Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reflektory zespolone po II lifcie - rezanie i montaż


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie trzymania kierunku jak wytniesz błotnik. Nie wiem po co miałbyś wracać do starych, nieświecących, brzydkich lamp:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A po to, żeby jak coś zepsuję, mógłbym to naprawić poprzez wstawienie starych lamp, po to, gdyby się okazało, że jestem za bardzo pedantycznym człowiekiem i będzie mi za bardzo odstawać lub będzie za duża szpara (widziałem już taką rzeźbę u siebie w mieście), po to, ażeby przy sprzedaży założyć stare z powrotem, bo mi klient powie, że bity, skoro lampy zmienione itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niepotrzebnie panikujesz :doh:

Zrób dokumentację, że zmieniałeś stare lampy na nowe "bo tak jest lepiej" a nie "bo był dzwon". Kupujący będzie się cieszył, że ktoś to za niego zrobił :wink:

Skoro jesteś pedantycznym człowiekiem, to zrób to dokładnie, wtedy z politowaniem będziesz patrzył na lampy starego typu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po to, żeby jak coś zepsuję, mógłbym to naprawić poprzez wstawienie starych lamp, po to, gdyby się okazało, że jestem za bardzo pedantycznym człowiekiem i będzie mi za bardzo odstawać lub będzie za duża szpara (widziałem już taką rzeźbę u siebie w mieście), po to, ażeby przy sprzedaży założyć stare z powrotem, bo mi klient powie, że bity, skoro lampy zmienione itp :D

jeśli tak podchodzisz do sprawy to nie zmieniaj lamp.zostaw stare.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem z miesiąc temu do tego białe kierunki + podłokietnik i banan na japie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja właśnie wczoraj zakończyłem rezanko swoich Bixów :) Wszystko szło tak jak w 1 poście, bezproblemowo - ale do czasu...

Błotniki wycięte, pomalowane, lampy pasują idealnie i wszystko pięknie :) Problem się zaczął jak przyszło do lutowania kabelków :/

W starej wtyczce mam 5 kabli a w nowej jest ich pełno :/ Według schematu powinienem pin 1 połączyć z 4, ale u mnie jest to ze starej wtyczki gruby kabel, a w nowej cienki i domyślam się, że tego nie mogę tak przylutować :/ 100 razy czytałem schemat, przeglądałem i nic - nie mam pomysłu.

Porobiłem zdjęcia kabli w starych wtyczkach i nowych.

Byłbym bardzo wdzięczy jakby ktoś mi pomógł to jakoś połączyć, co do czego itp.

Stare wtyczki:

c75dae795a02b8d3med.jpg

6094c7ccc8ba3af5med.jpg

PIN1 - szary z czerwonym paskiem

PIN2 - brązowy kabel

PIN3 - biały z zielonym paskiem

PIN4 - biały z żółtym paskiem

PIN5 - żółty kabel

Nowe wtyczki:

02cb7b214711ef18med.jpg

e3cb119f56422d4bmed.jpg

7f56023cc3cc839dmed.jpg

1abc9adc3818d601med.jpg

ce639b9c9a48bacamed.jpg

PIN1 - czerwony z szarym paskiem

PIN2 - biały z żółtym paskiem

PIN3 - biały z czarnym paskiem

PIN4 - biały z fioletowym paskiem

PIN5 - czarny kabel

PIN6 - brązowy kabel

PIN7 - czerwony z zielonym

PIN8 - zielony kabel

Dla niektórych to się wydaje banalnie proste - niestety nie dla wszystkich :/

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz tutaj dać fotki??a nie ściągać trzeba.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w nowej wtyczce masz kable też od silniczków.ja nie patrzyłem na schemat jak swoje łączyłem wystarczy próbówka i po kolei lecisz postojówki kierunki krótkie i długie kabel od przeciwmgłowych izolujesz i nie podłączasz lub w zderzak.a silniczki podłączyłem ze schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie po zabiegu wymiany lamp nie świecą postojówki z przodu... podłączenie według schematu, żarówki sprawdzone, bezpieczniki w porządku, czyżby coś w lampach było nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kabelek pomyliłeś nie próbowałeś w inne miejsce go w tyknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie znacznie lepiej na korzyść poliftowych lamp, u kumpla jak zmienilismy swieca polifty znacznie lepiej, pewnie dlatego ze poprostu stare lampy mial juz w kiepskiej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko również zależy od żarówek jakie wsadzisz ja osobiście miałem stare lampy w idealnym stanie ale zmieniłem na polifty ori używki i nie żałuje z cała pewnością już nie powrócę do tamtych Żarówki które polecam to H7 UNITEC ULTRA WHITE barwa nie jest ala xenon i o to mi również chodziło jest śnieżno biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez kostek od poliftów da się wyrezać polifty? Kupiłem, ale cholercia nie mam kostek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...