecydowałem się na michelin alpin a4

Mam nadzieję że się nie zawiodę :). W tym roku będę robił więcej tras więc dlatego zdecydowałem się zmienić dębice na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alpin A3 jeździłem i byłem bardzo zadowolony. Także jeśli nie popsuli tej serii to powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiam się nad wyborem opon zimowych w rozmiarze 195/65/15 miedzy nokian a fireston Ewo 2 co poradzicie kwota lekko ponad 200 zł za szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co sadzicie panowie o takich oponkach zimowych

[h=1]TOYO SNOWPROX - S953 205/50/R17[/h]

szukalem opini na necie ale niewiele tego

cena za sztuke nowych to 500 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy wie ktos jaka jest roznica miedzy opona nokian wr d3 a wr a3.

Dzieki i pozdrawiam

A wujek google wyjechał?

D3 > Nokian WR D3

A3 > Nokian WR A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...