Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi S4


Gracjan

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tak jest. Tak samo z hidami i całą grupą niedozowolonego wyposażenia, za których używanie grozi strata dowodu rejestracyjnego.

Masz światła obrysowe? Odłączasz kabelek i dowód zostaje. Masz przyciemnione przednie szyby? Zdrapujesz folię i jedziesz dalej.

Takie mamy prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

super bez rejki i na gładko,

niestety żeby normalnie jezdzic trzeba miec rejestracje i niewiem jak by nie kombinować musi być... a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest. Tak samo z hidami i całą grupą niedozowolonego wyposażenia, za których używanie grozi strata dowodu rejestracyjnego.

Masz światła obrysowe? Odłączasz kabelek i dowód zostaje. Masz przyciemnione przednie szyby? Zdrapujesz folię i jedziesz dalej.

Takie mamy prawo.

W większosci przypadków tak ale to zależy na kogo się trafi. Jeden dowali mandat i nawet nie będzie patrzył czy zrywasz czy nie bo mu to koło .uja lata. Drugi jak nie wystawi za to, to wystawi za wydech albo znajdzie coś innego. Trzeci machnie ręką (tylko tych jest najmniej bo statystyki trzeba robić).

Jazda bez blach autem w którym jest cokolwiek niezgodne z przepisami = zawsze mandat i trzeba mieć tego świadomość. U mnie na szczęście nigdy nie mieli żadnej możliwości żeby się przyczepić ale za brak tablic a szukali baaaaardzo dokładnie (nawet patrzyli czy tłumiki mam ori bo im za głośno było a jeden to nawet powiedział że lewe papiery mam bo taki silnik nie występował w A4:decayed:) Jak złapią na spocie to murowane 500 i 10pkt lub utrata dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odróżnijmy dwie rzeczy mandat a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

Dowód można stracić min. wtedy gdy auto nie spełnia wymagań dopuszczenia do ruchu bo np. nie ma tablic rejestracyjnych. Montujesz tablicę nie ma podstaw do zabrania dowodu (auto z tablicą jest sprawne technicznie). Policjanci nie mogą zabronić wymiany tablicy.

Ale jeśli jedziesz autem z brudnymi/zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi policjant może wypisać mandat bo tablice były (auto było dopuszczone do ruchu) ale były nieczytelne. I za to jest mandat.

Policjant może być na tyle wyrozumiały, że pozwoli wyczyścić tablicę i da pouczenie ale równie dobrze może wypisać mandat. Wyczyszczenie tablicy (usunięcie usterki) nie jest równoznaczne z brakiem mandatu.

Ciekawi mnie to co napisał Duffy, że brak tablicy rejestracyjnej to wykroczenie. Przydałoby się więcej szczegółów.

Np. według art. 94 § 2 kodeksu wykroczeń Tej samej karze (grzywny) podlega, kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Ale posiadając dowód rejestracyjny (dokument potwierdzający dopuszczenie do ruchu według art. 71 prawa o ruchu drogowym) mamy samochód dopuszczony do ruchu dopiero jego utrata powoduje, że jesteśmy narażeni na tę grzywnę. Oczywiście mogę się mylić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak jest w Polsce, u nas za jazde bez tablic na samochodzie jest od razu areszt i sprawa w sądzie ;) To co mówisz Armi nie ma sensu bo idąc tym tokiem myślenia jak się blacha ubrudzi to lepiej ją zdjąć niż jeździć z brudną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak jest w Polsce, u nas za jazde bez tablic na samochodzie jest od razu areszt i sprawa w sądzie ;)To co mówisz Armi nie ma sensu bo idąc tym tokiem myślenia jak się blacha ubrudzi to lepiej ją zdjąć niż jeździć z brudną..

To nie ja ustalam prawo:whistling: ,które jest pełne paradoksów.

Kolejny paradoks, jeden z moich ulubionych to gaśnica i przyjmowanie mandatów za brak podbitej legalizacji.

Jest obowiązek posiadania sprawnej gaśnicy ale nigdzie nie ma słowa o jej legalizacji. Mimo to policja wystawia mandaty a ludzie je przyjmują.

Tak jak pisałem w innym wątku, prawo mamy jakie mamy dlatego warto je znać zamiast się bulwersować:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o gaśnice chodzi to przerabiałem to: jeżeli jest nowa kupiona ze sklepu to masz jej ważność czyli 5 lat potem trzeba albo zalegalizować albo w kibel i nową kupić:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy w kwestii gaśnic są nie jasne bo gaśnica ma być, ma być sprawna i ma być w łatwo dostępnym miejscu.

Ale czy legalizacja jest potwierdzeniem, że gaśnica jest sprawna? Czy 5 -letnia gwaranacja producenta to potwierdzenie, że gaśnica jest sprawna? Dzień po gwarancji jest już niesprawna? Czy policjant jest osobą, która może to sprawdzić?

No właśnie to są te niejasności.

Kończę Off-topic z mojej strony:embarrassed:

Ooo Gracjan, czy Twoja biała gaśnica jest sprawna? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy w kwestii gaśnic są nie jasne bo gaśnica ma być, ma być sprawna i ma być w łatwo dostępnym miejscu.

Ale czy legalizacja jest potwierdzeniem, że gaśnica jest sprawna? Czy 5 -letnia gwaranacja producenta to potwierdzenie, że gaśnica jest sprawna? Dzień po gwarancji jest już niesprawna? Czy policjant jest osobą, która może to sprawdzić?

No właśnie to są te niejasności.

Kończę Off-topic z mojej strony:embarrassed:

Ooo Gracjan, czy Twoja biała gaśnica jest sprawna? :decayed:

Moja biała gaśnica jest, czy sprawna to nie wiem i mam nadzieje że nigdy nie będę musiał tego sprawdzać :wink:

---------- Post dopisany 08-01-2014 at 12:46 ---------- Poprzedni post napisany 06-01-2014 at 22:17 ----------

Taka drobna zmiana... czarny grill - matowy...

KwB5ORX.jpg?1

Na razie pomalowane plastidipem, zobaczę jak długo się utrzyma, w najgorszym wypadku pójdzie do lakiernika :wink:

Wywaliłem też logo OOOO z klapy i znaczek BlueMotion...

bQPuHI3.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnym grillem o wiele lepiej :kox::kox: Pakuj duże lustro:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się cały grill w czerni nie widzi, wszystko oprócz logo owszem, al eto tylko moje zdanie...

A tak w w ogóle to masz źle spasowaną maskę z błotnikiem z prawej strony:decayed:

Po kim jak po kim, ale po Tobie się tego nie spodziewałem:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczek zostaw biały , reszta git. widze powoli i tak idziesz w ta strone , którą Ci STARSZY wskazał :grin::grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnym grillem o wiele lepiej :kox::kox: Pakuj duże lustro:wink:

i wszystko w temacie na styczeń:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do białego znaczka użyj lakieru do kaloryferów. jedyny który trzyma się u mnie już ponad rok i nie ma żadnych odprysków:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastidip potrzyma dlugo, tym bardziej, ze malo smigasz- mowie z wlasnego doswiadczenia :D Ogolem troche pusto bez tego znaczka Audi z tylu. z lewej strony maska nizej niz z prawej czy tylko mi sie zdaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan, jest kocur! przydała by się symetria :naughty:

---------- Post dopisany at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany at 18:32 ----------

Lampy diodowe na tył :naughty:

tylko by Bidzio:

ledy_zpsbe87fb70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan, jest kocur! przydała by się symetria :naughty:

---------- Post dopisany at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany at 18:32 ----------

Lampy diodowe na tył :naughty:

tylko by Bidzio:

http://i1158.photobucket.com/albums/p606/sobencjusz/ledy_zpsbe87fb70.jpg

polecam lampy robionie przez Bidzio :D

teraz audi pieknie wyglada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledów nie chce, lusterko tez na razie mi nie przeszkadza... Są ważniejsze rzeczy do ogarnięcia m.in zbieżność, mycie podwozia + ewentualne uzupełnienie konserwacji, te boczki tapicer musi ogarnać, na wiosnę trzeba pomalować zderzak tył, ogarnąć lakier na igłe... jest jeszcze kilka rzeczy w które chciałbym doposażyć auto i w tej chwili wywalanie kasy na takie pierdoły typu lusterko uważam za zbędne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...