Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bierz tego. Mój kolega miał coś takiego i po 2 miesiącach były do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,

poszukuje zimowych opon 205/55 r16 , niestety na ten rok nieduży budżet

co sądzicie? http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-debica-frigo-2-205-55r16-91t-2015-i5667618380.html#tabsAnchor

czytając ten test http://podrogach.pl/test-opon-zimowych-2014-adac/#par4piszą aby dołożyć i kupić z wyższego segmentu, do 1000 zł znajdzie się coś przyzwoitego?

Edytowane przez Rafał Sidor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie kolegi:)

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/205-55-r16#&&/wEXCwULcGNrX1ByTFNST0YFA+KUpAUVcGNrX1RyTFNTb3J0RGlyZWN0aW9uBQExBQlwY2tfVHJMU1IFA+KUpAUHcGNrX0NQZwUBMQUNcGNrX1RyTFNWVElkcwUBNAUKcGNrX1RyTFNQVAUDMjUwBRVwY2tfTHN0U1NvcnRQYXJhbWV0ZXIFAjEwBQxwY2tfVHJMU1NJZHMFAzI1MgUIcGNrX0lPRlAFAjI1BQpwY2tfVHJMU1BGBQMxNjMFDnBja19UckxTU3NuSWRzBQEyeZ7oKRd/RjsLKPOpa2+jwvXrI64=

Katalog macie tutaj. Ja mam w BMW E60 Kleber Krisalp HP2 225/45r17 i śmigają dobrze, chociaż są dość głośne, ale przyczepność jest zadowalająca, tymbardziej że to auto raczej nie na wypady w góry tylko trasy i miasto. Jeśli chcesz coś tańszego, to skusibym się na te Zeetexy. Kolega ma w Mondeo, mówi że lepszych nie miał opon. Lepsze na pewno są ale pewnie po 500zł/szt. Te Zeetexy bedę chyba sam testował w tym roku do V40 tylko w rozmiarze 185/60r15 bo też musze kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klebery Krisalp HP to najgrsze zimówki, jakie miałem...

Krisalp HP maja kiepskie opinie, natomoast ja ujeżdżam HP2 i moge je polecić. A nie mają łatwo, RWD i 192KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wielu miejscach pisze, że 205/55 r16 to dla klasy kompaktowej, średniej, to do a4 b6 avant to jaki rozmiar opon jest zalecany?

Kompaktowe, średnie to hatchback, sedan tak? czy kombi tez się do tego zalicza?

Edytowane przez Rafał Sidor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato mam 215/55/16 a zima 205/55/16 . Na wiosnę muszę kupić nowe letnie i właśnie mam dylemat 205 czy 215 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szersza guma trochę lepsza [emoji6]

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Niby tak ale na drodze z koleinami 215 pływa a 205 jakoś nie . Chciało by się szersze ale 205 sprawują się lepiej. ( jeszcze do tego są tańsze)

I właśnie stąd mój dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 pływa? Mi na 17 50 215 jakoś nic nie pływa :).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ostatnio czytałem tych wszystkich opinii i naprawdę mało ludzi piszę o Michelin Alpin 5 205/55R16 które zamierzam kupić na tegoroczną zimę. Co o nich myślicie, sądzicie, czy warte są wydania 1400 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alpine a4 i jest naprawdę dobrze

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ostatnio czytałem tych wszystkich opinii i naprawdę mało ludzi piszę o Michelin Alpin 5 205/55R16 które zamierzam kupić na tegoroczną zimę. Co o nich myślicie, sądzicie, czy warte są wydania 1400 zł ?

Akurat w tym tygodniu gazet aauto świat lub motor testowala kilka opon, i A4 zajeły 3 miejsce chyba. Na pierwszym byly jakies dunlopy bodajże tańsze o około 70zł na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpin A5 dość nowa opona, mam je, kupiłem w zeszłym roku, której tak defakto w wielkopolsce nie było więc i zbytnio nie szło ich przetestować w śniegu, na lodzie. Na suchym bardzo fajne oponki, na cienkim śniegu dość ładnie trzymały. Ale ja mam 225/50R17 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, planuję jak najszybciej zakupić zimówki. Wyszperałem Dayton DW510 EVO oraz Nankang Snow Viva 2. Które z nich będą lepsze? Może jakieś inne propozycje do 850zł max? Zależy mi żeby były względnie ciche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...